Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:53 21.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Образуване на цените за електро-услугите в точки  
Автор nivanovO1 (N group)
Публикувано10.09.08 04:38



Как точно се изчисляват точките. Примерно колко се начисляват за ключ,осветително тяло, АП или ДТЗ и тн.

Обединена технологична група


Тема Re: Образуване на цените за електро-услугите в точнови [re: nivanovO1]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано10.09.08 09:24



Вариант 1
обикновен ключ - 1 точка
сериен ключ 2 точки
2ка девиатори 3 точки
кръстат ключ 2 точки
(лампите не се броят)
контакт 1 точка
бойлер 2 точки (със БТ)
извод за домофон - 1
Звънец 1
За апартаментното табло Х лева на предпазител (ДТЗ се брой за 2)

Вариант 2
Контакт - 1 точка
лампен извод 1 точка
Звънци, домофони, розетки за кабелна, интернет, телефон - по точка


Общо взето като си видиш обекта или поне плана преценяш колко пари искаш да вземеш харесваш си вариант на броене и натъкмяваш цената на точка





Тема Re: Образуване на цените за електро-услугите в точкинови [re: nivanovO1]  
Авторxoxo (Нерегистриран)
Публикувано10.09.08 10:49



ти защо питаш - работа търсиш или предлагаш?
или си чешеш пръстите май само.



Тема Re: Образуване на цените за електро-услугите в точкинови [re: xoxo]  
АвторBъзмyтeния (Нерегистриран)
Публикувано12.09.08 15:43



Аз да ви питам всичките там умници, защо аджеба се вкисвате като ви пита някой колко пари вземате. Да не би това да е най срамната професия на света, че си траете. Или се пазете от подбиване на цената. Такива отговори като този над моя пост ще ги срещнете в всички форуми ако питате за цени на електроуслуги.

Най добре е цените да са ясни и всеобщо известни, така няма някой да подбива цените. А работа има за всички.



Тема Re: Образуване на цените за електро-услугите в точнови [re: Bъзмyтeния]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано12.09.08 22:49



Възмутения - цените зависият от спецификата на обекта(хотел, мол, складова база, или жилищна сграда и др.) къде се намира, с какви материали ще се работи, има ли специфични изисквания на клиента или проектанта и сроковете..... Не мога да ти кажа 15 кинта на точка (като лампа с ключ е 1 точка) и ти да ми кажеш ами имам 30 мазета с по лампа и ключ - ела и 450 кинта са твои! Ако всяко мазе си ходи до собствен електромер - сори ама е малко в случая! Има и обратен случай - много лампи на гъсто - ако ти ги броя всяка лампа точка ти си вътре!



Тема Re: Образуване на цените за електро-услугите в точнови [re: Ивaйлo]  
АвторBъзмyтeния (Нерегистриран)
Публикувано13.09.08 12:12



Това е разбираемо и много добре обосновано. Ама това не е така за отговора, който ме предизвика да драсна няколко реда.



Тема Re: Образуване на цените за електро-услугите в точнови [re: Bъзмyтeния]  
Авторxoxo (Нерегистриран)
Публикувано13.09.08 15:30



и какво толкова те възмущава не разбрах?
ти казал ли си нещо конкретно та се възмущаваш?
аз не мога да кажа колко взимам, защото не съм се хващал досега на такава точно работа, но в момента нямам работа и търся такава за да изкарам пари.
обаче никой не предлага работа, освен онзи дето искаше по 30 лева надница да плаща, което определено е малко.
ник 6666 предлагаше по 8 лева на точка, за което бях навит, но не бяха ясни условията му, а и той се отказа и не беше сериозен.



Тема Re: Образуване на цените за електро-услугите в точкинови [re: nivanovO1]  
Автор waterfall (непознат )
Публикувано27.12.08 14:33



Всяко нещо е една точка .
Примерно искаш ключ, лампа и контакт,разклонителни кутии 2бр. -това са 5 точки. Една точка би ти струвала между 10-15 лв. Зависи кой ти я прави.
За полагане на кабел се таксува отделно на метър и зависи дали ще е скрита или открита инсталацията също ако е скрита дали ще е копане в бетон или тухла.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.