Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:39 01.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема въпрос от лаикнови  
Автор djinko (ЧИРАК)
Публикувано14.03.08 19:29



Здравейте, всички електричари.
За съжаление ел.техниката не ми е от областите в които съм най-добър, затова Ви моля да проявите разбиране и ми помогнете да намеря отговор на следния въпрос: колко максимално мощен ел. уред мога да включа към проводник - СВТ 2х4 квадрата с дължина 60 метра, колко би издържал 1, 2, 3 или 4 киловата.
Много Ви моля помогнете.
Ако на някой от вас въпроса му се стори твърде елементарен, нека прояви снизхождение.

Редактирано от djinko на 14.03.08 20:16.



Тема Re: въпрос от лаикнови [re: djinko]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано14.03.08 22:19



6 киловата при 220 волта без проблем.Спада на напрежение ще е около 14 волта.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: въпрос от лаикнови [re: Xoлдън]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 22:47



ako e motor, moje da bere jadove....da kaje kakav e konsumatora...za nagrevatel njama problemi



Тема Re: въпрос от лаикнови [re: djinko]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa (***)
Публикувано15.03.08 00:45



За СВТ 2х4кв.мм, с дължина 60м - най-много 2кW!
Пада на напрежение ти е 2,3%, при допустим 2,5% за вътрешни ел. инсталации.



Тема Re: въпрос от лаикнови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Авторdjinko (Нерегистриран)
Публикувано15.03.08 08:46



Извинявам се, може би трябваше да бъда още по конкретен. Става дума за новозакупената ми стара селска къща. Предишните собственици са сложили вкопан в земята кабел СВТ 2х4 квадрата. Притеснявам се колко мощен консуматор мога да включа към него и колко ампера падащ предпазител да сложа, защото не ми се сменя кабела. Не мисля да включвам кои знае какви мощни консуматори: помпа за поливане от кладенец - най-много 800 W, ако ми се наложи дом. електрожен(малък) и разбира се някоя скара за барбекю :) :) , която няма да е по мощна от 2000 W. Разстоянието от стълба до таблото е 60 метра.



Тема Re: въпрос от лаикнови [re: djinko]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано15.03.08 09:09



Грубо казано не знам каква е почвата но не е зле да набиеш 2 кола (става и поцинковани тръби поне 1 цол към 1.5 метра) някъде на удобно за предпочитане за северната част на къщата на разстояние поне 3 метра един от друг да са на влажно за заземители и да ги закачиш на нулата все пак 60 метра не е малко а усещането булката да бърка манджата и да я бие тока не е приятно, също е кофти да те щипе като обръщаш кюфтетата на скарата. Споменаваш селски район а там нещо напреженията не са много в час, мерни си напрежението ако е под 220 се замисли за абсорбционен хладилник и дали да слагаш климатик.
Иначе това което се сещам за 800 вата помпа няма да има проблеми, като се пуска и спира ще ти мигват леко крушките, като включваш по-големи консуматори ще ти мигват леко крушките ама... колкото до електрожена бъди сигурен че ще се държи леко неадекватно - като заваряш няма това което пише на табелката за амперите да отговаря на истината и ще трябва да го полваш с едно стъпало нагоре. Няма да е добре като заваряш да имаш включени други уреди като телевизори, компютри и т.н.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: въпрос от лаикнови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано15.03.08 09:18



Извинявай но се изказваш типично като проектантка.С разните допустими спадове БДС и т.н.
Ту става дума за неща от практиката.
Няма да му прегрее кабела,но ще са му големи загубите.
Човека не е специалист.
Ако са му сложили таблото на стълб на улицата ще плаща сметки за тоя дето клати гората.
Ако електромера му е в къщата при голям товар ще му е ниско напрежението.
Това трябва да се обясни на човека ,а не разни бедесета.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: въпрос от лаик [re: djinko]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa (***)
Публикувано15.03.08 09:43



Общата мощност в таблото на къщата на всички ел. уреди, включени едновремено, за този тип кабел, с това сечение и с тази дължина е до 2кW
и при това положение: в таблото на къщата главният предпазител може да е 63/35А; предпазителите за контактите 25/16А; а за осветлението 25/6А.



Тема Re: въпрос от лаикнови [re: Xoлдън]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa (***)
Публикувано15.03.08 10:14



Таблото на къщата си е винаги в къщата.
Знаеш ли, че в твоя дом ел. печка ти е на самостоятелен токов кръг и е захранена с 4 кв.мм., при дължина на кабела до 10м, ... че изводите за всеки токов кръг за контактите е с 4кв.мм., а отклоненията към контактите - 2,5кв.мм?
Има изискване за най-малкото допустимо сечение на кабелите за захранване на ел. табла за жилищата: не по-малко от 6кв.мм. с медни жила, а за алум. е 10кв.мм.





Тема Re: въпрос от лаикнови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано15.03.08 12:46



Бе много си оперена,ама не е вярно това дето казваш.
Да си чувала за изнесени на стълбовете табла?С цел предотвратяване на кражби??
Да си виждала инсталация на панелен апартамент,където няма магистрали с отклонения,а контактите са навързани един след друг?
Айде по кротичко да даваш акъл на бате си.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.