Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 27.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тяговите подстанции на железницитенови  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 23:27



Интересно ми е какво е устроиството на ел.мрежата (контактана мрежа КМ на железниците) знам че напрежението е 25 кВ с промишлена честота, но: Тъй като е монофазна КМ как се симетрира натоварването на 3те фази? различните участъци с различни фази ли се захранват? Защото съм чувал версията че в ТПС 3те фази се преобразували в 1 (това хич не ми е цветно как може да стане)?



Тема Re: Тяговите подстанции на железницитенови [re: Ивaйлo]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано17.02.08 13:11



Това моето е само в сферата на предположенията - има доста строги изисквания за несиметричността на товара за това не мисля че дърпат от 2 фази а третата остава свободна.
А това което са ти казали че от 3 фази се преобразуват в една - възможно е, води се "Трансформатор на Скот" и от 3-те фази дефазирани на 120 градуса прави 2 фази дефазирани на 90 - има игра с бороя и разположението на намотките. Виждал съм такива електрожени преди време.
Все пак това е във сферата на предположенията, не съм запознат конкретно с тяговите подстанции.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Тяговите подстанции на железницитенови [re: Диaн]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 13:29



Ако 2те фази на изхода на трансформатора на Скот не са натоварени симетрично - 3те фази на първичните намотки товарят ли се симетрично?



Тема Re: Тяговите подстанции на железницитенови [re: Ивaйлo]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано17.02.08 13:54



Да товав е целта на занятието да се правят тези "странни" преобразователи на фази

иначе ще се позлва монофазен тряф закачен на 2 от фазите. Изчакай някой по-запознат да се обади и да си каже.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Тяговите подстанции на железницитенови [re: Ивaйлo]  
Авторeнepreтиk (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 14:02



със сигурност мога да ти кажа , че от ОРУ 110 на П/С 110/20кВ от шини 110 към тяговата станция тръгват само две фази.Като цяло консумацията на далекопроводите към тяговите станции на БДЖ е малко с изключение на моментите когато преминават влаковете.така 4е и не симетрията не е 4ак толкова голяма но предполагам 4е се компенсира с разпределението на останалия товар на ПС



Тема Re: Тяговите подстанции на железницитенови [re: Диaн]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 14:13



А напрежението на изходите на трафа на Скот синусоидално ли е или има отклонения?



Тема Re: Тяговите подстанции на железницитенови [re: eнepreтиk]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 15:10



енергетик, при всички ТПС ли е така? По кресненското дефилие имало някакви нови на Сименс и те ли са на 2фази?



Тема Re: Тяговите подстанции на железниците [re: Ивaйлo]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано17.02.08 18:03



Това,което съм виждал на БДЖ са на две фази на 110.

стр .442 има инфо на руски.Теглене до 120 часа.Има и го на един руски сайт,ама не ми се рови за линк.За отваряне ти трябва DJVu.Има го без пари.
Там има схема как се разпределя товара между фазите на ВН.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Тяговите подстанции на железницитенови [re: Xoлдън]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 09:18



Да, първичната намотка на трафовете е на 2 фази линейно 110 кВт. Вторичната е с единия край към земя, а другият е контактната мрежа. Контактната мрежа между отделните ТПС-та не е свързана, т.е. има изолирани участъци, които влакът преминава по инерция. Като знаем дереджето на БДЖ, едновременно в един и същи участък не се движат кой знае колко влака, та тая несиметрия не е кой знае каква като общо в системата 110 кВт....



Тема Re: Тяговите подстанции на железницитенови [re: ekcпepт]  
АвторOM (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 09:27



Колега експерт, описанието ти е точно, само нещо не разбирам тия 110 кВт какви са






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.