Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:46 22.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Стълбищно осветление  
АвторPoko (Нерегистриран)
Публикувано30.11.08 18:21



Нещо не е наред със стълбищния автомат във входа. Днес смених контактора с по-малък, че стария беше огромен и ме будеше нощем ако някой се прибира късно...


Та проблема е следния:

1. Като натиснеш бутон от стълбището лампите светват за 1/2 секунда, угасват за 1/2 секунда и после светват вече за колкото време е нагласено релето.

2. М/у двата кабела за бутоните по етажите има потенциал около 180V, на единия от тях леко свети фазомера.

Някой да се е сблъсквал с нещо подобно? И дали двата проблема не са свързани помежду си?



Тема Re: Стълбищно осветлениенови [re: Poko]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано30.11.08 21:05



Контактора прещраква ли за тази половин секунда дето говориш?? ако не прещраква пак си огледай връзките че ми се струва че някъде "прецърква" от кофти връзка и за това се получава така.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Стълбищно осветлениенови [re: Диaн]  
АвторPoko (Нерегистриран)
Публикувано30.11.08 21:13



Да, контактора прещраква също. Връзките ми са перфектни ама нещо знанията ми накуцват.
Проблема си го имаше и със стария контактор (забравих да спомена, за което се извинявам).



Тема Re: Стълбищно осветлениенови [re: Poko]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано01.12.08 18:21



закачи крушка вместо бобината на контактора и някой да светне - ако крушката пак премигне проблема е в самото реле.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Стълбищно осветлениенови [re: Диaн]  
АвторPoko (Нерегистриран)
Публикувано02.12.08 09:29



В събота и неделя ще гледам да отделя малко време на автомата и да направя някои проби. От сега знам, че ако закача крушка вместо релето и тя ще премигне. Но аз ще направя друго - ще откача кабелите на стълбищните бутони и ще дам сигнал с едно късо проводниче и си мисля, че тогава ще сработи без проблем. А си мисля така защото имам подозрението, че дългата линия на кабелите на бутоните шашка електрониката на стълбищния автомат, имам в предвид капацитета на тази линия.
Като я направя тази постановка ще пиша какво е станало





Тема Re: Стълбищно осветлениенови [re: Poko]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано02.12.08 16:16



Бреййй де тас висока честота, щом и на стария е било така сменяй автомата че може да отишал някой чарк в самия него.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Стълбищно осветлениенови [re: Djasta-Prasta]  
Авторtesla (Нерегистриран)
Публикувано02.12.08 18:14



Наистина трябва да се пробва без контактор. Индуктивността му може да шашка електрониката



Тема Re: Стълбищно осветлениенови [re: tesla]  
АвторPoko (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 17:38



Абе и ти имаш право, ама ми се струва, че контактора трудно ще шашка електрониката защото в стълбищния автомат си има негово реле, което задейства контактора, но и това ще пробвам....



Тема Re: Стълбищно осветлениенови [re: Poko]  
Авторcвeтльo (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 23:59



Не знам какъв ти е автомата, но по принцип контактор се слага при консумация над 2А и не би трябвало да влияе на автомата ако е изправен.
Ето погледни

.



Тема Re: Стълбищно осветлениенови [re: cвeтльo]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано06.12.08 11:27



Значи точно с габровски автомат имах проблем когато му сложих контактор - работеше една вечер, и сутринта не ще да "пали" когато му спра захранването за 2-3 мин се оправяше но за една вечер...... махнах контактора и се оправи




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.