Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:22 27.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема трифазен ток с електромер 6квт  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано02.08.08 16:40



Незнам дали правилно формулирам въпроса.Еон ми казаха , че за около500лв ще ми пуснат трифазен ток с електромер за мощност 6квт, а за 700 за 15квт.
Това значи ли, че ако ползувам 3 монофазни линии мога на всяка да инсталирам мощност 6квт.
/Тва може да е тъпо питане

/



Тема Re: трифазен ток с електромер 6квтнови [re: 3ф]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано03.08.08 11:18



не значи.Общата мощност трябва да е 6 киловата.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: трифазен ток с електромер 6квтнови [re: Xoлдън]  
Автор3f (Нерегистриран)
Публикувано03.08.08 14:49



е, че то домашния ми електромер маи е повече..що за идиотщина е тва , или за да вземат повече парички





Тема Re: трифазен ток с електромер 6квтнови [re: 3f]  
Авторvv (Нерегистриран)
Публикувано03.08.08 18:33



Ако знаеш какви неща могат да ни въведат ще ти падне шапката. Ако сменят сегашните електромери с многотарифни, всеки диапазон на потребена ел.енергия ще бъде с различна цена. Например сегашната цена е за консуматори до 2 квт, ако включиш още нещо и стане 3 квт, ще платиш още няколко стотинки по-скъп ток за времето дето си ползвал 3-те квт, и още по-скъпо за 4 квт, и все по-скъпо за всеки следващ. Така се вземат повече парички!





Тема сегашнте електромери...нови [re: vv]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано03.08.08 19:19



Сегашните електромери спокойно могат да ти записват товаровия график или по друг начин казано може да помнят в някакъв период каква ти е била консумацията във времето. Въпроса е съвсем друг, за да ползваш определена мощност трябва да има съответната инсталирана такава или по друг начин казано ти си плащаш своя дял от инвестицията на разпределителното дружество.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: сегашнте електромери...нови [re: Диaн]  
Автор3f (Нерегистриран)
Публикувано03.08.08 22:12



Ами доколкото ми казаха те слагат некво табло и оттам нататък е моя работа...е разбирам , че требе да се намали безработицата сред елинженерите ....
но въпроса беше друг





Тема Прочети за да ти стане ясно!нови [re: 3f]  
АвторCтyдeнт_EE (Нерегистриран)
Публикувано04.08.08 13:18



Виж сега обяснявам просто, когато Ти пуснат мощност 6kW може да слагаш консуматори с обща мощност 6kW. Ако ти пуснат 15 kW значи можеш да свързваш (захранваш) консуматори с обща мощност до 15 kW. Основно разликата в цената за присъединяване идва от разликата в кабела и предпазитела за 6 и 15 kW. Електромера може да е един и същ и за двете мощности. Като в зависимост от типа може да се наложи да използват токови трансформатори, което също влияе на цената. А има вариант при който ограничението на консумираната мощност се задава в ел.мера т.е ако го настроqт за 6kW (образно казано) то ако надвишиш тази мощност за определено време, ел.мера ти изключва захранването. И в този случай разликата в таксата идва основно от ценоразписа. Но имай в предвид че когато заявиш по голяма мощност ти заемаш образно казано по-голяма част от ресурса на трансформатора от който ще те захранят, та и от там може да идва разликата в цената!



Тема Re: сегашнте електромери...нови [re: Диaн]  
Авторvv (Нерегистриран)
Публикувано04.08.08 17:42



Много точно го е написал Студента, аз само споменах как могат да ни вземат повече пари! Мисля, че е въпрос на време само!



Тема Re: Прочети за да ти стане ясно!нови [re: Cтyдeнт_EE]  
Авторbakalin (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 00:08



брей, от 15 години бачкам в енергото, за електромер с токоограничаване не съм чувал

.
Де го това животно - дай линк.
А иначе дали ще си платиш 444 лв за 6 КВт или 696 лв за 15 КВт - все тая. Всмисъл енергото влага едно и също сечение захранващ кабел 6мм. За предпазителя не ми се говори - каквото има това.
Айде и една задачка:
Ако имаш партида с 6КВт и искаш да увеличиш на 15 КВт колко ще платиш???
И каква ще я свършат РЕАЛНО от ЕРП?
Хайде и жокер - ще сменят стопяемата вложка от 50 А на 63 А. И това какъв разход се явява, а?



Тема Прочети отново!нови [re: bakalin]  
АвторCтyдeнт_EE (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 08:52



Виж аз само предполагам на какво може да се дължи различната цена, а каква е истината може да каже само някой който работи в ЕРП. А относно ограничаването на товара от електромера, точен пример с даден модел не мога да дам, но в едно от общежитията на ТУ-Варна изградиха система за контрол на електропотреблението, като във всяка стая беше поставен цифров ел.мер (малко по различен на външен вид от тези на енергото), които бяха настроени, ако не се лъжа на 3 или 4 kw и ако превишиш тази мощност за определено време (няколко минути) ел.мера изключваше, възстановяването на захранването ставаше пак автоматично като намалиш консумацията за определено време. Не съм специалист по електроника, но и с минималните си познания мога да разбера, че ограничения във възможностите на ел.мерите може да постави единственно цената! В допълнение ще добавя, че всички ел.мери в блока изпращаха информацията (данните) в стаята на енергетика на университета (по безжична интернет връзка) и лично аз съм виждал че може да бъде изведена информация за консумацията на всяка стая във всяка една минута (товаров график), а освен това и всяка друга информация ако някой нещо пипа по електромера. Във Варна има изградена още една експериментална система за дистанционно отчитане на ел енергия, в района на подстанция "ЮГ". Така че е въпрос на време "Биг брадър" да започне да ни следи "изкъсо" и отдалече, какво правим с ел.енергията!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.