Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:47 25.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: помпа с потопен роторнови [re: koлeв]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано08.09.08 20:50



В отговор на:

Автор: koлeв
Тема: Re: помпа с потопен ротор

Здравейте,
Кажете може ли да се използва помпа от т.н. тип "с потопен ротор" за сондажна вода, която има високо съдържание на много фини пясъци (под формата на пясъчен прах). Може ли тези пясъци да пречинят проблем в работата на подобна помпа.




Малко извън темата, защото ми стана любопитно - каква е тази помпа "с потопен ротор"? Аз знам само за циркулационни такива.
Би ли посочил модел?

2v6


Тема Re: помпа с потопен роторнови [re: 2V6]  
Авторpompa (Нерегистриран)
Публикувано08.09.08 22:30



Не се разбра каква е помпата.има всякакви помпи,включително и такива,които помпят и камънаци,какъв е проблема на младежа.



Тема Re: Стига бе!нови [re: Eмo]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано09.09.08 10:11



аз знам друго за кавитацията, вид ерозия получена от газовите мехурчета във флуида, т.е. ударна корозия. разбира се налягането на парите е от значение, но не то е основното. Среща се при корабни винтове, лопатки и т.н.

*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Топло!нови [re: hladnika]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано09.09.08 13:49



По-добре е да прочетеш, определено! Мехурчестото кипене е следствие от това, че налягането на флуида е под налягане на насищане за съответната температура, в последствие това налягане рязко нараства, което води до появата на хидравлични удари в местата на мехурчетата.

Имаше една тема преди най-малко две години, там си изпотроших пръстите да пиша кое, к'во е, 'земи ровни и попрочети. Щото тия тинтири-минтири с налягането дет' ги пишеш са дивотии, налягането на парите е точно толкова - колкото е налягането на флуида, въобще - пълен мрак е т'ва дет' го знаеш.

Земи, земи попрочети.



Тема Re: Топло!нови [re: Eмo]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано09.09.08 14:50



айде, съгласявам се с тази ти формулировка, поизбързах и се изказах неподготвен



*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: Топло!нови [re: hladnika]  
АвторEнтep (Нерегистриран)
Публикувано10.09.08 13:59



За нашия район (Разград) аз съм стигнал до извода че не може много финниия пясък попилява петовия лагер на помпата и тя рано или късно заклинва и изгаря къде за 3-4 месеца къде за 2 сезона . По дълги наблюдения нямам то преди тези помпи бяха дефицит а и много скъпи . Наблюдавал съм и друго явление което пречи да се използват .При нас водосния слой е 30-40 см което не е достатъчно за такава помпа ако се изкопае под него 1-2 метра ако позволява грунда тоест тапата е дебела ,водата решава и почва да го зарива и за 2-4месеца ползване е заринала 1-2 метра . Ако реши пък почва да дълбае и сондаш 11.6 м след 4месеца съм го намирал 12.3м при работеша помпа в режим 20-30м3 на ден



Тема Re: помпа с потопен роторнови [re: pompa]  
Авторkoлeв (Нерегистриран)
Публикувано12.09.08 11:46



Щом ви е толкова важно помпата е GRUNDFOS UPS 65- 180F.



Тема Re: помпа с потопен роторнови [re: koлeв]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано23.09.08 09:01



В отговор на:

Автор: koлeв
Тема: Re: помпа с потопен ротор

Щом ви е толкова важно помпата е GRUNDFOS UPS 65- 180F.





Това е характеристиката на тази помпа:


На 3-та скорост може да "качва" 10м3/ч вода на около 2.5 м.
За такава ли работа мислиш да я ползваш?

2v6


Тема Re: помпа с потопен роторнови [re: koлeв]  
Автор aз.cъм.Eмo (Емо)
Публикувано23.09.08 10:31



Аз ли да ти изтегля Юзър Мануала или сам 'ше си го дръпнеш, там има прекрасен отговор на въпроса ти, просто не знам за к'во се 'аби толкоз да пазиш в тайна к'ва ти е помпата, трябвало му мнение от от хора с 'практически опит', като ги надробите тия тъпни и ми става много тъжно.

'Бимо мамата колко тъпни се изписаха само 'щото не щя да напишеш модела на помпата в гугъл.

Разпечатай документацията и ходи некой да ти го преведе кат' не вдяваш английски.



Тема Re: помпа с потопен роторнови [re: 2V6]  
Автор aз.cъм.Eмo (Емо)
Публикувано23.09.08 10:38



Абе той човека има песок в сондажната вода и т'ва му е болката, а не къде му е работната точка на системата в H/Q характеристиката, него т'ва не го ебе, там са го 'оформили' вече други хора с 'практически опит', докато категорично е отказвал да прочете какво му е написал производителя.

п.п. Тия като 'тоя' като чуят нещо, което не разбират веднага го класифицират като 'теория'.

Редактирано от aз.cъм.Eмo на 23.09.08 10:39.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.