Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:30 01.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Работа в Е.ОН или в НЕК?нови  
АвторMлaд инж (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 13:05



Здравейте енергетици! Интресувам се какво Ви мнението за работа в НЕК или Е.ОН. Сигурно някой от вас работят там. Искам да започна работа в едно от двете места дайте съвет как и по какъв начин и най-важното струва ли си!
Темичката не е много Техническа но мисля че засяга много от нас!



Тема Re: Работа в Е.ОН или в НЕК?нови [re: Mлaд инж]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано17.06.08 13:54



Как да започнеш работа там е въпрос на свой човек в системата,или нахалство.По принцип НЕК е по-добрия избор,понеже е държавна фирма и имат по-вече бонуси.Работил съм и в двете структури.
Третия вариант е частна фирма с 4 пъти по- висока заплата.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Работа в Е.ОН или в НЕК?нови [re: Mлaд инж]  
Авторsinwt (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 14:40



Ако си млад и кадърен и си от София,не започвай в нито една от двете!





Тема лично мнениенови [re: Mлaд инж]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано17.06.08 16:36



Изкавам личното си мнение при положение че на едното място работя, от другото имам преки впечатления. Не искам да ангажирам никой.

ЕОН - от как ги купиха нямат нищо общо с онова дето беше старото "Енерго" - вече остават само като една шапка дето събира печалбата, събиране на пари, отчитане, счетоводство, поддръжка и ремонт постепено се хвърлят на външни фирми, хората които остават се водят "допускащи" и са ги свили до толкова че понякога им идва доста нанагорно на хората. Отделно повечето от стария състав си изнамери по-свястна работа и при съкращението прибра обезщетенията и се назначават нови хора които малко трудно се ориентират в работата (на места липсват схеми, документация и т.н.).

НЕК - както вече ти казаха все още се води държавно предприятие, бонусите са други НО честно казано зависи на каква длъжност си може да се окаже че заплата ти е по-ниска в пъти от колкото в частния сектор НО пък за сметка на това всички много здраво "си връзват гащите" и всичко е по устав и до някъде може да си спокоен че всеки си върши работата и няма да има кофти изненади да те карат да вършиш неща против правилниците и да рискуваш своя живот или на някой друг.

Като цяло ако сега завършваш и си търсиш работа най-добре се ориентирай към място където можеш да научиш нещо и да затвърдиш знанията от студентството, наистина може да плащат по-малко и да има много работа но иначе може да се окаже че след 3-4 години ще си попълвал/издавал само наряди за допускане до работа и всичко съществено ще си го забравил и ще ти е трудно да си го припомниш. Ще можеш да обслужваш техника произведена през 60-те и 70-те години, да бършеш изолатори с кореселин (ако има) или да сменяш електромери или автоматични предпазители. Когато смнят техниката и ще се наложи да си сменяш работата... просто ще се търсят специалисти а на теб ще ти е малко трудно да си спомниш какво точно си учил и как да го приложиш на практика, така че ще е по-лесно да назначат нов човек на твоето място.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Работа в Е.ОН или в НЕК? [re: Mлaд инж]  
АвторДeлчo (Нерегистриран)
Публикувано18.06.08 15:24



Разгледай тук също има много истинки



http://www.bgrabotodatel.com/all.php



Тема Моето мнение!!нови [re: Mлaд инж]  
АвторMлaд инж. (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 13:13



Излиза че мнението на всеки зависи от "камбанарията от която гледа"Благодаря все пак за мненията и ще Ви споделя моето: Кандидатствал съм в Е.ОН; имах шанса да работя в НЕК, а сега съм в частна фирма и не съм много доволен.
1.Имах шанса да работя в НЕК - това стана с връзки (разбира се), трябват им хора но никаде нямат обяви. Разбира се предложението беше за дежурен в подстанция, работа на смени. За първите 6 месеца чистата заплата с храната и дрехите, като извадим разните одръжки беше 350лв., след това трябваше да стане 450лв. при същите условия.
+ (плюсове) - сигурна и интересна работа, държавна, можеш доста да научиш.
- (минуси) - ниска заплата за такава отговорна и опасна длъжност, мъглява переспектива за издигане (може ако имаш връзки).

2. Е.ОН - кандидатствал съм около 5-6 пъти за стажантска и работни позиции, по една или друга (неизвестна за мен) причина не ме взеха, вече имам чувството че HR-отдела ме е нарочил. Вярно че много хора напускат, но и много отиват там и не си пускат местенцето. Имам много познати (някои кадъни, някои не чак толкова) които започнаха работата (някои с връзки, някои с късмет) там; стажантите на 300-400 лв. после почти двоино 700-800лв, отделно 100 лв. храна на месец, транспорт, напълно изрядни осигуровки, бонуси и един път в годината вдигане на заплатата
+ (плюсове) - голяма международна компания, много неща могат да се научат, стига да искаш, коректност, възможност да те забележат и да тругнеш на "горе" (разбира се всичко зависи от отдела в който попаднеш), в някои отдели съм чувал че си изкарват по мин още една заплата на месец.
- (минуси) - трудно се влиза (връзки или късмет), ако попаднеш на неправилното място може да си останеш книжен плъх.

