Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 18.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ВАЖНО МИ Е  
Авторtangos (Нерегистриран)
Публикувано16.03.08 20:47



Здравейте!
Пълен лаик - след като питах и физиката - питам и тук, воден от интуицията си и от повърхностните статии насам-натам:
преместиха работното ми място в стая, в която има шкаф(табло-1,5х0.8х08), през което ми казаха, че минават всички кабели от компютрите и телефоните в 6-етажна сграда. От таблото се чува непрекъснат, относително тих монотонен шум.
Това, което не знам е - имам ли основание и доколко да се тревожа от електро-магнитно облъчване, тъй като съм по 8 часа вътре всеки ден?
Налага ли се и може ли по някакъв начин да се защитя (пълно или частично) от електрически вредности? Как да стане това?
Босовете ми отговарят с отегчение - няма нищо лошо, тока е слаб..
ще сбъркам ли, ако обвия с някаква шумозащитна материя таблото - например - корк?



Тема Re: ВАЖНО МИ Енови [re: tangos]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано16.03.08 22:58



Категорично от електромагнитни полета няма какво да се притесняваш.Таблото е метално и екранира всички елелктромагнитни излъчвания.А и те са пренебрежително малки.
По гадно е с шума.Най добре си сложи малко радио,или си пускай интернет радио,за да го заглушаваш.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re:ГОРЕ ГЛАВАТАнови [re: tangos]  
АвторCтpecнaт (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 22:22



Аве, носи си бронираната жилетка и да не ти пука - то веднъж се мре, ама все пак, по добре да е комшията, че докат сме млади да го оплачем с комшийката.



Тема Re: ВАЖНО МИ Енови [re: tangos]  
Авторbatstan (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 23:06



По принцип нещата стоят така:
Има норми за шума и ако нивата са завишени, имаш пълно право да искаш вземане на мерки за тяхното понижаване.
Ако имаш възможност да намериш шумомер за измерване на общо ниво и той покаже повече от 50dB(A), за твое добро е да се изолира шкафа - стиропор, фибран, кори за нареждане на яйца дори вършат работа.

Норматива за Работните помещения в административните сгради и конструкторските бюра е следният:
За ориентировъчна оценка общото ниво трябва да е < 50 dB
За прицизна оценка се измерва нивото на шума в октавни честотни ленти:

честота(Hz) ниво на шума(dB)
63 ------------------ 71
125- ------------------ 61
250- ------------------ 54
500- ------------------ 49
1000- ------------------ 45
2000- ------------------ 42
4000- ------------------ 40
8000- ------------------ 38



Тема Re: ВАЖНО МИ Енови [re: batstan]  
Автор tangos (непознат)
Публикувано19.03.08 17:21



Благодаря за оптимистичните мнения по отношение на "електрическата част". За шума ще му търся решението. А дотогава ще се успокоявам, че мъжете сме свикнали на монотонен шум (мърморене) в къщи.. :))




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.