Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:55 18.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема насилствени методинови  
Авторxoxo (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 15:09







Тема Re: насилствени методинови [re: xoxo]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано28.10.08 17:06



Тия корумпирани идиоти в ЕС рябва да ги избиват.Бързо и методично.
Искат да ни направят къщите да приличат на морги.
А в ЕС нямало корупция?????

Кой знае колко са им бутнали за тая идея??



Както и на "великия" грийнпийз.И те са маши на корпоративни интереси.

Аман от корумпирани идиоти!!!!




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: насилствени методинови [re: Xoлдън]  
Авторxoxo (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 17:52



мда, те утре и хляба ще искат забранят, понеже се изразходва енергия за производството му.
точно толкова е глупава и идеята за смяна на часа всяка пролет и есен, ползата от която е съмнителна, но неприятният ефект със сигурност го има.
аз лично ще се запася с крушки, пък да видим... да не би сега да трябва да си сменям всички осветителни тела, които не стават за енегроспестяващи крушки?



Тема и забележи каква глупост -нови [re: Xoлдън]  
Авторxoxo (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 17:56



В отговор на:

„Замяната на класическата осветителна кришка с компактните флуоресцентни лампи май има повече символично, отколкото реално значение – замяна на мръсните и неефективни технологии на 19-ти век /освен Едисоновата крушка въглищните централи и бензиновите двигатели/ с едно по-чисто и по-енергоефективно бъдеще.”- казва Eoin O’Carroll от CSM.



тоя идиот дори не знае, че съвременната крушка не е изобретена от Едисон, макар че това е по-малката беля. искат да ни наложат кретенското си решение заради някакви символични причини.



Тема Re: насилствени методинови [re: Xoлдън]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано28.10.08 19:42



Това с цвета на светлината вече е решено на доста добро ниво хем че има какво да се желае все още. Проблемите за които се сещам като потребител са:
1- Ако не ме лъже паметта съм чел, че при производството на една таква крушка отива повече енергия от колкото се спестява при "дълготрайния" и живот.
2- при температури под 10-14 градуса светлинния добив рязко намалява а живота на лампите се съкращава драстично (почернява тръбата около електродите).
3- При температури под 0-та тези лампи нещо малко трудно палят... че понякога и при по-високи температури, как ще се реши проблема с външното осветление например?

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: насилствени методинови [re: Диaн]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано29.10.08 09:31



Бе аз го знам всичко това.
Купих наскоро една с "дневна светлина".
Сложих я в банята и ми заприлича на морга.Изхвърлих я и си сложих нормална.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: насилствени методинови [re: Xoлдън]  
Автор absolyt (непознат )
Публикувано29.10.08 19:25



На мен пък ,,дневна светлина" повече ми харесват светят бяло , в морга не съм влизал !!!??? За съжаление имам само една бяла , другите се оказаха жълти досущ като обикновени. Сигурно нарочно произвеждат повече жълти заради мрънкалници като тебе. В банята и терасите съм с обикновени крушки. Не е желателно енергоспестяващи лампи да се поставят в затворени абажури или при висока влажност в банята - голяма глупост бързо ще изгорят!!! И аз съм против забраната на обикновените крушки, въпреки че съм фен на енергоспестяващите



Редактирано от absolyt на 29.10.08 19:28.



Тема Re: насилствени методинови [re: Диaн]  
Автор xoxo© (котарак)
Публикувано30.10.08 12:34



не знам колко енергия отива за производството на една енергоспестяваща крушка. и не се съмнявам, че при ниски температури трудно палят.
но тези енергоспестяващи просто светят гадно, светлината им ме дразни.
въпреки, че ги рекламират, че имали светлинен добив колкото няколко обикновени крушки, визуално и чисто субективно, аз не мога да го приема.
освен това ако човек си е купил скъпи полилеи или други осветителни тела в които енергоспестяваща просто не може да се сложи - било заради конструктивна несъвместимост, било заради това, че ще стане грозно...



Тема Re: насилствени методинови [re: absolyt]  
Автор xoxo© (котарак)
Публикувано30.10.08 12:37



изобщо не си прав. не можеш да наричаш хората мрънкалници защото нещо не им харесва.
с този подход може да се направи диктатура, комунизъм, и всички които не одобряват нещо да бъдат обявявани за мрънкалници и да бъдат принуждавани да приемат абсурдни решения.



Тема Re: насилствени методинови [re: xoxo©]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано30.10.08 13:54



И аз го мислех същото преди време, бях гледал при един познат китайски боклуци от магазин за един лев - синкава светлина, че и слаба. Само че след това видях как светят филипс, и веднага ги наслагах по стаите.

И за грозния вид не си прав. Моите по форма и размери са като обикновена матова крушка, трудно ще кажеш, че са енергоспестяващи. И светлината е същата. Само дето пълната яркост я достигат след около минута. Което даже кефи, понеже сутрин в тъмното очите свикват веднага, без да примижаваш в първия момент.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.