3.Частна фирма - след като отказах на НЕК, и не успях в Е.ОН бях принуден да започна в частна фирма - в частните фирми можеш да бъдеш само чертожник, технически ръководител или бачкер (в по-малките фирми и трите).За мой късмет фирмата една от най-големите във Варна (но не се занимава точно с енергетика) и работя само като ел.проектант - започнах на чисто 500лв с осигурен транспорт. След 6 месеца съм на 700лв. при обещани в началото 800. Както се очаква никой във фирмата не е осигурен на пълната заплата, въпреки че има хора дето вземат и 1500лв. Бонуси само в края на годината, повишение ако си настоятелен и имаш двойно по-голямо покритие.
+ (плюсове) - по висока начална заплата, много работа, реална възможност за издигане.
- (минуси) - чувсваш се мнооого прекаран: от осигуровки,От всякакви други социални придобики, от това че изкарваш на фирмата (реално) 4-5 пъти повече от това което ти дават (Става въпрос за Варна),
Имам колеги в други частни фирми, които работят от 1-2години, като проектанти или технически (става въпрос за ел.) и при тях не е по-различно.
За това избирам Е.ОН!



Тема Re: Моето мнение!!нови [re: Mлaд инж.]  
Автормимeтy (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 09:19



... бих те посъветвала да работиш като проектант - първо получи пълна проектантска правоспособност, научи колкото можеш повече, създавай собствени контакти с архитекти и инвеститори и работИ самостоятелно с няколко проектантски фирми. И тук има положителни и отрицателни страни, както всяко нещо, ... но аз мисля, че е по-добре човек да е самостоятелен, защото не харесвам много дълго колективите.



Тема Re: Моето мнение!!нови [re: мимeтy]  
Авторfin (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 18:42



Пиша набързо. Бях служител на Е.он до скоро - заплатата средната е около 550 -600 чисто -това с храната-осигуровки на брутна заплата. Опитаха се вкарат немски стандарти, но не се получи- на събрание на синдикатите разбрах от еладжиите че работили с техни инструменти.Съораженията не се поддържаха много време, в което е.он се занимаваха с гениално глупавия немски софтуер, които дава грешка след грешка. Условията на труд на ел. са ужасни - при мен бяха супер,но аз съм финансист. бонусите са символични - от 14% процента на тримесечна база ги свалиха на 10% - субективни увеличение на заплатите, зависещо от това колко се подмазваш на началника си. Аз бях трън в гащите, но не можаха да ме махнат докато не реших да се махна сам. най-лошата политика в областа на човешките ресурси.Иначе е свободия- един съвет от мен - там се работи така - нали знаеш магарето за какво го търсят - не се оптимизирай много - който работи добре и бързо го товарят мноого - мързелите и некъдърните са много и не могат да ги махнат по приватизационен договор. А нали се сещаш че на увеличенията те са с по-големия процент. Но поне ще научиш немско ноу-нау, което ще ти е от полза за напред - ДОБЪР СТАРТ Е!

по-добре е от НЕК!



Тема Re: Моето мнение!!нови [re: fin]  
Автордoт (Нерегистриран)
Публикувано24.07.08 09:17



Здравейте, преди около 2 месеца Е.ОН Варна имаше обява в jobs.bg, пуснах си CV и за мое учудване ме поканиха на интервю. Отидох на интервюто и ме разпънаха на кръст. След седмица някъде ми се обадиха по телефона и ми казаха, че не могат да ме вземат на длъжността, за която кандидатствам, защото образованието ми било прекалено високо за тази длъжност?! Питам се... защо тогава ме извикаха на интервю??? Или просто тези интервюта се правят за отбиване на номера, а хората , които ще бъдат назначени се знаят много преди това? ...



Тема Мнението на dotнови [re: дoт]  
АвторMлaд_инж (Нерегистриран)
Публикувано24.07.08 13:09



Виж аз съм особен случай кандидатствал съм няколко пъти и по-различни причини и случайности се разминавам с назначението. Доста неща научих за структурата и практиките в Е.ОН и разбрах че си имат техни виждания, които не се подчиняват на шабло. Не се учудвай че се те поканили на интервю, мене са ме канили винаги! Но съм чувал че за някой назначения върши работа и ако познаваш някой!
И въпреки всичко продължавам да имам желание да работя там и всеки ден следя страницата за работните места в сайта им.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.