Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:29 26.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Дистанционна релейна защита 220kV  
АвторCтyдeнт_EE (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 13:13



Здравейте аз съм магистър по Електроенергетика в ТУ-Варна. В момента правя Дипломна работа за настройките на Дистанционната защита (REL 521 - ABB) на електропроводите "Одесос" и "Приморец" (220kV) излизащи от ТЕЦ Варна към п/ст Добруджа. Стигнах до "задънена улица" при изчисляването на втората зона и имам нужда от помощ! Ако някой може да помогне да пише на nikolov_80@abv.bg или тук във форума! Имам много и всякаква литература и със сигурност мога и аз да помогна за нещо! Предварително Благодаря! А иначе форума е много ценен!



Тема Re: Дистанционна релейна защита 220kVнови [re: Cтyдeнт_EE]  
АвторOM (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 15:30



Пробвай за съвет от колегите от релейна служба на НЕК, те ги смятат тия работи.



Тема Да бе!!нови [re: OM]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано06.05.08 18:16



Митьо Христозов ще се разплаче от умиление и ще му прати сметките.
Митьо е пич,ама не е балама.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Да бе!!нови [re: Xoлдън]  
АвторOM (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 23:55



Е, човекът иска методическа помощ предполагам, не точно сметките. От коя първа зона да избяга, на кой трансформатор да не отиде на ниската страна и т.н.
Не познавам района, иначе и аз бих опитал да му дам умерено некомпетентен съвет

, вместо да занимава колегите. Тая работа е толкова специализирана, че релейчиците няма за какво да се правят на стари майстори от страх някой да не им вземе занаята.



Тема ТЕЛ. за връзка с Релейна служба-Търся!нови [re: OM]  
АвторCтyдeнт_EE (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 08:30



Идеята за Релейната служба на НЕК, не е лоша и върху нея съм мислил, но за съжаление нямам никакви телефони за връзка! Знам че със сигурност няма да бъдат много благосклонни но си струва да опитам! АКО НЯКОЙ ИМА тел. за ВРЪЗКА с РЕЛЕЙНА СЛУЖБА , НЕКА МИ ГИ ПРАТИ! ЩЕ СЪМ МУ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО БЛАГОДАРЕН!



Тема Re: Дистанционна релейна защита 220kVнови [re: OM]  
АвторCтyдeнт_EE (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 08:41



Много Благодаря, ако може да ми пратиш телефон за връзка с Релейната служба! Много ще се зарадвам! Проблема ми е със втората и третата зона! Имам настройките на НЕК (какви трябва да бъдат), техните настройки за първа зона ги получавам с моите сметки! Но не мога да получа за втора и за трета зона! И в техните сметки има едно противоречие, което не мога да разбера! Стойнйоста заНастройката за активното съпротивление на втора зона е по-малка от тази на първа! Има и едни коефиценти на потокоразпределение (или на подпора), които зависят от конфигурацията на схемата и тях не мога да изчисля! Това е в общи линии!



Тема Re: ТЕЛ. за връзка с Релейна служба-Търся!нови [re: Cтyдeнт_EE]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано07.05.08 08:44



Правят тия разчети,но срещу солидно заплащане.





Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Дистанционна релейна защита 220kVнови [re: Cтyдeнт_EE]  
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 11:30



Не вярвам да ти обърнат внимание.Те имат програма за смятане на режимите,в която са въведени всички параметри на системата.Нещата не са толкова прости,защото се касае вероятно за системни (двустранно захранени) ел.проводи.Всички настройки от 110 kV ги дават от ЦДУ.
По добре питай твоя ръководител на дипломната работа.
Имай предвид,че даскалите са много под нивото на хората от НЕК.



Тема Re: Дистанционна релейна защита 220kVнови [re: Xoлдън]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано07.05.08 11:33



да се чете от 110 kV нагоре.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Дистанционна релейна защита 220kVнови [re: Cтyдeнт_EE]  
Авторsinwt (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 15:42



Намери си нещо подобно на това.....ко мислиш,че в Централна релейна още смятат като тебе настройки ли?


http://www.varikonta.lt/index.php/pageid/349




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.