Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:37 18.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за прав токнови  
АвторУчeщ (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 21:32



Ето го и моя проблем: реших да си изградя видеонаблюдение с компютър. Консултирах се, установих всичкия необходим хардуер, обаче остана въпроса със захранването на камерите. Предложиха ми до всяка камера да издърпам проводник с 220 V, след това разклонител, после адаптор 12DCV/220V (от тези евтините за 5-10 лв.) и накрая в камерата. Това ми се струва доста неудачно, не е ли по-добре да изкарам 12V от захранването на компютъра?
Мощностите за 14-те камери са:
1. 10 вътрешни - DC 12V, 250 mA
2. 4 външни- DC 12V, 500mA

т.е Р=(10*(12*0,25))+4*(12*0.5)=54W (ако съм сметнал правилно

)

И така, ако дръпна 12DCV от компютъра и го разклоня до всички камери, мисля че ще е по-добре.
Притесненията ми са:
1.Дали може да работи нормално система (компютъра и видеонаблюдението) при едно марково захранване?
2. Какво трябва да сечението на кабела за прав ток до разклонителната кутия (5 м дължина) и след това и после до камерите приблизително по 30 м. до всяка)?
3.С клеми ли да го разклоня или има някой по удачен вариант?
4. Или пък направо да купя отделно захранване за компютър и от него да захраня направо камерите?

Сигурно за повечето от Вас въпросите са елементарни, обаче мен си ме притесняват .



Тема Re: Въпрос за прав токнови [re: Учeщ]  
Автормишo (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 00:54



не се прави така.
ако можеше тъй, хората щяха да използват 12 волта DC, а не 220 волта AC в електрическата мрежа.
причините - големи загуби в проводниците.
освен това, не е добра идея да ползваш компютърно захранване, поне не и такова, дето ти е в работещ компютър. освен дето ще го претовариш, съществува реален риск да го изгориш, а и компютъра заедно с него.



Тема и не се казва прав токнови [re: Учeщ]  
Автормишo (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 00:54



защото няма и седнал.
има постоянен и променлив ток



Тема Re: и не се казва прав токнови [re: мишo]  
Авторsexbuldozer (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 08:09




не се казвало прав ток ,как го измисли това бе ,ганчо?
П.П.-до учещ-тук няма да намериш компетентни отговори на твоя въпрос по-добре потърси в други форуми,тука всички са комплексари ,а тези които пък разбират нещичко се пправят на "вижте ме кой съм аз"



Тема Re: и не се казва прав ток [re: мишo]  
Авторbatstan (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 10:00



"има постоянен и променлив ток"

А как наричаш ток през диод, породен от променливо напрежение?



Тема Re: Въпрос за прав токнови [re: Учeщ]  
Авторmm (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 10:33



С компютърно захранване не е удачно, защото товариш само 12V. Поради това 5V няма да са 5 , а повече и може да се опукат филтриращите им кондензатори и т. н. По - добре някакво захранване само за 13-15 V .
Някои камери работят от 14 до 5V.
Вземи 35-40 м кабел , какъвто смяташ да използваш, закачи камерата и захранването и мери колко волта отиват до камерата. Може от страната на камерата да сложиш паралелно на захранването кондензатори 2200 мкф+ 1мкф неелектролит. Пробвай.



Тема Re: Въпрос за прав токнови [re: mm]  
АвторУчeщ (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 11:12



Най-накрая един свястен отговор

.
Мисля, че това ще свърши работа:


За кабели - неекранирана усукана двойка 2х1мм.

Така добре ли е вече, има ли шанс за успех преди да почна пробвам?



Тема Re: Въпрос за прав токнови [re: mm]  
Автормишo (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 13:22



умни сте като листни въшки.
ще вържеш един кабел и ще вдигаш напрежението, докато в другия край стане 12V с товара, но като вържеш кабели с различни дължини, на всеки край напрежението ще е различно.
правете каквото си искате, просто обяснявам, че това ще е типично побългаряване и дилетантско изпълнение.
проблема си е ваш



Тема Re: Въпрос за прав токнови [re: Учeщ]  
Автормишo (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 13:22



деба мамаму - питаш - давам ти отговор, а ти вместо да благодариш, псуваш и проклетисваш.
т.е. ти не търсиш отговор, а искаш някой да ти даде отговор такъв, какъвто на теб ти се иска.



Тема Re: Въпрос за прав токнови [re: мишo]  
АвторУчeщ (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 14:08



Споко бе, Мишо, ядосах се за глупостите за прав-постоянен ток, които въобще не са в темата и още по-малко ме интересува.

И така, щом не става със "Захранващ блок 12 VDC / 5,42 A, импулсно стабилизирано", какъв е "недилетантското" решение?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.