Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:24 22.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Структурна технологична схема на КОНТАКТОРнови  
Автор Deagle (friend)
Публикувано19.02.08 16:02



Някой може ли да ми помогне.....
Трябва ми Структурна технологична схема на КОНТАКТОР ЗА НИСКО НАПРЕЖЕНИЕ за ПОСТОЯНЕН или ПРОМЕНЛИВ ТОК.
Става въпрос за обикновен контактор не за вакуумен или маслен.

Значи аз имам чертежче на контактор за ниско напрежение за постоянен ток и неговите детайли са:
1-основа;2-стоп;3-възбудителна намотка;4-фланец;5-котва;6-неподвижен контакт;7-носач на контакния мост;8-дъгогасителна камера;9-помощни контакти

Обаче не знам тези детайли на какви операции се подлагат...като някой от тях се обработват с няколко вида операции;
Ето ги и операциите......:
Л-леене; Щ-щанцуване; Из-изолиране; Ст-струговане; Мо-механична обработка; Пр-пробиване; Зап-запояване; Н-навиване; Ог-Огъване;З-запояване ; КИ –канално изолиране ;УС – укрепване на секции ;То-термична обработка;П-пресуване;Шлифоване

Ще съм много благодарен на отзовалите се





Тема Re: Структурна технологична схема на КОНТАКТОРнови [re: Deagle]  
Автор Deagle (friend)
Публикувано26.02.08 14:30



Хора помагайте,че работата е сериозна никъде не мога да я намеря тази структурна технолигочна схема





Тема Re: Структурна технологична схема на КОНТАКТОРнови [re: Deagle]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано26.02.08 15:35



Няма как да стане.
Всяка фирма си има технология за производство на определено изделие,която обикновено е фирмена тайна.
Дай на даскала 100 кинта да ти каже какво да пишеш.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Структурна технологична схема на КОНТАКТОРнови [re: Xoлдън]  
АвторDeagle (Нерегистриран)
Публикувано17.03.08 18:46



аа 100 лв ще му давам.....още малко ми остана ....само тези структурна схема....няма ли някой който да помогне



Тема Re: Структурна технологична схема на КОНТАКТОРнови [re: Deagle]  
Автор Дeлиятa (Морския)
Публикувано17.03.08 19:02



Взимаш един стар контактор и го разглобяваш. След това много внимателно оглеждаш всеки детайл или възел и просто решаваш технологично как се произвежда до завършен вид. Елементарно. Успех

Няма невъзможни работи - има много трудни работи


Тема Re: Структурна технологична схема на КОНТАКТОРнови [re: Дeлиятa]  
АвторDeagle (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 14:38



Аз и това направих,но в тази схема има ред кое след кое се прави и там точно идва зора....иначе кой детаил на какви операции се подлага горе долу го направих



Тема Re: Структурна технологична схема на КОНТАКТОРнови [re: Deagle]  
Автор Дeлиятa (Морския)
Публикувано18.03.08 14:51



Е сега трябва да се разсъждава по отношение на технологичните операции. Коя операция кога може да се извърши.Примерно не може да се обработят привличащите се повърхности на феритните пакети преди да е сглобен пакета., и т. н. Успех!!!

Няма невъзможни работи - има много трудни работи


Тема Re: Структурна технологична схема на КОНТАКТОРнови [re: Deagle]  
Авторbatstan (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 19:12



Колега, ще се опитам малко да ти помогна.
1. Къде в контактора виждаш струговане?
Все пак казваш, че е обикновен контактор ,вероятно не по-голям от 32А.
Подобен стои пред мен и не виждам какво е струговано.
2. Къде виждаш канално изолиране? Това все пак не е двигател. В контактора има една бобина на пластмасов каркас (или макарка) на който има изводи за двата края на намотката. Каналите на късосъединената намотка(ако е за променлив ток) не се изолират.
3.Укрепване на секции - няма такива.
4.Пресуване също не виждам - контактните пъпки не се поставят с преса.
5. Кое наричаш фланец?

Пропуснал си да отбележиш магнитопровода(неподвижната част на магн. система), съпротивителните пружини и пружините , които осигоряват провала (провал нали знаеш какво е), двете късосъединени намотки(ако е за променлив) ,нитове които държат ламелите, винтове и винтови клеми.
Като операции можеш да отбележиш - импрегниране на намотката с лак, събиране на пакетите(този на магнитопровода и котвения), занитване на пакетите, заваряване на контактните пъпки, сглобяване на контактора.

Само с чертеж ще ти е трудно да навлезеш добре в технологията му. Трябва да намериш някакъв контактор, разглоби го, огледай го и ще видиш още колко ще ти се изяснят нещата.
Последователността на операциите ще ги оставя на теб. После ако искаш ги пусни да ги огледаме.
Хайде ,пожелавам ти приятна и ползотворна работа.



Тема Re: Структурна технологична схема на КОНТАКТОРнови [re: Deagle]  
АвторKoнтakтopa (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 19:17



Ти к'во искаш някой да ти искара тройката. За един месец питане по всичките електро форуми никой не ти даде конкретен отговор. Хората занимаващи се с производство на контактори явно не четат подобни форуми.

Намери си някоя книга където има описани операциите за производство на дребни детайли от пластмаса, метал и други подобни материали които се срещат в контактори. Избираш си един детайл от контактора и преписваш операциите необходими за производството на накакъв друг примерен детайл от същия материал. Това че ще сбъркаш една или две операции няма да е толкова фатално, само ще ти намали оценката ако даскала се заяде или ще ти обясни как трябва да стане ако е по-снизходителен.



Тема Re: Структурна технологична схема на КОНТАКТОРнови [re: batstan]  
АвторDeagle (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 00:52



Значи да отбележа,че тези операции са просто примерни и не е задължително да участват.Що се отнася до струговането писах там за единия детайл.Ами мен точно това ме интересува последователноста на сглобяване.Точно това не можах да намеря никъде а тази структурна схема се прави с квадратчета на всичките детайли и със стрелки кое след кое следва както в първия пост съм написал детайлите са 9




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.