Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 16.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ЛЛ 2x58W с акумулатор?????нови  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 10:11



Здравейте,
остойностявам една спецификация и проектанта е писал ЛЛ 2х58 В като едната лампа трябва да свети 45 мин. на акумулатор... някой знае ли откъде може да се намери такова животно?



Тема Re: ЛЛ 2x58W с акумулатор?????нови [re: koko]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано07.05.08 12:02



UPS???
За друго не се сещам.
Може и инвертор,ама се усложнява пейзажа.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Beghelliнови [re: koko]  
Авторbatstan (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 13:05



Препоръчвам инвертор Beghelli
Могат да се купят от Поларис - гр. Варна - тел.052/681 705
изглежда така:





Тема Re: ЛЛ 2x58W с акумулатор?????нови [re: Xoлдън]  
Авторнe e oт знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 15:32



Не, Холдъне, тук мисля че става дума за друго нещо. На корабите има такива лампи, при пълен Black out тези осветителни тела се захранват от акумулатори и светят няколко часа. Обикновено се монтират там, където са местата за аварийно напускане на кораба-около спасителните плотове. Акумулаторите захранват един блокинг-генератор който пали лампите на по-висока честота и напрежение безстартерно.
Понеже не вярвам тук въпроса да е ориентиран към корабите препоръчвам на колегата да попита в Дени лайтинг.



Тема Re: Beghelliнови [re: batstan]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 15:55



в магазина до нас има ЛЛ които се включват в запалката на колата, ама колко време издържат не мога да кажа



Тема Re: ЛЛ 2x58W с акумулатор?????нови [re: koko]  
АвторДД (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 21:05



Луминесцентни лампи 2Х58 В ?
"58 В" - това 58 вата ли са или 58 волта, има голямо значение!
Иначе самото светене не е проблем, зависи от капацитета на акумулатора.
Между другото, светенето на луминесцентна лампа от акумулатор не е ефективно. Има доста други видове лампи дето вършат по-добра работа.



Тема Re: ЛЛ 2x58W с акумулатор?????нови [re: ДД]  
Авторbatstan (Нерегистриран)
Публикувано08.05.08 00:00



С "В" се отбелязва единицата за ниво на шум - Бел.
Така, че 2х58 В означава, нивото на шума на тези лампи. Това е много важен параметър и инвертора(акумулатора) служи да подържа този шум ,когато напрежението отпадне. Това са специални лампи - те не светят а шумят. Виж в уикипедията.



Тема Re: ЛЛ 2x58W с акумулатор?????нови [re: batstan]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано08.05.08 08:34



В в случая е Ват - забравил съм кирилицата пусната, но в темата си е точно.
Няма нищо общо с корабите. Става въпрос за ел. инсталация на сграда, като точно по спецификация е писано "ЛЛ 2х58 W, компенсирано, с акумулатор, осигуряващ автономна работа на едната лампа в продължение на 45 min." Вариантите за изработка са ми ясни - идеята беше дали някой е чувал за такова фабрично. Говорих с много колеги и всички ми казаха "такова животно няма".



Тема Re: ЛЛ 2x58W с акумулатор?????нови [re: koko]  
Авторbatstan (Нерегистриран)
Публикувано08.05.08 09:03



А бе човек, ти не четеш ли всички отговори? Има такова нещо. Нали съм ти написал по-горе един пример.



Тема Re: ЛЛ 2x58W с акумулатор?????нови [re: koko]  
Автор@lex (Нерегистриран)
Публикувано08.05.08 15:34



Колега, обърни се към фирма "Елукс" от тях съм купувал такива лампи, ползват се, както казаха по-горе за аварийно осветление. От фирмата ще ти дадат всички разяснуния от които имаш нужда




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.