Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 26.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Всяка печка на твърдо гориво.........нови [re: Ивaн]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 18:04



Аааа за държавата грешиш много сериозно, пич. Дереджето идва от тези, които не четат и смятат, че знаят всичко, от тези които потопяват 'горящи обеми във вода' и подобни домашни 'специалисти', там е проблема те са подготвени за всичко, само трябва много нежно да им се 'налива' акъл, че когато някой заблуден има неблагоразумието да им намекне, че твърдят, говорят или мислят откровенни глупости те се обиждат и започват да ръсят тъпни за чуждата компетентност и да се съмняват в нея.

Както и да е . . .

Успех.



Тема Re: Всяка печка на твърдо гориво.........нови [re: Eмo]  
Автормитю (Нерегистриран)
Публикувано27.04.08 22:06



Нищо ново под слънцето.Аз от печката на тати се мъча да крада топлина,чрез две серпентини и воден съд на мястото на изхода на печката.Всичко е ок ,ама имам проблем с нагара,който се образува по серпентините и налага честото им чистене.Ех друго ще ше да бъде,ако тати вместо дърва гореше пропан бутан.
Така,че друже Иване дерзай,щом си го намислил ,прави поне ще се радваш на твоето творениеее.
Написах



Тема Re: Всяка печка на твърдо гориво.........нови [re: митю]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано13.05.08 19:53



Не се отказвай и ти!
Почти всичко е готово, направих няколко промени и съм доволен. Пробвам го в гараж.
Пак обаче опирам до хора дето реално(не на сметки) могат да ми дадат малко акъл.
Първо: Каква е температурата на газовете в края на комина(ако сте я мерили), аз изхвърлям почти 80 градуса, което според мен е много(алтайски въглища и два вентилатора 18 W с 1/4 от оборотите си на входа)?
Второ: Какъв обем вода във водната риза е оптимален 250 литра са малко за 30 кг въглища (не съм вързал помпата, само на два големи радиатора е)?

И да не забравя: От обдухването на 3,5 метра кюнец вкаран във втора тръба вадя още 8 градуса.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.