Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:18 17.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Товари - сечения  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 12:31



Сменям апартаментното електрическо табло и да 'зема да си попитам (да съм спокоен), какви са сеченията на кабeлите( да кажем, че товара активен - cos(fi) = 1):

1. 4.5A/12V, (50W);
2. 16A/220V, (3500W).

И още един въпрос: за захранване на 'лунички' 12V, захранването импулсно или тороидален траф (трафа е по-надежден, нема к'во да се спраска)?

Мерси предварително.


п.п. Една идея ми дойде: може ли с копютърно захранване да опткам 'луничките', кво му пречи!?!?



Тема Re: Товари - сечениянови [re: Eмo]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 12:34



Извинявам се (да се и в буквояда):

п.п. Една идея ми дойде: може ли с копютърно захранване да опткам 'луничките', кво му пречи!?!? = п.п. Една идея ми дойде: може ли с коМпютърно захранване да опАткам 'луничките', кво му пречи!?!?



Тема Re: Товари - сечениянови [re: Eмo]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 19:42



16А си се носи от 2,5 кв.мм (ако говорим за апартамент) луничките ако всяка си има собствен кабел до трафа може и 0,75кв.мм ако повече зависи по колко са на едно "клонче". С компютърното захранване ме съмнява да издържи, понеже на повечето мощността е писана в повече, остава въпроса как ще го стартираш?



Тема Re: Товари - сечениянови [re: Ивaйлo]  
Автор hidrazin4o (член)
Публикувано20.10.08 20:04



Комп захранването е доста дебело за да го събереш в повечето окачени тавани, а има и вентилатор.Без него бум-тряс!
Като говорим за идеи ето ти една - може да го монтираш в баня на самия отдушник.Хем ще свети, хем ще ти изсмуква влагата от банята в отдушника.
Ама как ли ще се отрази влагата на електрониката по платката ?!?


Е, затова пък за тоалетна е идеално, стига да даде толкова ампераж, колкото ти трябва.



Тема Re: Товари - сечениянови [re: Eмo]  
Авторaлф (Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 23:52



Абре Емо ти толкоз акъл раздаваше тука из клуба, че тия два кабела ли та омагьосаха.И тоз пиклив траф.Имам бяла котка, искам да я науча да не яде кюфтетата.Колко кюфтета да и дам да изяде че да се отучи да не яде кюфтета?



Тема Re: Товари - сечениянови [re: aлф]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано21.10.08 09:32



Батънце, аз кабеларийте вече съм ги купил, трафа съм го измислил, инсталацията е пусната на отделен предпазител, но понеже съм гностичен тип и сам не си вервам, гледам да се проверя доколкот' мога.

п.п. Котката не е кат' кучето, можеш да я научиш да не яде кюфтета само в твое присъствие, през останалото време не я дръж гладна :).



Тема Re: Товари - сечениянови [re: Ивaйлo]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано21.10.08 09:48



Старите захранвания (АТ) нямат проблем със стартирането стига да имат включен товар. АТХ захранванията имат управляваща верига през 'дъното', пускат се като 'окъсиш' зеления кабел (от 'едрия' конектор за дъното) към кой да е черен (маса), ииии пак му трябва някакъв товар. Елеганса при АТХ-а е, че ключа не комутира товара.

Колкото до номиналната мощност на АТХ верно е, че не отговаря съвсем (негативен опит) на тази на табелката, но на 250W ще пробвам да навържа 3х50W, требва да издържи. Инак разликата в цената между АТХ и тороидален траф е 50-60 кинта.



Тема Re: Товари - сечениянови [re: hidrazin4o]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано21.10.08 09:50



За кенефа става въпрос, добра идея.



Тема Re: Товари - сечениянови [re: Eмo]  
Автор hidrazin4o (ентусиаст)
Публикувано21.10.08 17:52



На 250W ATX обикновенно дават на 12-волтовата намотка около 13А максимален ток.Може и да не устиска на три лунички от по 50W.Или поне ще бъде на границата.Не забравяй че при първоначално пускане на лампа с нажежаема спирала съпротивлението на същата е много ниско и съответно пусковия ток - голям.Ама пък какво толкова - едно китайско захранване по-малко!!!





Тема Re: Товари - сечениянови [re: hidrazin4o]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано22.10.08 10:02



Свърши тя, купих тороидалния траф.

Успех.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.