Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 15.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Тема Разпределителни табла - къде ?нови  
АвторOM (Нерегистриран)
Публикувано11.09.08 10:19



В Наредба 2 (противопожарната безопасност) има изискване табла с вход над 100 А в индустриални и над 500 А в жилищни сгради да са в отделно помещение. За жилищните е ясно, но за индустриалните това ми изглежда неприложимо. Представям си по едно стайче колкото тоалетна до всяка по-голяма машина и вътре таблото. Това изискване спазва ли се някъде ? Аз поне доколкото съм ходил по заводи навсякъде виждам цеховите табла да са си в цеха до стената или където там най-малко ще пречат на технологичния процес.



Тема Re: Разпределителни табла - къде ? [re: OM]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано13.09.08 11:10



В кой член го чете,че не ми се рови цялата наредба?


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Разпределителни табла - къде ?нови [re: Xoлдън]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa ()
Публикувано13.09.08 11:41







Тема Re: Разпределителни табла - къде ?нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано13.09.08 16:47



Благодаря.Видях го.
Поредното пожарникарско безумие.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Разпределителни табла - къде ?нови [re: Xoлдън]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa ()
Публикувано13.09.08 20:19



За мен бе удоволствие!





Тема Re: Разпределителни табла - къде ?нови [re: OM]  
Авторbatstan (Нерегистриран)
Публикувано14.09.08 23:50



Представям си по едно стайче колкото тоалетна до всяка по-голяма машина и вътре таблото.
Таблото на машината не се води разпределително, ако е на производителя на машината. Той би трябвало да е изкарал необходимите за целта сертификати. Захранването на това табло обаче, ще е от отделно помещение.
Ако производителя не е предвидил табло на мощната си машина, тогава таблото на захранената от теб машина ,трябва да влезе в помещение. Освен ако не изкараш сертификат, че твоето табло може и да не бъде в помещение. Ето ,например шинопроводите (да не споменавам марки) захранват машини до 400А, че и нагоре, без да са в помещение, защото имат сертификат.
Не е много приятно, но инвеститорите вече започват да свикват с това.



Тема Re: Разпределителни табла - къде ?нови [re: batstan]  
Авторdd (Нерегистриран)
Публикувано15.09.08 14:17



Много си е правилно написано, а не е безумие. В която и нормална държава да отидеш ще видиш че е така, най малкото заради безумници дето могат да дръпнат шалтера.





Тема Re: Разпределителни табла - къде ?нови [re: dd]  
АвторOM (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 18:35



Благодаря на всички за мненията. Бях малко "безИнтернетен" през последните дни, затова не се включих навреме.
Както се вижда ще трябва да правим стаички за таблата






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.