Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:00 22.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Водата след термпомпа- Къде???нови  
Автордokтopa (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 10:37



Разгледах форума и видях, че има доста хора разбиращи от термопомпи. Искам да ги попитам следното. Има къща близо до София и искам да си сложа термопомпа вода- вода. Имам сондаж който дава достатъчен дебит (7м3/ч). Проблема ми обаче е какво да правя с водата след термопомпата. Нямам канализация! От сондажната фирма, която ми прави сондажа ми казаха че на моя терен обратен сондаж в който да връщам водата няма да върши работа, така че отпада и този вариант!!! НАблизо няма дере или река до които да отведа водите!!!!! Не мога да ги пусна на улицата, защото все пак дебита не е малък и комшиите ще писнат!!!!
Единственото решение за което се сещам е изграждането на някаква попивна система (по подобие на дренаж) с която водата да се разпределя равномерно в почвата на дълбочина 1,5- 2м. Дебита обаче не е малък (5-6 м3/ч) и незнам дали това ще смогва.

ТАка, че ако имате някаква идея за евентуално решение казвайте.

Благодаря предварително!!!!



Тема Re: Водата след термпомпа- Къде???нови [re: дokтopa]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 11:42



Въпросът ти няма нищо с термопомпите, но както и да е. Какъв беше аргумента на сондажната фирма за това, че реинжекцията е не върши работа?

п.п. Лятото - добре - топла вода на корем, но зимата можеш да поканиш хокейният отбор на лагер. На каква температура ще изхвърляш водата в режим на отопление?



Тема Re: Водата след термпомпа- Къде???нови [re: Eмo]  
Автордokтopa (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 12:00



Аргументите им бяха железни. Съвсем близо до моя имот са правили опити и резултатите са плачевни (убедих се на място). Освен това са го правили и на други места и не се получава (а и не само те, но и други фирми с които съм разговарял). Общо взето направих доста сериозни проучвания по въпроса за реинжекцията и стигнах до извода, че поне в България това е мит. Не открих никакви сведения за нормално функциониращо връщане в обратен сондаж. Ако ти имаш сведения за обратното моля те да ми дадеш инфо. Искам да видя с очите си такова работещо нещо, ако ще да е в другия край на България. Какво установих от контактите си с фирми (някой от които от т.н. "големи" в бранша). Всички ми показват едни лъскави картинки с нарисувани схемички с два сондажа, ама като ги попитам, къде аджеба мога да го видя с очите си навеждат глави.

Колкото до въпроса ти, на каква температура ще изхвърлям водата в режим на отопление, температурата ще е около 8 градуса но не виждам това какво общо има.



Тема Re: Водата след термпомпа- Къде???нови [re: дokтopa]  
Авторaa (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 16:14



Е затова не се прави реинжекция а се прави затворен крък и ще си решиш въпроса с тия водища само че се копат канали и се полагат доста тръби.





Тема Re: Водата след термпомпа- Къде???нови [re: aa]  
Автордokтopa (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 17:03



Еми ела да копаш в събота и неделя. Ще ти давам двойна надница от това, което ти дават твойте чорбаджии във ВиК-то.



Тема Re: Водата след термпомпа- Къде???нови [re: дokтopa]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 23:55



Имаш ли установен дебит на водочерпене, колко време е установявана стойността на дебита, през това време къде е изхвърляна водата от сондажа?

Избрал ли си някаква термопомпа?

Познавам страхотни геолози, имахме съвместни проекти заедно, целите ни не бяха отопление, но както и да е.



Тема Re: Водата след термпомпа- Къде???нови [re: Eмo]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 22:34



Ама всички нещо пропускате момента , че кладенците трябва да се регистрират, водомери да се слагат......, и срокове имаше, удължиха ги..... А рано или късно някои съсед ще те натопи....И с право, щото подземните води също са за общо ползване.....И като се създаде системно интензивно ползване в една зона, няма как да не се отрази на околните зони.... Ако има някой по-тесен спец за ВиК, да светне за депресионните криви .





Тема Re: Водата след термпомпа- Къде???нови [re: Eмo]  
Автордokтopa (Нерегистриран)
Публикувано20.04.08 09:30



ДА имам установен дебит- 8м3/ч. По време на водочерпенето водата се изхвърляше с едни дълги пожарникарски маркучи в една овощна градина, която вече не е градина а застроени вилни парцели.

Да избрал съм конкретна термопомпа: 20kW, френска на фирмата CIAT.

Колкото до геолози и аз обиколих доста фирми и общо взето срещнах доста противоречиви мнения. Много от тях ми говориха за реинжекция, но никой не казва къде е правено това и къде може да се види



Тема Re: Водата след термпомпа- Къде???нови [re: дokтopa]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано20.04.08 09:53



А да знаеш случайно каква е цената на 50Н монофазната помпа и какъв дебит изисква на час



Тема Re: Водата след термпомпа- Къде???нови [re: ниkи]  
Автордokтopa (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 10:05



Аз незнам, но мога да ти дам информация за фирма, която ги предлага. Става въпрос за френски термопомпи на фирмата CIAT, които нямат аналог като съотношение цена- качество. Фирмата се казва "Про Терм" и интернет адреса им е:

protherm-bg.com

Има телефони за контакти, обди им се и ще ти кажат и цени и дебити и въобще всичко което ти е нужно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.