Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 30.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Шнайдер  
Авторuchuden (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 13:47



Често чета форума, но рядко пиша.
Учуден съм от една презентация на шнайдер. В техния форум също възникна спор от участниците.
Какво е вашето мнение?
На мен ми се струва, че Шнайдер, или по точно някой който е писал това се е пообъркал доста за релейните защити.

http://web.schneiderelectric.bg/download/pdf/Coordination%20MV_LV%20protection%20of%20transformers.pdf



Тема Re: Шнайдернови [re: uchuden]  
Автор value (unknown)
Публикувано13.02.08 13:54



Хайде за да стане по-бързо кажи кое по-точно те притеснява от въпросната презентация.



Тема Re: Шнайдернови [re: value]  
Авторyчyдeн (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 08:59



1. На стр.3 е записано, че се разглежда късо съединение, претоварване и земно съединение между страна НН и гл. прекъсвач НН (каквото и да означава това):))))
Защото земното съединение е разгледано на стр. 13 и за мен е непонятно как тока на земно съединение ще е 13,28 kA.
Със сигурност това не може да е земно съединение, а е еднофазно късо съединение. Което е изкючително неточно и некоректно.
2. На стр. 9 се описва разпределителната мрежа на доставчика и релейните защити в началото на линията.
имаме защита от токове с нулева последователност с настройка по ток < 4 А.
Никъде не се казва какъв е режима на неутралата на мрежата 20 kV. При това положение да се говори за земни защити е абсурдно. Ако мрежата е с петерсонова бобина - абсурдна е тази настройка, там за да направиш нещо защитата трябва да е посочна и пак не е сигурно че ще стане селективна земна защита. Ако ли пък неутралата е заземена презз резистор - това е нездравословно лоша настройка за земна защита.
3. Това не ми беше направило впечатление, но от форума един разглежда тозивъпрос и така аз също му обърнах внимание:
Защитата МТО в началото на линияа е дадена 400 А и 0,25 сек.
Защитата СН на трансформатора е 360 А , 0,2 секунди.
Отстройката по време между двете защити е 0,05 сек. В никакъв случай това не ги прави селективни, напротив със сигурност са неселективни една спрямо друга.

По принцип от Шнайдер е малко чудно да излизат такива неща, ама знам ли.... може някъде аз нещо да не разбирам, затова поставих въпросите на коментар тук.



Тема Re: Шнайдернови [re: yчyдeн]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 16:17



Прочетох презентацията и да си кажа честнно съм съгласен с теб.
Искам ми се някой от поддръжниците и създателите на тази презентация да обяснят малко тези три момента, които описа в поста си.
За мен също не е вярно и коректно това в презентацията.
Аз съм сигурен , че Шнайдерци четат и този форум, но мълчанието им ме изненадва... А може и наистина да са сбъркали.
Между другото и редовните участници в този форум ме изненадват, по подобни въпроси винаги е имало голяма активност, но сега...., не.



Тема Re: Шнайдернови [re: elektromer]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано15.02.08 17:04



Бе какво да ти кажа?
Шнайдер в общи линии има най подробен сайт по въпросите на електротехниката за разлика от другите големи компании.
Но не се учудвай,че никой не реагира.
Чисто и просто,ако някой се образова за защити на ел.съоръжения няма да бъде от Интернет,а от по сериозни източници.
Аз също не им чета образователната литература до край.
Все пак това са образователни материали за ниско ниво.И не смятам,че един трафопост е нещо сериозно,та да търсим селективност на защитите.Професионалистите много добре знаят за какво става дума.Там нещата не са на дигитална логика,а на механични защити.
Но е похвално,че направиха сайт на ниво достъпно за много хора.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Шнайдернови [re: Xoлдън]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 18:16



Така е, прав си. Ама истината си е истина. Не може сега това че си направил достъпен сайт да омаловажава глупостите който пишеш. Ами колкото повече такива глупости има за четене, толкова по-малко ще знаем.
Представи си, че не си компетентен в някоя тема и отиваш тепърва се интересуваш. Виждаш Шнайдер - о надежден източник.
Почваш по някаква тагава глупост да попиваш и какво става с теб?
В най добрия случай ще загубиш години от живота си , но обикновено ще ти коства "задни позиции", чупене на глава, пари и какво ли още не.
Четох и във форума на Шнайдер, един там е разобличил глупостите в тази презентация. Даже със създателя на презентацията спорят. Ами това сега какво е...., след като си неграмотен но работиш в Шнайдер, поне не пиши презентации. А къде са тези, които все пак поглеждат фирмата с какви презентации излиза и в такива случаи трябва да осъществяват редакция...



Тема Re: Шнайдернови [re: elektromer]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано15.02.08 19:34



То грамотни хора има навсякъде.
Ама много от тях са виждали нещата на картинки без да си представят реалността цял живот.
Хайде представи си как се мери заземителен контур на подстанция.Задължително на незнам колко години.Иначе написано в инструкцията на Р.М. ,ама как става на практика?
Единия електрод трябва да го изнесеш на няколко диагонала на п/ст настрани.Горе долу за п/ст" Столник" къде към Златица.
А и трябва да откачиш всички заземителни въжета на ел.проводи и заземки на кабелите.
Пълна дивотия.
Лошото е,че тези дивотии се пишат от чиновници,които нямат практика и после други чиновници (пак без практика) ги следят.
Пък нека да си имат по една камара магистратури.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Шнайдернови [re: elektromer]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано15.02.08 21:18



Защо не се обаждам... не съм на ясно с материята, по-точно си знам че не ми е особенно ясна и предпочитам да не се излагам и си мълча.
Иначе живота ме завъртя миналата година да бъда на интервю там за работа... по едно време се зачудих дали момата която ме интервюира и нейните шефове са наясно със реалните пазарни условия в момента, ако така си подбират и останалия персонал... такива обърквации в презентациите не ме учудват. Между другото това което го казах в прав текст на интервюто излезе истина - позицията все още е свободна и изскача из джобса - по мои сведения тази обява циркулира там от около година, ако не си променят политиката може да циркулира още 2 и пак да нямат представителство.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Шнайдернови [re: Xoлдън]  
Авторsinwt (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 21:58



"Професионалистите много добре знаят за какво става дума.Там нещата не са на дигитална логика,а на механични защити. "


Защо тогава всичко новостроящо се(п/ст) е натъпкано с дигитални протекшъни?........и то се прави от професионалисти.(Военните например казват:"Ша видите като вземат да гърмат ядрените бомби и ел.магнитния импулс ви ебе цифровите джиджавки!")



Тема Re: Шнайдернови [re: sinwt]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано15.02.08 22:41



Оффф!!!
Има едно елементарно нещо при защитите и то се казва оперативно или захранващо напрежение.В сериозните обекти като подстанции то се осигурява от акумулаторни батерии.
В един трафопост никой не слага АБ и затова там защитите са елементарни.
Хайде да не се правим на много учени и многознайковци.
Има и начин без АБ,но това пак е въпрос на пари.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.