Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:11 21.09.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: я кажи как ти сметнаха 20-те кв?нови [re: дokтopa]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 01:43



Не знам братле, бутилирай марката 'Аква нуда' здраве от чичко ви доктор' и две напред.

Шегата настрана, минавало ли ти е през ум, че при 8 m3/h (или 2.2(2) kg/s при 1000 kg/m3, 'щото t e около 10-12С освен, ако не си засукал геотермални води) вЪсмукваш има-нема 9.302(2) kW на 'секи градус пад, или иначе казано ако 'фърляш 'отработената' вода на около 4С, над 2/3 от максималният ти дебит е абсолютно излишен при положение, че трмопомпата ти е с мощност от 20 kW и КОП 3.5-4. Тук интересен въпрос е, останалите 37.2 kW ниско температурно топло за чий са ти? След като водата не излиза на самоизлив, къде 'ше ти излезе икономиката при три пъти по-високи разходи за помпене.

Това дотук е нежаната страна, 'установеният дебит на водочерпене' се определя на база измервания на дебита при непрекъснато изпомпване на вода от кладенеца за период далеч надвишаващ (сигурен съм) и най-смелите ти експерименти. Имам на разположение диграми при които периодите са месеци, като обхващат различни годишни времена, резултатите в тях са с голяма достоверност и могат да послужат са основа на цялостен анализ на геотермалния потенциал на даден сондажен кладенец, възможният размер на инвестиията съобразно възможните технически решения за . . . и така на татък. Основното е, че едва ли можеш да разчиташ на тези 8 m3/h, съобразно начина по, който си стигнал до тяхното уточняване, това е!

В крайна сметка ще направиш това, което ще направиш, лошото е че няма как да попаднеш на читави консултанти, 'щото те струват кинти, а на теб не ти се даавааааат, мммдам никак не ти се дават кинти за акъл. Както и да е, успех, 'ше чакам снимки с нетърпение.

п.п. Абе тия 8 m3/h не могат да ми излезнат от главата, приличен дебит на една 'чешма' е около 5 l/min, а твоят е 133.3(3) l/min, можеш спокойно да захраниш има-няма 65 умивалника. Ти пък даже си го премерил тоя дебит и той е 'установен' дебит!?!



Тема Re: я кажи как ти сметнаха 20-те кв?нови [re: Eмo]  
Автордokтopa (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 06:55



Емо уважавам мнението ти, но мисля, че въртим в кръг и дъвчим едни и същи неща. Едва ли има смисъл да се коментира дебита. Имам извършено водочерпене и протокол за това какво може да се очаква като дебити. Колкото до това каква е технологията за установяване на дебити може и да си по запознат от мен, но това което говориш за месеци сигурно се отнася за по- отговорни сондажи. Преди няколко месеца по стечение на обстоятелствата ми се наложи да организирам прочистване и водочерпене на два промишлени сондажа във Враца. Правиха го едни от според мен най- добрите специалисти в БГ. "Българска сондажна компания". И поради факта, че държах точно те да го правят ги хакахме около два месеца да свършат некви по- отговорни сондажи в Чирен. Както и да е във Враца свършиха за нъколко дни и си дадоха доста подробен протокол за това какви дебити могат да се очакват през различните месеци. И въпреки че мериха само няколко дни а не месеци както казваш ти аз им имам доверие.

А колкото до това че според теб не ми се дават пари за акъл трябва да ти кажа че въобще не си прав. Давал съм много пари за акъл, но за съжаление понякога този акъл не си струва парите. И в горният случай който ти разказах също държах да се дадат повече пари но работата да се свърши от професионалисти.

Но пак ти казвам: Приятно ми е да си комуникирам с теб и с други които са писали в темата, но не ми харесва, че 90% от писанията са много извън нея.



Тема Re: я кажи как ти сметнаха 20-те кв?нови [re: дokтopa]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано22.05.08 23:59



Ако не смениш условието задачата няма решение, освен да се кефим на изказа, докато не споделиш как точно си променил концепцията, друго няма.

Успех.

п.п. ОК, сондажа ти е читав, ненужно голям разполагаем дебит, сичко е 6. Аз лично обаче не виждам как може 8 m3/h да изчезват, според мен това противоречи на здравия разум. А това е въпроса, към който ти, леко обиден, се връщаш 'секи път. Никаква идея нямам за това как 8 m3/h сондажна вода ДА ИЗЧЕЗВА, няма какво да ти кажа, освен че с познатите ми средства решение за тази задача няма, останалото е забава.



Тема Иииии последно . . .нови [re: дokтopa]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано23.05.08 00:05



естествено е, че всеки здравомислещ ще девиира въпроса, защото той просто е несъстоятелен, няма кой да ти драсен нещо смислено, не се сърди докторе.



Тема Re: Водата след термпомпа- Къде???нови [re: Djasta-Prasta]  
Автор Maйkъл (анти_Петков_ист)
Публикувано07.06.08 15:38



Басейна е топлоомбенни с изгодна за проблема форма и обем. Земята е по-големият топлообменник. Имаш да решиш задача - топлообмен закрита инсталация - басейн(закрит подземен резервоар) и втора басейн земя. Загубите са малко по-големички, но пък решението позволява рационално използване на площта на дворното място, въпреки лекото оскъпяване.



Тема Re: Водата след термпомпа- Къде???нови [re: Maйkъл]  
Автор stojan37 (непознат )
Публикувано11.06.08 10:42



Добре де,къде се намира тази къща все пак?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.