Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 01.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Геотермално отоплениенови  
Автор Milenn (турист)
Публикувано18.11.08 16:38



днес слушах една реклама по радиото - вертикална система 100 метрови сондажи, за една къща - 40,000$ . баси кожодерите.



Тема Re: Геотермално отоплениенови [re: Milenn]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано20.11.08 22:46



не е много скъпо


в швейцария е доста разпространено///

*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: Геотермално отоплениенови [re: Milenn]  
Автор hidrazin4o (ентусиаст)
Публикувано20.11.08 23:25



Здравей Милене!
Една къща е много общо понятие.Квадратура, обем, изолация.Със сигурност 100-метровите сондажи поемат основната част от цената.Иначе самата термопомпа с топлообменниците и управлвнието не струват повече от 5-6 хиляди.Тури и радиатори, тръби и подробности - може да закръглим на 10,000$.Интересно ми е защо система от сондажи и колко на брой са?
Тук в България рядко се налага да се дупчи повече от 40 метра а и като цена излиза наполовина.Ама пак зависи от това колко голям обем ще отопляваш.
инвестицията е сериозна и дългосрочна, но определено си заслужава.
Ако ги имах излишни не бих се поколебал да ги вложа в нещо такова.
Поне съм се убедил колко е ефективно.



Тема Re: Геотермално отоплениенови [re: hidrazin4o]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано20.11.08 23:51



аз също съм убеден, но цената ми се вижда ужасна. Дори според мен трябва да я отчисляват от данъците ( пък може и да я... не знам, не съм си купил къща тука засега). Но например една машина за сондиране на 100 метрови дупки може да се купи за под 5к$ . И термопомпата гледам 60000БТУ е около 3к$ . та хубаво, от 10К до 40К е егати процента печалба ( верно, работната сила е скъпа тука ).

аз съм ги правил сметките отдавна, за Доминикана, ама там само за охлаждане, и е по-лесно, даже си бях направил подробен бизнес план ама засега е на стендбай )

детайли не знам, не запомних адреса , беше по радиото, докато си карах, а и не са се обяснявали толкова.



Тема Re: Геотермално отоплениенови [re: Milenn]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано21.11.08 10:01



То така ама и не е така - всеки вижда цената на големите работи но страничните разходи товарят много повече честно казано. Според мен 100 метра сондаж не може да седи само на дупка, то зависи и от терена но предполагам му трябва и армировка и да се запълни с бетон, после има куп неща които не знаем защото не сме се сблъсквали (транспорт, разрешителни...), цената на труда също не е за подценяване - ако си се замислил сериозно за нещо такова първо проучи фирмата - предишни проекти, доволни/недоволни клиенти...

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Геотермално отоплениенови [re: Milenn]  
Автор hidrazin4o (ентусиаст)
Публикувано21.11.08 17:31



Това дето го беше мислил за охлаждането ако не се лъжа отдавна някъде пак се обсъждаше в клуба.
Иначе ме заинтересува машината за сондиране на цена под 5к$.Тука дерат кожи.Ако имаш нещо в предвид дай някакъв линк или поне инфо по-подробно.
А иначе нали знаеш че всичко под земята у нас е държавна собственност?По едно време се беше раздухало че искат хората да си слагали водомери на тези сондажи и да си плащат водата от сондажа.За сега затихна работата ама е рано още да броим пилците.


Иначе скоро регистрираха всички сондажи като успокоиха хората че било "само така" и нямало да слагат такса или водомери.Според мен обаче е въпрос на време да почнат да взимат пари и от там.
Само се питам кога ще почнат да ни измерват обема на белите дробове за да ни сложат такса за въздуха дето дишаме?
А иначе сериозно ме заинтересува с машината за сондиране.
Успех!



Тема сондажите...нови [re: hidrazin4o]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано21.11.08 19:42



Водата от сондажите се плаща от много време, дори ако водата е над 23 градуса мисля или над 25 си плащаш и за топлината.... разтърси се на нормативната уредба.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Геотермално отоплениенови [re: Milenn]  
Авторckpeжko (Нерегистриран)
Публикувано22.11.08 15:03



Информация по темата можеш да намериш много в нета, дори и по изгодни варианти като

да речем.



Тема Re: Геотермално отопление [re: hidrazin4o]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано22.11.08 17:39








Тема Re: Геотермално отоплениенови [re: ckpeжko]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано26.11.08 13:05



А бе в България всичко е пообъркан. В други държави се подпомага това по някакъв начин тук гледат да те привържат към централната система за грабеж.

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.