Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:12 24.09.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Допълненние към уреда за икономия на токнови [re: мишo]  
Авторsexbuldozer (Нерегистриран)
Публикувано03.03.08 16:30



то па ми писна от тебе,деба мама му да еба , на всеки такъв пост си контра все нещо.който и да напише че има такива уредчета все си против,не мога да разбера само яд ли те е нещо или какво.?
всеки знае че има такива уреди,сега ккава е икономията само не може да се разбере и дали няма да попаднеш на някое менте.



Тема Re: Допълненние към уреда за икономия на токнови [re: мишo]  
АвторDoktora (Нерегистриран)
Публикувано03.03.08 22:22



Правя следния опит за да разбера каква е разликата в отчитането на ел. мера. Живея в апартамент. Таблата с електромерите са заключени, но има изрязани прозорчета откъдето могат да се видят показанията на ел. мерите. Излизам за работа точно в 7.00. Вътре в къщи оставям включен само един отоплителен радиатор който е с мощност 3.KW, и един фризер. Друго всичко е изключено. Този радиатор го оставям влючен на мах. Радиатора го влючвам точно 7.00 .ч. Излизам от вкъщи и записвам показанието на ел. мера. Връщам се в 17.00. ч записвам пак показанията на ел.мера. На другия ден включвам устройството , Излизам пак в 7.00.ч , включвам пак радиатора, друго всичко е изключено. Записвам показанията. Връщам се в 17.00 .ч и пак записвам показанията. Тоест , за 10 . ч. работа , при една и съща мощност, когато устройството е включено, показанията са с 25-30% разлика. Правил съм и опит в по-голям интервал от време , по-вече часове, пак толкова излиза. Както и да го въртиш 25-30% . Истината е , че с такива устройства по-вече от 30% не може да се постигне. Но и това си е нещо отколкото нищо





Тема Re: Допълненние към уреда за икономия на токнови [re: Doktora]  
АвторBBP (Нерегистриран)
Публикувано03.03.08 22:37



На теория мисля че трябва да работи. Какви кондензатори ползваш , че в силовата електроника не съм запознат много с елементната база

Като габаритни размери каво представлява блока кондензатори?



Тема Стига сме си чесали езиците!нови [re: Doktora]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано03.03.08 23:10



Първо волт по ампер не прави ват,а волтампер,което е по различно.
Дай схемата да видим каква е вместо да ни баламосваш с неясна цел.
И тия измислени опити с радиатора не са меродавни.
Радиатора може да работи на 70% от мощността и да си мислиш ,че правиш икономия.
Как разбра,че е работил на 100% от мощността през тия 10 часа?
С какво измери отделената топлинна енергия?
И тия приказки с кондензатори са за заблуждение на малоумници.
С кондензатори се правят други неща,които за съжаление също харчат активна енергия.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Допълненние към уреда за икономия на токнови [re: sexbuldozer]  
Автормишo (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 01:56



ми като не може да се разбере, откъде знаеш, че има икономия?


щото аз твърдя, че няма и не може да има.



Тема Re: Допълненние към уреда за икономия на токнови [re: Doktora]  
Автормишo (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 01:58



Холдън ти го е казал - ти може и да правиш този експеримент и действително електромера да отчита по-малко, но не си сигурен, че радиатора консумира 100% от мощността си. Но аз пък съм сигурен, че няма как това да стане.
Освен това се научи, че повече не се пише с тире.
Според мен подобно устройство, ако изобщо нещо прави, то е да ти намалява консумацията, и са решили, че като е до 30% от номиналната, няма да усетиш разликата, но пък ще видиш, че имаш икономия и ще се радваш.
елементарни мошенически трикчета.





Тема Re: Допълненние към уреда за икономия на токнови [re: мишo]  
Автор alsi99 (непознат )
Публикувано04.03.08 14:21



Аз мисля, че човекът действително прави икономия:за периода ползва 7 квтч. примерно вместо 10 благодарение на у-вото. И това му отчита електромера, това се вижда през прозорчето;спестил е 3квтч. Само където ще му е малко по-хладно.



Тема Re: Допълненние към уреда за икономия на токнови [re: мишo]  
Авторhidrazin4o (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 17:26



Абе това си е като ХОМЕОПАТИЯТА.Вярата прави чудеса - даже топли ! :)...
Не че си икономисал 30% а ти е с 30% по-студено.



Тема Re: Допълненние към уреда за икономия на токнови [re: hidrazin4o]  
Автормишo (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 21:50



не е точно така. 30% по-малко отделена топлинна енергия, това като температурен ефект не е ясно колко ще дойде, зависи от помещението - топлинни проводимости и градиенти.
и нека не забравяме закона на вебер-фехнер за логаритмичните усещания


т.е. не се знае като усещане за по-студено колко % ще дойде.



Тема Re: Допълненние към уреда за икономия на токнови [re: Doktora]  
АвторDoktora (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 00:41



Толкова ли издребнявате, че не мога да разбера.Започвам да обяснявам като за ученици от 8 клас. Отдадената мощност е една и съща от радиатора. Тоест радиатора е на мах. няма термо регулатор. Когато правих пробите, захранващия кабел го сцепих. На единия кабел закачих АМПЕР КЛЕЩИ. Те ми показват тока , който консумира този радиатор. Токът си е един и същ, с или без устройството. Да не кажа, че е точно един и същ, има съвсем малка разлика от 0.1А . Тоест 100 МА помалко показват ампер клещите когато е включено устройството. Сега и за тези 100 милиампера ли ще се хванете !
Цялото устройство е с размери 25 х 35 см . Самия блок кондензатори е с размери 20 х 20 см.
Закл. При една и съща консумирана мощност / амперите са едни и същи/ с включено устройство показанията на ел. мера са с 25-30% помалко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.