Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:18 21.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми * *Кратък преглед

Тема камина с водна риза.  
АвторKaлoян (Нерегистриран)
Публикувано23.09.08 14:50



Мисля да купувам камина "прити" с водна риза, но тази зима няма да мога да свържа радиатори.
Може ли камината да работи без вода или ще дефектира?



Тема Re: камина с водна риза.нови [re: Kaлoян]  
АвторLazar (Нерегистриран)
Публикувано23.09.08 21:06



Не е за препоръчване, но няма да дефектира.



Тема Празна водна риза -нови [re: Kaлoян]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 16:11



въобще не е добре, камерата е от стоманени ламаринени листове свързани със заваръчни шевове, като я избичиш 'на сухо' може да спраскаш някой шев от температурните деформации (вътрешната страна на камерата ще се загрее значително повече и по-бързо от външната). После ше си имаш пак много готина камина, но без водна риза.

Както и да е аз не бих рискувал.



Тема Празна водна риза -нови [re: Eмo]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 16:13



поне в упътването на моята пише, че не се препоръчва.



Тема Re: камина с водна риза.нови [re: Kaлoян]  
АвторLazar (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 21:45



Аз съм я ползвал моята две години по този начин



Тема Re: камина с водна риза.нови [re: Kaлoян]  
Автор sandrus (приятел)
Публикувано24.09.08 23:34



По добре не я използвай,тук един колега ти каза ясно,че ако я избичиш на сухо,ще береш ядове.....и си е така
По не закачи два радиатора,не я пали на сухо........Ок???



Тема Re: камина с водна риза.нови [re: Kaлoян]  
Автор Vectra_16V (150hp)
Публикувано26.09.08 18:04



Аз имам камина с водна риза, вързана с радиатори. Два пъти сезонно източвам водата и паля камината за да изгоря налепите по тръбите. В противен случай смолата така обхваща тръбите, че просто горя дървата на халост без да загрея водата. При тази огаряща операция се получава нещо страхотно - като се запали смолата се развива много висока температура, комина се зачервява, бумти страхотно и замирисва яко в стаята. Един път, при това обгаряне протече едно от съединенията на "супермайстора" та "разшивах" камината и виках друг за да оправи теча. Та мисълта ми е - няма да повредиш камината ако не надуваш огъня на максимум.

Лека нощ, добър ден пак съм с моя...


Тема Re: камина с водна риза.нови [re: Vectra_16V]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 18:24



Купи си една газова горелка и действай с нея (това, което гориш не е смола), ше си спраскаш камината.


Апропо каква е конструкцията на твоята камина, водна риза, тръби обхванати от 'смола'?!?



Тема Re: камина с водна риза.нови [re: Vectra_16V]  
АвторLazar (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 22:01



Сложи си един термостат на изхода, който да управлява помпата. Този нагар се получава при горене на неопалена камина.



Тема до Vektraнови [re: Lazar]  
АвторKaлoян (Нерегистриран)
Публикувано29.09.08 15:47



Какви дърва гориш, та се получава такъв налеп?




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.