Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 26.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: absolyt]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано17.11.08 09:51



Клубарите са тъпи. Китайците и те тъпи, не се сетили да питат абсолют да им каже да си направят стената тясна и висока, взели та я направили цели 2.3 км дълга. Не знаели, че тясно място трябва да търсят.

Човек като не разбира от нещо, проверява вместо да предполага. Ти обаче си генийче и следователно си непогрешим. Хайде бягай във "физика" да борите Айнщайн с Петков. За онова акъл не трябва.

За Емо: веца не е на Хуанхъ, на Яндзъ е. Не че има особено значение.



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: brabra]  
АвторOM (Нерегистриран)
Публикувано17.11.08 09:52



Поправи линка, че нещо не се вижда. Или аз не мога да го отворя



И не се връзвай толкова на приказките, по тези форуми повечето влизат за да си разтоварят нервите .
Работата с генератора не е толкова проста, колкото изглежда на пръв поглед. Може наистина да "хванеш" вода и да я пуснеш да върти нещо което да генерира електричество. Само че има и такива подробности като качество на енергията, което включва стабилна честота и напрежение, а това не се постига с евтини средства. Аз затова не съм си купил вила далеч от "цивилизацията", макар че идеята да съм в почивните дни на тихо и чисто много ме привлича. Но като се сетя какво следва за да направя мястото пригодно за живеене направо се отказвам. ь4ся



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: 741]  
АвторAбcoлют (Нерегистриран)
Публикувано17.11.08 11:20



Явно това е било най-тясното място 2,3 км.
Ми тя и Яндзъ по-голяма от Дунав ще го отречеш ли? Той и Емо толкоз знай бил на Хуанхъ ма се прай на всезнайко.
Що ни вземеш ти да обориш Айнщайн да видиш лено ли е.
Ма тука ва разбих. Себестойността на 1 kW мощност е 7000 лева във ВЕЦ Горна Арда - какво разхищение. Не можете да ме оборите че малката ВЕЦ е по-рентабилна от голямата.



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: OM]  
АвторAбcoлют (Нерегистриран)
Публикувано17.11.08 11:34



Здравей ОМ

Аз затова го карам да ползва генератор от кола защото напрежението му е стабилизирано по-лесно ще стане. А в kaufland видях инвертор от 12 V на 220 V 400W за 50 лева.



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: brabra]  
АвторAбcoлют (Нерегистриран)
Публикувано17.11.08 11:51



Здавей brabra

А така направи си вец-а направи снимки, кажи колко пари си похарчил, каква е мощността му да видят тия посерковци-енергетици ,че в малката ВЕЦ себестойността на киловат мощност е по-ниска отколкото в голямата ВЕЦ. Вместо да помогнат нали са компетентни енергетици, а те само спамят.
Само недей да казваш къде ти е вилата че тия гадове могат да я потрошат.



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: brabra]  
АвторAбcoлют (Нерегистриран)
Публикувано17.11.08 12:17



1ват е равен на 1нютон по 1метър за 1секунда
1W=1N*1m/1s

при дебит от 100 литра в секунда и пад от 3 метра ето какво се получава:
100 литра =100 килограма по g 9,8 = 980 нютона
g=9,8 е земното ускорение
980N*3m/1s=2940W = 2.94kW лочти 3 киловата
2940 вата е теоретичната мощност
Една трета от нея да уловиш си е ЕДИН КИЛОВАТ !!!





Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: Aбcoлют]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано17.11.08 17:22



Не знам дали е на най-тясното място. Знам обаче, че е глупост да казваш "тясна и висока" на стена с височина 100м и дължина 2.3км.

Колкото до вецовете, вземи прочети малко в какъв режим работят българските и за какво се строят язовирите. Чак тогава сравнявай себестойности и разсъждавай може ли иначе.

А идеята за селото със собствен вец не е твоя. Има един разказ на Чудомир, "Електриката на Митя Питето", от време оно. Прочети го, някои неща може да ти се видят познати


Директен линк няма как да дам заради капчата, разказът е почти в края на тази страница:



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: 741]  
Автор absolyt (минаващ)
Публикувано18.11.08 01:09



Здравей 741

Не знам дали е на най-тясното място. Знам обаче, че е глупост да казваш "тясна и висока" на стена с височина 100м и дължина 2.3км.

Казал съм къса а не тясна виж



Колкото до вецовете, вземи прочети малко в какъв режим работят българските и за какво се строят язовирите. Чак тогава сравнявай себестойности и разсъждавай може ли иначе.


Повечето язовири се използват за напояване. Доколкото съм чувал ВЕЦ-овете се включват в пиковите часове дори има една дето само за това служи ПАВЕЦ "ЧАИРА" мисля че се казваше. Критиката ми е само към строящата се в момента ВЕЦ "Горна Арда"

А идеята за селото със собствен вец не е твоя. Има един разказ на Чудомир, "Електриката на Митя Питето", от време оно. Прочети го, някои неща може да ти се видят познати

Прочетох разказа, Лъжлив Съби не искал да си плаща тока и Митя Питето фалирал, и какво общо има с нашия случай brabra иска да си електрифицира вилата не да продава ток, а енергетиците тука вместо да помогнат със съвет го критикуват и обиждат. Виж как започна спора преди да вземаш страна, виж и тук и тогава вземай страна, никой не е застрахован от грешки, но редно е като сбърка да се извини.



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: absolyt]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано18.11.08 07:36



Не съм сбъркал и няма за какво да ти се извинявам. Ако мислех, че разказът на Чудомир се отнася за случая на brabra, щях да му отговоря на него. Гениалната идея за всяко село до река със собствен вец е само твоя, не се прави на скромен





Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: 741]  
Автор absolyt (минаващ)
Публикувано18.11.08 20:08



цитат:
Не съм сбъркал и няма за какво да ти се извинявам. Ако мислех, че разказът на Чудомир се отнася за случая на brabra, щях да му отговоря на него. Гениалната идея за всяко село до река със собствен вец е само твоя, не се прави на скромен

край на цитата



Държа да ми се извиниш за това че каза че аз съм щял да правя тясна и висока стена, а това не е вярно, напротив точно за това че колкото е по-висока стената, толкова и по-дебела трябва да е, аз твърдях че на по-малката ВЕЦ цената за киловат е по-ниска и дадох нагледен пример с правоъгълна стена (разбира се че язовирните стени не са правоъгълни) целта беше да се види как като се увеличава височината се увеличава обема на трета степен.
След това за екологията се захванаха виж

и така за да се намалят другите съоръжения и електропреносната мрежа стигнах до идеята вец за едно село. Да не мислиш че на Чудомир е идеята за малка вец за едно село, тя по време оно така е почнала електрификацията, не му прави чест че се подиграва на хората които правят прогреса, защото хора като Митьо Питето движат човечеството напред, ако ги нямаше щяхме още да сме в каменната ера.
А може би се възхищаваш на Бай Ганьо (герой на Алеко Константинов) и той е твоят идол и модел за подражание, чух че някои сега се опитват да го изкарат положителен герой. Герой убил автора си

Редактирано от absolyt на 18.11.08 20:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.