Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:41 09.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: brabra]  
Автор brabra (непознат )
Публикувано31.10.08 21:00



Мисля да използвам такава http://www.fastonline.org/CD3WD_40/VITAHTML/SUBLEV/GIF/10P458.GIF турбина,може би от някаква аспирация(виждал съм такива турбини в заводите,използват ги за отопление ,да духат топъл въздух),какво ще кажете?



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: brabra]  
Автор absolyt (непознат )
Публикувано01.11.08 08:29



Не можах да видя турбината, не ми отваря страницата. Аз те подкрепям, а така не се отказвай. В тоя клуб всички са енергетици и се страхуват от конкуренция

. Не е вярно че ти трябват десетки хиляди левове. За по-малко от хиляда лева можеш да си направиш с подръчни средства ВЕЦ с мощност няколко киловата ако живееш край планинска река. Например за генератори можеш да вземеш динама от коли ама не от авточасти втора употреба, а от автоморга където разфасоват колите за скап по за 10-20 лева.



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: brabra]  
Автор absolyt (непознат )
Публикувано01.11.08 08:46



brabra предполагам че твоята река е планинска защото е с такъв малък дебит 100 л/с. Всички реки за които съм чел: Марица, Искър, Тунджа, Янтра, Камчия имат минимален дебит десетки кубични метри в секунда





Тема Re: Как се смятанови [re: saraneron]  
Автор absolyt (непознат )
Публикувано01.11.08 09:23



saraneron ами ако brabra живее близо до водопад ще му трябва само няколко метра тръба, турбина и генератор. Колко ще струва тогава???





Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: brabra]  
Автор sandrus (приятел)
Публикувано04.11.08 19:58



Пробвай с динамо за кола,но направи си един инвертор от 12 на 220v



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: absolyt]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано05.11.08 10:24



Следя периодически тази тема. Поздравления за хората които са се захванил да си направят мини ВЕЦ. Дори и експеримента да е неспулучлив, важното е че сте направили някакъв опит да избягате от енергодоставчиците от системата която ви краде за да се пълнят джобовете на някои и най важното е че ще се произвежда енергия по по чист начин от колкото вмирисаните ТЕЦ или АЕЦ. Ако трябва и бент ще направиш, не е чак толкова трудно, с подръчни материали които ги има в раьона. Все пак не гониш цел да продаваш а просто да задоволиш нуждите си от от 3-4 киловата.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: Djasta-Prasta]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано12.11.08 16:33



Охоооо, Джаста, отдавна не си се навъртал насам.

Я се замисли сериозно като отнесеш импакта на бента (от подръчни материли) върху ОС към невероятното производство на енергия от малкия ВЕЦ и да го сравниш със същото съотношение за голяма централа.

Опитай да си представиш 'природата', ако 'сички построят такива 'лайнарници', термопомпи и секва друга гнъс с цел да 'избягат' от 'енергодоставчиците'. Ха!



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: brabra]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано12.11.08 17:01



Пич, връщам се към темата ти с нови тежки размисли. Не знам къде ти е вилата, но боли ме фара за твоите 1-1.5-2 kW и за т'ва може ли и не може да се направи, предвид поразиите дето ще тръгнеш да причиняваш. 'Ше ми прави бентове, тръби, 'ше копае и ше ми опъва жици по къра, бах тая тъпотия, малко ли ти е насрано навсякъде, че си решил да осереш и около някакъв вероятно приятен поток. Освен това реката е нацинален природен ресурс и не е ТВОЯ.

Сложи си PV панели В ДВОРА, НА ПОКРИВА, където вече е осрано. Даже па се намериха и такива да те 'фалят колко си авангарден, как чиста енергия ше си добивал, я се замисли с цената на какво оттук настне. То е ясно, че нищо не можеш да направиш (нит' познания имаш, 'нит вдяваш), 'ма ше надробиш един тон боклук и поразии.



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: Eмo]  
Авторsds (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 15:53



Ма голям отворко си, да знаеш Емо ли си що ли си, май си няква питца дет си завира кратунката в пясъка, да и е по добре да не вижда лайната в които се е насадила. Ти си дърт предател и блюдолизец на ЕВН ЧЕЗ и ЕоН, плюс предател на техническата мисъл и желание на человека да прави опити да е свободен бре. Папугал скапан вместо да раздвижиш сивото кълбо от мазнини в кратунката си ти тръгваш да ся заядаш, простакер такъв.

плювам те, а с това та невидя какъв си куркъзъбел.



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: sds]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 16:29



Тоа па, мислител, ми то е ясно, че ЕОН, ЧЕЗ и ЕВН са лайнари, ма оправянето не е със създаване на още лайна от непросветени тъпаци. Свободни са тези дет' знаят, батънце, останалите сте овце.

Ше ми ставате независими със стар генератор от автомобил, хаха, като оакате некое живописно место, па не можете едно предавателно отношение да сметнете, 'бах ви у свободолюбието.

п.п. Знаех аз, че се некой негодник кат' тебе 'ше се върже, 'ма се се надявах да е по-'телигентен да стане дебата - струва ли си или не. А то се леш братле!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.