Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:04 25.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Има ли кой?  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 10:28



да ми каже следното: узаконявам си къщичката. Елпроектът ми е от 2000 год., надлежно одобрен в Енергото. Там е заложена инсталирана мощност 34 киловата и потребна мощност 8.6 киловата. Сега вероятно ще ми искат да си сложа трафопост, защото те смятат потреблението ми по инсталираната мощност. Регламентирани ли са тези неща законово, защото в ЧЕЗ просто вървят преписки от служителките към незнаен техен Господ и никой не ти казва какви изисквания трябва да има към проекта, за да мине. Отговарят ти само с - няма да стане. А какво да правя, за да стане - не казват. А между другото 34 киловата ми е месечното потребление - и посмъртно не мога да им претоваря системата скапана. Лицето, с което трябва да контактувам, не си вдига телефона, нямам отговор черно на бяло с какви техни изисквания трябва да се съобразя



Тема Re: Има ли кой?нови [re: И.]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано21.03.08 11:54



А между другото 34 киловата ми е месечното потребление
Киловат е единица за мощност ,а не за енергия.
Месечното потребление се измерва в киловачасове.
Кажи какво искаш?
Ако си заявил мощност от 34 kW ,а такава налична няма ще си правиш трафопост.
И енергото въобще няма сметка да отказва на клиентите захранване.
По простата причина,че те са търговско дружество и печелят от повече клиенти.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Има ли кой?нови [re: Xoлдън]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 14:43



Добре, нека е киловатчаса. Проектът ми е от 2000 година, но узаконяваме чак сега. Тогава в проекта е имало 2 величини - Ри и Рп - съответно инсталирана и потребявана мощност и преценяването за свързване към елмрежата е ставало с зачитане на втората като параметър. Първият е нереален за едно тричленно семейство и вероятно е изчисляван на база възможното потребление от всичкото предвидено осветление и всичките на брой контакти и тока, който може да мине през тях. Да, ама те контактите се слагат и за удобство, а не защото ще работят всички едновременно. И обикновено са повече на брой от електроуредите. Отоплението е на твърдо гориво, и реалното ни потребление е 30-40 киловатчаса месечно в най-натоварения зимен сезон. В ЧЕЗ, обаче се хващат за инсталираната мощност и вероятно ще трябва да преработя проекта само поради това, че се е променила нормативната база. Естествено, тази информация я получих като говорих с най-различни специалисти - електро, архитекти и т.н. В ЧЕЗ не си правят труда да ти обяснят защо един одобрен проект сега се оказва толкова неприемлив. В същото време в чл. 31 на гл.5 от Наредба 6 за присъединяване към електропреносната мрежа гласи" Предоставена мощност е онази активна мощност преценена и заявена от потребителя пред енергийното предприятие, която е необходимо да му бъде осигурена в мястото на присъединяването към обекта за задоволяване на цялостните му нужди от ел.енергия - т.е. все пак преценена от мен. В действителност в ЧЕЗ отчитат само инсталираната мощност. И като че ли не може да се постави ограничител на мощността, ако толкова се притесняват, че ще си направя къщата на фабрика. Но аз първо си платих таксата и подадох молбата и чак тогава разбрах как съм се набутала. Отвратително предприятие и отвратително обслужване.



Тема Re: Има ли кой?нови [re: И.]  
Авторkolumb (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 16:08



Всъщност нормативната база е същата, промениха се критериите на търговците на ел.енергия.
Щом проекта ти е от 2000г., няма как да отговаря на Нареба 3, която е от 2004. Преработка така или иначе ще правиш.
Аз все още нямам пълно становище по въпроса, но щом ще се плаща на инсталирана мощност - ще залагаме занижена такава: вместо контактни токови кръгове по 2kW, ще ги правим 5 контакта по 200W=1kW. т.е. ще си залагаме коефициента на едновременност предварително

.
А "ограничител на мощността" има, това е предпазителя преди електромера - ти ако искаш се скъсай да включваш консуматори, но минеш ли тока на този предпазител, той изключва.
Това кога колко ползваш си е твоя работа, заявяваш определена мощност и толкова получаваш. Като не ти се плащат високи такси, заявяваш по-малко мощност, и си правиш сметката как ще я разпределяш във времето.



Тема Re: Има ли кой?нови [re: kolumb]  
Авторkolumb (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 16:12



А при инсталирана 34kW, за да получиш 8.4kW едновременна, това означава коефициант на едновременност 0.25 - няма такова животно в гората


Дай повече информация за обекта.



Тема Re: Има ли кой?нови [re: kolumb]  
Авторbakalin (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 16:20



Колега, предпазителя НЕ Е И НИКОГА няма да бъде ограничител на мощноста.
Токоограничаващите устройства са един свят в който ЕРП-тата никога няма да стъпят.
Да не са и луди. Толкова пари ай деееее.
Относно питането. Най-лесно е с нов проект. И то поискай мощност 6 КВт.
Това ще струва 444 лв.
И ако си наясно с Наредба 3, то ЕРП не могат да захранят с по-малко от 6 мм2. и предпазители 63 А.



Тема Re: Има ли кой?нови [re: bakalin]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa (***)
Публикувано21.03.08 16:46



Таксата за присъединяване е една и съща за монофазна и трифазна мощност - за 1 електромер, до 6 КВт е 444лв, ... та по-изгодно е трифазна.



Тема Батка що не се гръмнешнови [re: И.]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано21.03.08 16:56



с тия 30-40 киловатчаса месечно.
Това ти прави под 55 вата средна мощност.
Само хладилника ти лапа около 100 вата средно денонощно.
Я се озърни,че бъркаш тотално,освен,ако не е вила без нищо и ходиш веднъж в месеца там.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Има ли кой?нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Авторбakaлин (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 16:57



Правилното е ЦЕНА, а не такса.
Защото в нея са включени доста неща. Без таксата за откриване на партида


за трифазното си права.
П.П. и захранваща линия до 25 м, после - бецален още



Тема Re: Има ли кой?нови [re: бakaлин]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa (***)
Публикувано21.03.08 17:33



Прав си - ЦЕНА за присъединяване е!

Знаеш ли, че съвсем отскоро има нова Наредба за присъединяване на потребители към ел.-разпр. мрежа - та ще ти бъда благодарна, ако я пуснеш тук.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.