Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:40 27.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Възможно ли е захранваненови  
Автордиeлeтaнт (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 17:08



с 4 проводника /1х2.5/ положени в тези пластмасови канали дето ги продават по всички магазини да захраня една пе4ка "раховец" и бойлер 3 квт?/дължината на двете линии е почти еднаква -6-7м./
кабела ми "падна" почти без пари . Като чета тук там че трябвало инсталациата да е три-проводна има кабел и за 6 проводника .Въпроса ми е да не се подпали нещо./кнала е върху гипскартон.
Благодаря предварително и черпя по една виртуална бира за отговор "не" и по каса за "да"





Тема Re: Възможно ли е захранваненови [re: диeлeтaнт]  
Автор147 (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 17:14



теглиш един 4х2.5 (от които 1ж фаза, 2ж работна нула, 3ж защитна нула/заземление, 4ж резерва ) за бойлера, и още един път 4х2.5 за печката по същата схема на жилата и всичко е ОК



Тема Re: Възможно ли е захранваненови [re: 147]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 18:05



Ако са по 3 кВ - нямаш проблеми, теглиш по 3 жила до раховеца и бойлера (ако ти остане кабел може и по 1 резервно - както ти каза и 147цата) предпазители - 16А крива С, или 20А крива В



Тема Re: Възможно ли е захранваненови [re: 147]  
Автор147 (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 20:19



Леко уточнение- ако кабела е 4х2.5 както съм разбрал караш по горната схема, ако е едножилен проводник, тогава си пускаш по три жила да консуматорите, както ти каза Ивайло.



Тема Re: Възможно ли е захранваненови [re: 147]  
Автордиeлeтaнт (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 20:25



Кабела е 100 м единичен със сечение 2.5кв.мм!!





Тема Re: Възможно ли е захранваненови [re: диeлeтaнт]  
Авторvv (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 21:00



Задачка- закачка!
Значи простичко казано: имаш четири жила/1х2.5/ за два консуматора по 3 киловата(пе4ка "раховец" и бойлер 3 квт).
Предполагам, че имаш две черни жила, едно кафяво и едно синьо.
По двете черни(ако можеш ги раздели на два бушона по 16А, ако не, вземи ги от един бушон 40А) пусни фаза, по една за всеки консуматор. По кафявия пусни нула, обща и за двата консуматора. А по синия пусни заземление(ако нямаш, направи зануление и го дублирай освен в контакта и на таблото), общо за двата консуматора.
Дано си ме разбрал, на почти литър кайсиева домашна съм, питай, утре пак ще съм тук!
И се извинявам за "бушона", викат му автоматичен предпазител или дявол знае как....................



Тема Re: Възможно ли е захранваненови [re: vv]  
Автордиeлeтaнт (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 21:16



Завиждам ти ..кайсиева..и ако е домашна а не докарана от есенции си е направо 6 ТОТО-то


а сега за утре:
2.5 за "0" на два консуматора не е ли малко и каква е логиката фази 2- нула една



Тема Re: Възможно ли е захранваненови [re: диeлeтaнт]  
Авторjo (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 22:21



2.5 мм2 ще си "носи" 3 кв. но колкото повече - толкова повече, така че ако имаш кабел може да пуснеш по още един, още повече ако го правиш за "вграждане", не се знае какво ще включваш след време на тези отклонения.

така че - 2х2,5 за фаза + 2х2,5 за нула, и ако има място (още повече ако инсталацията ти е 3 проводна ) и 1х2,5 за заземяване. това би трябвало да носи спокойно до към 30А ( 7 кв. )

обърни и повече внимание на съединенията, те също са много важни, още повече че ще пускаш кабели е паралел...



Тема Re: Възможно ли е захранваненови [re: диeлeтaнт]  
Автор147 (Нерегистриран)
Публикувано20.07.08 07:23



"Кабела е 100 м единичен със сечение 2.5кв.мм!!"


В този случай действаш както ти каза Ивайло - по три жила за печката и отделно три за бойлера , резерва не ти трябва. Маркираш ги по някакъв начин в двата им края за да не ги объркаш.
Бойлер - 1ж фаза; 2ж работна нула; 3ж защитна нула/ заземяване
Печка - 1ж фаза; 2ж работна нула; 3ж защитна нула/ заземяване



Тема Re: Възможно ли е захранваненови [re: диeлeтaнт]  
Авторkoлeжkaтa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.08 16:10



Знам го този кабел.Прибрал си го от склада на службата,обаче е с нарушена изолация на места и може да направи фал!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.