Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:13 17.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Пералнянови  
Автор xpucto_kz (непознат)
Публикувано10.06.08 20:08



Здравейте ,
имам малко странен въпрос : в къщи пералнята на скоро претърпя ремонт (смених и лагерите) и в момента обаче като започне да центрофуже си обикаля стаята и трябва двама човека да я гонят

.Та въпроса ми е дали като е работила дълго време (около 2 месеца) с лагери чието състояние беше много зле , дали не е строшила и амортисьорите и ако ги сменя и я нивелирам дали ще се оправи.Като я отворих и я пуснах на центрофуга вътре самия корпус се местеше много. А забравих да спомена пералнята е Горение.
Благодаря предварително.



Тема Re: Пералнянови [re: xpucto_kz]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано11.06.08 08:18



Нищо чудно да са отпътували амортисьорите.
Горение е добра марка.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Пералнянови [re: xpucto_kz]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано11.06.08 09:02



Провери дали не си забравил да стегнеш нещо или дали не си го закачил където не трябва. Просто я отваряш и почваш да клатиш барабана и гледаш къде са възките и кои отдават най-много. Друг вариант на разкарването е ако са се събрали дрехите в единия край на барабана, случва се обикновенно като са малко или има някоя калъфка на възглавница или плик на одеало да ги е събрала - тогва амортисьорите не спасяват подскачането.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Пералня v12нови [re: xpucto_kz]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 12:52



Слагаш 'Закс' и 'сичко заспива.

Аз да ти кажа като дигна над 120 с моята пералня и ми се пресича омекотителя, това обаче ми го прави само на магистралата. И искам да попитам 'специалистите' дали не трябва да сменя дюзите. А имам и друг проблем при 'памук' на 80С много ми се запотява стъклото на люка и ше зема да се джасна някъде, моля помагайте.

п.п. Неам думи.



Тема Re: Пералня v12нови [re: Eмo]  
Автор xpucto_kz (непознат)
Публикувано11.06.08 13:18



аве ти май или си прост или си нямаш раота кфо ще кажеш

Редактирано от xpucto_kz на 11.06.08 13:19.



Тема Re: Пералня v12нови [re: xpucto_kz]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 13:35



Защо обиждаш, като нямаш какво да напишеш по темата никой не те кара да 'зимаш отношение.

п.п. Между другото 'Монро'-то не го слагай в никакъв случай пълно е с турски ментета, да знаеш.



Тема Re: Пералнянови [re: xpucto_kz]  
Авторvv (Нерегистриран)
Публикувано12.06.08 11:11



Христо, ако пуснеш празна перална на центрофуга и корпуса вътре вибрира повече от 2-3 сантиметра от оста си, говори за несъосие. Провери пак дали са сложени лагерите както трябва. Ако са добре, значи казана "бие" спрямо оста си.



Тема Re: Пералнянови [re: vv]  
Автор xpucto_kz (непознат)
Публикувано12.06.08 22:32



благодаря за отговора утре ще пробвам защото амортисьорите са добре.



Тема Re: Пералнянови [re: xpucto_kz]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано13.06.08 00:15



В Д&Н имат тестер за амортесьорите, ти как разбра, че твойте са добре?

Това е форум 'Енергетика', или греша, на верното място съм начи, 'щото искам да споделя, че като си правя бъркани яйца и ми залепват за тигана, та да 'зема да питам - тигана ли да сменя или да слагам повече мазнина. А и тигана е Тефал, ако има някакво значение.

п.п. Във форум GPS, PHP, WEB дизайн и HTML, също вероятно имат виждане по въпроса за келявите ти лагери на скапаната ти пералня, не мислиш ли, също можеш да запиташ официално и кондолиза райс през консулството. Ти си ми ясен пич, като получиш запек и вместо да идеш на лекар го коментираш с касиерката в енергото. Покъртителен тъпак си братле!



Тема За тигана...нови [re: Eмo]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано13.06.08 00:53



Ако тигана ти е бил с тефлоново покритие и ти залепят яйцата при пържене проблема може да се вмести и в енергетиката и по-точно в материалознанието... тефлона е много крехък и ти като си бъркал с нещо метално си го издрал и за това на одраното лепнат.

А бе като заговорихме за тефлон и тигани... как така като нищо не залепа на тефлона са залепили тефлона на тигана??

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.