Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:38 29.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Инфрачервено отоплениенови  
АвторAлaдин бeз лaмпa (Нерегистриран)
Публикувано15.04.08 21:16



Имам едно питане към специалистите.
Рекламират ми едни системи за инфрачервено отопление. Навиват ме да си купя такова отопление. Работи на 220V , окачено е на тавана, мощността е 800 W . Казват ми че ще ми е топло еднакво на главата и краката.
Дали тази система не е някой ментак. Знам, че единственно швейцарците произвеждат инфрачервено отопление на базата на въглеродни нишки и керамика. които са я патентовали за космическите уреди на NASA. Във всеки изстрелян изкуствен спътник / напр. с дадена техника на борда/ Тези инфрачервени отоплители поддържат вътрешната температура. Но пък тези където ги продават на нашия пазар какви ли са ?





Тема Re: Инфрачервено отоплениенови [re: Aлaдин бeз лaмпa]  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано15.04.08 22:10



За тези швейцарци ли става дума......http://www.infraswiss.bg/index.php



Тема Re: Инфрачервено отоплениенови [re: Niki]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано15.04.08 23:31



Знае ли човек...Ма толкова екологична държава.... да се топли на ток...който, преди да се произведе, цапа здраво, преди да добие крайния си вид../щепсел и контакт, за поредния рекламиран суперикономичен електронагревателен уред/...? Или това СВИС преди БГ-то на сайта е ?



Тема Re: Инфрачервено отоплениенови [re: Aлaдин бeз лaмпa]  
АвторJuliof (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 09:19



Може да звучи "назадничаво" но според всички топлотехнически учебници, таванното отопление е най-неблагоприятно.
Има цяла наука по темата "thermal comfort", тя разделя правият/седнал/ човек в една отопляема стая на няколко зони. Глезени, колена, кръст, шия и чело. При всеки човек усещането за климатичен комфорт е субективно, но обобщено казано никой не обича да му е топло на главата преди на краката, напротив главата на човек/"процесорът"/ в никакъв случай не бива да се прегрява /какъвто е ефектът от таванно отопление/. Доколкото знам подобен вид отопление се препоръчва в големи помещения /хангари, складове/, където отоплителните панели са на голяма височина и друг вид отопление би било крайно неикономично. За апартамент има други, много по-практични решения.
Поздрави.



Тема Re: Инфрачервено отоплениенови [re: Aлaдин бeз лaмпa]  
Авторвeтepинapят (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 11:57



Електрониката в спътника отделя достатъчно топлина и температурата се поддържа с принудително охлаждане, а не с лъчисто отопление.
Някой здраво те е преметнал.



Тема Re: Инфрачервено отоплениенови [re: Aлaдин бeз лaмпa]  
АвторAлaдин бeз лaмпa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 12:37



Ето за какво става въпрос и ме навиват, че това отопление измествало традиционното и било по - добро. Малко не ми се вярва. Някой топли ли се с инфрачервено отопление. Какви са отзивите.
Делът на инфрачервената топлина от даден топлинен източник е от решаващо значение в усещането за уют. Традиционните отоплителни уреди (електрически, газови, маслени) отдават топлината си на околния въздух главно под формата на конвекция, чрез нагорещената си повърхност. Само една съвсем малка част се излъчва от инфрачервена топлина. Отоплителни елементи infraSWISS създават инфрачервена топлина. Сред спецификите на инфрачервените лъчи е способността им да топлят без да предизвикват движение на въздуха. Хората в отопляваното помещение получават лъчиста топлина директно от инфрачервения нагревател и от вторичното излъчване, на подът, стените и заобикалящите ги обекти. Топлинното отдаване е постоянно като интензивност и не се влияе от движението на въздушните маси. Топлината излъчвана вторично от подовете, е много важна за осигуряването на комфорт в дома или работното място.



Тема Re: Инфрачервено отоплениенови [re: вeтepинapят]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 14:12



Аха, при температура на етера окло абсолютната нула колко ли трябва да 'отделя електрониката'?!? Въпроса по-скоро е: колко трябва да бъде температурата при електрниката?!?



Тема Re: Инфрачервено отоплениенови [re: Aлaдин бeз лaмпa]  
АвторAA (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 16:46



Не само те произвеждат излъчватели а и много други просто никой няма да вземе да ти продде например руски такъв. А и доста руски фирми си изнеса производството в чужбина. Обаче на тавана не е много препоръчително щото ще ти се свари мозъка.





Тема Re: Инфрачервено отоплениенови [re: Eмo]  
Авторвeтepинapят (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 18:24



В космоса единствените загуби на топлина са от излъчване, излъчването пада с четвърта степен на температурата. Електрониката над -30 градуса целзий е ОК. Смъкни, да речем, още 100 градуса разлика в изолацията между вътрешността и корпуса. Излиза, че външната повърхност трябва да е с температура 140 келвина. Сметни при тази температура какви са загубите от квадратен метър площ, после ще говорим трябва ли му на сателита печка.



Тема Re: Инфрачервено отоплениенови [re: AA]  
Авторinfra (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 20:11



Е така и не каза какво искаш да топлиш




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.