Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 03.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: проблем с дефекнотокова защитанови [re: kolumb]  
Автордeфekтнoтokoв (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 19:15



Порцеланови луни не съм виждал.
Но съм виждал доста метални окачени тавани в бани, и съм чувал за пострадали хора от тях. Съгласен съм, че не е задължително, не коментирам това, но не смятам, че вреди (ако случая е такъв).
PE проводника - има си клема на трансформатора.
По въпроса за бръмченето - мисля, че колегата е прав - вероятно се явяват хармоници заради димирането, и трябва защитата да е от клас, който позволява да се ползува в този случай.



Тема Re: проблем с дефекнотокова защитанови [re: дeфekтнoтokoв]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 22:18



Може и димерите да смени - ако сложи някои от реномирен производител при тях би трябвало да са филтрирани поне в някаква степен хармониците...



Тема Re: проблем с дефекнотокова защитанови [re: дeфekтнoтokoв]  
Авторни чyл ни видял (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 22:40



В отговор на:
____________________________________________________________________________________________________________________________________
Но съм виждал доста метални окачени тавани в бани, и съм чувал за пострадали хора от тях
____________________________________________________________________________________________________________________________________

Аз пък ни съм чул, ни съм видял някой пострадал от луничка след траф.



Тема Re: проблем с дефекнотокова защитанови [re: ни чyл ни видял]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано30.05.08 00:30



Аз пък ни съм чул, ни съм видял някой пострадал от луничка след траф.

Аз пък съм видял... това е халогенна крушка която работи на доста висока температура, загрява се стъклото отпред и като се разгорещи къпещия се и опръска въпросната луничка или пък капка конденз мине отгоре и задника му се напълва със стъкла. Има едни тела със по-дебело предпазно стъкло но не се вграждат заради по-високата им цена.

Много фешън са луничките като осветление ама не им е мястото у банята, вече евентуално може да се вградят светодиодни не заради друго ами лесно се херметизират, не горят и са "студени" и не се влияят от резки температурни промени - разборай капка конденз да мине отгоре или някой да ги опръска.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: проблем с дефекнотокова защитанови [re: Диaн]  
Авторkolumb (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 10:01



Така е, като гръмне си е цяло приключение, само че от това ДТЗ не пази

.
И наистина мястото им не е в баните, май-малкото наредба 3 не позволява монтирането в мокри помещения на каквато и да е ел.апаратура, с изключение на такава която е специално пригодена за работа в съответните условия - очевидно те не са такива.
А иначе някой "инвеститор" като много иска - ок, трафовете извън помещението, специални тела и заземяване на металния окачен таван - ако цената не го откаже, всичко е наред



Тема Re: проблем с дефекнотокова защитанови [re: kolumb]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 18:25



Абе иди разправяи за наредба 3 на някои дървен философ - скоро един си пойска 2 контакта в банята, да си вклювал ел.самобръсначка и сушоар.... След като му отказах се почна един пазарлък - помисли се че се циганя за пари!!!! Кат му обясних че него го грози токов удар, а мене пандиз след това ми отвърна: "Ама аз където живя сега си имам контакт в банята и нищо не е станало, свикнал съм да имам контакт дай да измилим нещо"!!!!
За "луничките" има си такива за влажни помещения, има си и трафчета, има и по евтин вариант - влагозащитена кутия и трафчето в нея (над тавана)



Тема Re: проблем с дефекнотокова защитанови [re: Ивaйлo]  
Автордeфekтнoтokoв (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 18:43



Не знам къде е трафа - може да е в същия окачен таван например. Може трафа да пробие също.

Що се отнася до контактите и осветлението в баните - има си специален БДС IEC стандарт, който описва какво къде може да се монтира. По принцип може да се сложат контакти - на определени разстояния от душа и ваната, но задължително с дефектнотокова защита. Масова практика е да се слагат в хотели например.



Тема :)нови [re: kolumb]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано30.05.08 22:32



Явно си рабрал за какво намеквам, просто народа слага окачен таван и най-евтиния варинат на осветителни тела а не това което е предписано, проблемите съм ги описал, не са електрически а чисто практични - луничките работят на висока температура горят много често и се пръскат от влагата. Вече ако има добър подбор на мястото само горят. Друг е въпроса като кажеш че се произвеждат 12 волтови LED влагоизолирани специално за бани и цените им са около 15-25 лева и всеки се чеше по главата и слага нормални от по 1.50... а че ги сменя на 2 седмици и стъклата у задника не ги смята.
Всичко това по-горе важи за осветителни тела с лампа с нажежаема жичка на които лампата е "гола" а не с защита.

Проблемите с монтажа не ги засягам, имал съм случаи да ми кажат "а бе не иска да свети у таз бяня" и аз да отида да отстранявам проблема и да се окаже че... този дето е монтирал тялото е решил че може да дупне тялото където не трябва и да прекара кабела от там и тялото на половина е пълно с вода.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: :)нови [re: Диaн]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 23:01



При майка ми са 6 луни, и за 1 година е изгоряла само 1 (без пиро-ефекти), китайски са, водят се че са за влажни помещения и са по 3 кинта лампичката, трафа съм го сложил в една влагозащитена кутия и максимално далече от душ кабината......



Тема Re: проблем с дефекнотокова защитанови [re: hugobugo]  
АвторГoro (Нерегистриран)
Публикувано22.06.08 07:48



Проблема с бръмченето и димерите е нищо в сравнение с инверторен климатик след дефектнотоковата. Бръмчи та ма..та си трака. Дайте някаква идея как да го лекувам.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.