Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:24 24.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема електромера :)нови [re: Xoлдън]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано21.02.08 18:25



Така и така пак се зачеква темата за електромера, до колкото се сещам индукционните имат един показател за тока 10/40 или нещо подобно зависи от модела и го пише на табелката, или по друг начин производителя гарантира точността в определени граници (май пак беше над 5% грешка), ако си под тях или над тях грешката минаваше 10-20% Друг проблем дето се сещам беше косинус фи-то, за да бъде точен нещо ми се върти из главата че трябваше косинуса да е 0.9 индуктивен :)
Друго за което се сещам е да се ползва от новите електромери, четат се по RS 232 или RS 485 ако не се лъжа (има и конвертори), или с оптична глава, можеш да им сваляш товаровия график за месеци назад. Или по-баламското е оптрон на диода и да броиш импулсите.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: 12.5 кинта е цента, ако се вмества в . . .нови [re: aз.cъм.Eмo]  
АвторDespotlvanko (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 20:04



Този Energy Meter може да се намери в доста магазини на ТСМ. Само в посочения е намален с 50%. Функциите са доста орязани сравнение с добре познати в интернет неща като kill-a-watt и watt's up. Недостатък му е, че показва консумацията в киловати (ако имаше десетична запетайка за да се вижда и във ватове щеше да е по-полезно за кратки замервания при обследване на енергийната ефективност на уредите).
В България може да се купи подобен уред само от един онлайн магазин - там цената е около 70 лева, а уреда е френски/белгийски.
За този ТСМ едно не можах да разбера - как се нулира брояча. Ако сте открили начин (освен изчакване да се разредят кондензаторите), моля помогнете!



Тема Re: Диане, не четешнови [re: Диaн]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 09:51



Човекът по-горе писа, че си има записваща и смятаща система. Трябва му сравнително евтино решение какво да подава сигналите към системата.
Почти във всички подстанции 110/Ср.Н имаше и още има към индукционни електромери импулсни преобразуватели. Подаваха аналоговия сигнал, пропорционален на активна и реактивна мощност към "Елекон" - така се казваше записващата на хартия система. Това беше миналия век....



Тема Re: преобразувателнови [re: ekcпepт]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано22.02.08 11:41



Според мен не трябва да бърка в електрониката,а направо да сложи едно прецизно автотрансформаторче 220/100 V. А то ще му трябва при всички случаи,щом ще го свързва на 220 V.
Твоят е от подстанция,но все ми се върти в главата,че старите на Техенерго бяха със захранване 220 V от инвертор(DC/AC преобразувател на 220 V AC.Иначе доста ще товарят НТ.
Това е стара технология.Сега са директно на DC захранване.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: преобразувателнови [re: Xoлдън]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 12:23



Да го сложи, ама то трафчета 220/100 В под път и над път не се срещат....
Купува едно китайско изправителче за 6-7 лв и директно го захранва.



Тема Re: преобразувателнови [re: ekcпepт]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано22.02.08 15:47



А как ще подаде напреженов вход,ако преобразователя е за 100 V ?


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема чета аз :)нови [re: ekcпepт]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано22.02.08 15:59



Чета аз - обхват от 0 до 10 киловата и клас на точност поне 5% - просто правя уточнението за класа на точност на индукционните електромери и ако не се лъжа тези които споменаваш имат същия проблем, още повече токовите трафове си имат и те някакъв клас на точност рядко е на 0.2 а много често е 0.5 и това омазва ситуацията повече. Така че погледни им спецификацията и класа на точност и дали е константа за целия обхват. Иначе колкото до електромери с вграден оптрон само съм чувал аз заварих Алфи-те на АББ, отначало им сваляха данните с инфраред а сега са вързани към телефонен и gsm модем и който има достъп си ги чете.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Холдъннови [re: Xoлдън]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 10:34



Та погледнати отблизо, нещата се оказаха така - захранването е 12 В право, преобразувателя взима сигнал вътре от електромера чрез три тънки проводничета. Отворих и електромера - от двете страни на диска има две джаджи, до които водят тия трите. Не се вижда хубаво и не можах да разбера дали е оптрон или е нещо на друг принцип, а не ми се разглобяваше.
А за плочките в банята - едно време /92-93 г/ се продаваше полимерно лепило за фаянс. Миришеше гадно, но плочка можеше да падне само заедно с мазилката до тухла. Мисля, че със същия успех можеш да вземеш лепило "Прома"в по-голяма разфасовка, май в Хасково го правеха, подобно на Хелмитекса. Наливаш, изчакваш да се стече и подпираш в отсрещната стена.
Може би на няколко етапа е най-добре.



Тема Re: Холдъннови [re: ekcпepт]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано26.02.08 11:59



Това е оптрон.Има сигурно дупки на диска.Аз говоря за директни преобразуватели на мощност без електромер.
В старите системи за контрол на електроенергия(Датагир на Ландис) се ползваха индукционни електромери с датчик.Ландис ги правеха с малтийски кръст на оста на диска и индукционен датчик.
Сега всичко е електроника и показанията може да се четат дистанционно.
Но за лепилото не съм навит.
Лепилата тип "Хелметекс" са за повърхности,които се мажат и се чака засъхване и после се притискат.
И не мисля ,че ще стане


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.