Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 02.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: Eмo]  
Автор absolyt (минаващ)
Публикувано16.11.08 11:19



Тоя в Китай се казва 'Три клисури', момко на Хуанхъ, 'ма такъв специалист кат' теб, де да ги знае тея подробности.

Е и като не знам подробности за теб това признак за нисък интелект ли е? Предположението ми излезе вярно, голяма ВЕЦ е изгодно да се построи на голяма река и тясно място, Хуанхъ е по-голяма от Дунав, а името "Три клисури" подсказва че на тясно място е построена (къса стена макар и висока).

п.п. Пич или си от по-дребните, или нямаш нищо общо с енергетика, 'щото ако ми беше паднал в ТУ с тая си куха глава немаше как да не те запомня и немше как да изкласиш - при мен такава леш не минава.

Нямам нищо общо с енергетиката, явно там ценят само зубъри и подмазвачи, а хората с идеи наричат кухи глави.

п.п.п. Понеже днес съм в относително добро настроение, а и не мога да пречупя себе си 'ше 'зема и аз те светна като Хохо: специфичните разходи (отнесени към единица инсталирана мощност): инвестиционни (по изграждане на съоръжението), експлоатациони, както и въздействието върху околната среда, взето във финансов аспект (което вече е практика и в България) и др. намаляват с увеличаване на мощността на съоръжението.

Така е в повечето случаи, но съществуват и изключения (усети че се излагаш и смени тона), точно такова дадох аз, в малката вец построена за едно село разположено край река ОТПАДА трансформирането от ниско на средно и високо напрежение и после обратно от високо на средно и ниско и трансформаторите и електропреносната мрежа за високо и средно напрежение. Генераторите произвеждат ниско напрежение което се доставя направо на потребителите, които са близко разположени, за съжаление има закон който забранява това и трябва да се отмени!!!

Съобразявайки се с нивото ти, ще приведа следния красноречив пример: пол'винка кока кола е кинта, а два литра са два кинта - така мисля, че вече трябва да ти просветне.

Същото е и с лимонадата, бозата, бирата и др. що не се захванеш с производството на безалкохолни напитки или пък бира.



Разбирам, че изсипа маса тъпня (за нещастие го съзнаваш) и сега смяташ, че единственият начин да се реабилитираш е да се държиш арогантно и агресивно - недей бате, вече лъснА тъпотията. Земи попрочети нещо кротко, и ако не разбираш питай, може пък да 'фанеш некой в настроение.


То се разбра кой изсипа тъпнята и смени тона.. Как не схвана че вилата на brabra не е електрифицирана и това е единственият начин да я електрифицира.
Тук предполагам ще се съгласиш с мен АЗ СЪМ ПРОТИВ СУБСИДИИТЕ ЗА Възстановяеми Енергийни Източници (ВЕИ), задължаването със закон на електроразпределителните дружества да изкупуват еленергията произведена от ВЕИ на преференциални цени много по-високи от цените на които купуват от НЕК е престъпление. Енергията от ВЕИ трябва да се ползва там където е изгодно, точно за това подкрепям ентусиасти като brabra, защото има места на които е изгодно ползването на ВЕИ, не е необходимо държавата със закон да задължава ползването им. С течение на времето (няколко десетилетия) енергията ще поскъпва и ще става изгодно ползването на ВЕИ на все повече места, постепенно ще се премине към ВЕИ до края на 21 век и без закони задължаващи изкупуването и.



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: absolyt]  
АвторOM (Нерегистриран)
Публикувано16.11.08 15:02



Абсолютния, нямаш си представа колко "абсолютно далеч" си от истината. Тук някои ти се връзват да отговарят явно защото им е скучно в неделя следобед (както и на мен), иначе това си е едно безперспективно занимание. Нещо си подочул за Three Gorges project (Между другото там има работили и българи, професионално им завиждам), а си тръгнал акъл да ръсиш за ВЕЦ-овете. Изобщо някога видял ли си централа не на снимка ? ОРУ от ЗРУ можеш ли да отличиш ?
Или както казваше един познат "реле от теле не можеш да отличиш"





Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: OM]  
Автор absolyt (минаващ)
Публикувано16.11.08 16:25



Здравей ОМ

цитат:
Абсолютния, нямаш си представа колко "абсолютно далеч" си от истината. Тук някои ти се връзват да отговарят явно защото им е скучно в неделя следобед (както и на мен), иначе това си е едно безперспективно занимание. Нещо си подочул за Three Gorges project (Между другото там има работили и българи, професионално им завиждам), а си тръгнал акъл да ръсиш за ВЕЦ-овете. Изобщо някога видял ли си централа не на снимка ? ОРУ от ЗРУ можеш ли да отличиш ?
Или както казваше един познат "реле от теле не можеш да отличиш"
край на цитата


Един безсмислен постинг!!!
Не виждам никаква критика на идеите ми, значи нямаш аргументи, признаваш си!!!





Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: absolyt]  
АвторOM (Нерегистриран)
Публикувано16.11.08 18:26



Човече, просто не виждам смисъл да споря с теб. Сигурен съм че отговорите ти на двата въпроса в края на предишния ми постинг са "Не". Колегите по-напред са си направили труда да се опитат да ти обяснят някои основни принципи, но не си личи особен резултат.
Този форум наистина не е клуб само на професионалисти, така че е нормално да се пишат всякакви мнения. Само че когато един лаик не разбира нещо е добре поне да се опита да понаучи нещо от тези които знаят повече от него. Тук има няколко такива, опитай да разбереш техните доводи.



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: OM]  
Автор absolyt (минаващ)
Публикувано16.11.08 20:42



Човече, просто не виждам смисъл да споря с теб. Сигурен съм че отговорите ти на двата въпроса в края на предишния ми постинг са "Не". Колегите по-напред са си направили труда да се опитат да ти обяснят някои основни принципи, но не си личи особен резултат.

Какво да ти отговарям, ти отправяш само лични нападки, ако нещо бъркам поправи ме, ако нещо смяташ че незнам обясни ми.

Този форум наистина не е клуб само на професионалисти, така че е нормално да се пишат всякакви мнения. Само че когато един лаик не разбира нещо е добре поне да се опита да понаучи нещо от тези които знаят повече от него. Тук има няколко такива, опитай да разбереш техните доводи.

Аз нямам намерение да строя ВЕЦ. Реших да поощря brabra, решил човека да електрифицира вилата си какво лошо има в това, гледам повечето тука се опитват да го откажат, щяло да бъде скъпо, лъжат го мощността която може да получи, Емо се отнесе много грубо към brabra и накрая какво съветва го да сложи PV панели за 300-400 вата ще трябва да хвърли няколко хиляди лева и акумулатори ще трябват. А колко му е един алтернатор от кола да го завърти едно колело с лопатки, ремъчна предавка за повишаване на оборотите и без стена само да стесни потока, топва колелото и готово, денонощно може да си свети.
Боли ва че професионалист загуби спора от лаик, ами да е мислил преди да тръгне да спори, в повечето случаи по-голямото е по-рентабилно, но съществуват и изключения точно такъв пример дадох аз.



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: absolyt]  
Автор xoxo© ()
Публикувано16.11.08 22:21



В отговор на:

А колко му е един алтернатор от кола да го завърти едно колело с лопатки, ремъчна предавка за повишаване на оборотите и без стена само да стесни потока, топва колелото и готово, денонощно може да си свети.



лесно ти е, че си прост



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: absolyt]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано17.11.08 00:40



Ти си бил пълен глупак бе, ма много си забавен инак, тясно място - висока стена, Хуанхъ била по-голяма от Дунав, 'Три клисури' подксазвало че мястото било тясно, 'ше падна - ти от хората с идеи ли си бил бе, хахахаха.

Ти си некъв пъпчив дришльо дет' още не е завършил гиманзия, нали, а кажи не е ли така - ама честно! Завършил ли си гимназия?



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: xoxo©]  
Автор absolyt (минаващ)
Публикувано17.11.08 08:10



лесно ти е, че си прост


Само това ли можеш да обиждаш??? Пролича си кой е простия тука!!!





Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: Eмo]  
Автор absolyt (минаващ)
Публикувано17.11.08 08:22



Аз казах че предполагам, не е ли така? Сега ти кажи как е.
Ще ме лъжеш ли че Хуанхъ е по-малка от Дунав и "Три клисури" е само името и ще лъжеш че е построена на широко равно място???




Що си толкоз прост??? Прост си кат галош!

Редактирано от absolyt на 17.11.08 08:32.



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: Eмo]  
Авторbrabra (Нерегистриран)
Публикувано17.11.08 09:18



Какво ви става бе хора,аз какво попитах вие до къде стигнахте,до Китай.Имам чувството,че тези форуми са безсмислени,и на който не му изнася просто да не взима участие.Нямам намерение да правя ВЕЦ нито да преграждам която и да е река,нито да ОСИРАМ дадено място,така че люде като другаря Емо да не се обаждат.Много е лесно да се закачиш към ел. преносната мрежа ,но при положение ,че не си на 2 км от нея,така че това е единствената алтернатива,сам да си произвеждам ток колкото и да е той.Друг път ще кача снимка да се види от каде пада водата(от басейните в реката). [image][/image]http://www.hit.bg/freehosting/fman.php3[image][/image]Там където съм стъпнал водата пада от 3 метра.Поздрави




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.