Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:23 22.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тоя месец дадох 60 лв а миналия 40 лв.нови  
Авторнeвeж (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 22:21



Моля за консултация, обръщам се към знаещите. С електронен електромер съм, прави ми впечатление, че когато и да отворя вратата на таблото за да си проверя числата една червена лампичка непрекъснато мига. Миналия месец дадох 40 лв за ток, тоя дадох 60 лв, да не би да е повреден електромера, вие как мислите ?



Тема Re: Тоя месец дадох 60 лв а миналия 40 лв.нови [re: нeвeж]  
АвторLazar (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 07:24



Тази червена лампичка много прилича на онази жълтата от таблото на колата - колкото повече мига, толкова повече ме дразни

. Колкото повече ток харчиш, толкова по-често мига - не е повреда. А иначе 60лв ток за декември си е супер - предполагам, че се топлиш на ток?



Тема Re: Тоя месец дадох 60 лв а миналия 40 лв.нови [re: Lazar]  
Авторнeвeж (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 08:51



Не, топля се на дърва и въглища, с циганска печка съм, топля 120 кв.м етаж от къща, печката е в кухнята, от нея се топли и в другите стаи. А защо на другите електронни електромери не присветва тази лампичка, погледнах в таблото вечерта, само на моя присветваше, жената переше, с перла 05, а и как е възможно от 40 лв.да скоча на 60 лв.



Тема Re: Тоя месец дадох 60 лв а миналия 40 лв. [re: нeвeж]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано11.02.08 09:15



Засичането на ел. енергията електроразпределителните дружества го раздадоха на външни фирми, води се "отчитане за месеца" и ако първия път са те засекли за 20 дена а другия за 40 е нормално да се получи това разминаване т.е. не те засичат на една и съща дата. Иначе са ти казали - 1 мигване отговаря на отчетено определено количество енергия.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Тоя месец дадох 60 лв а миналия 40 лв.нови [re: Диaн]  
Авторнeвeжa (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 10:13



Засичан съм, както и преди, трябва да погледна датите, но мисля, че за толкоз дни, когато ме ушушкаха с 40 лв., така и сега, когато ме обраа с 60 лв.



Тема Re: Тоя месец дадох 60 лв а миналия 40 лв.нови [re: нeвeжa]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано11.02.08 11:41



Откъде си си сигурен кога е засичано?
Често инкасаторите си пишат наизуст показанията и като се отчете реално се получават такива неща.
А също и това,което каза Диан.Различни са периодите.
И въобще не ти е голяма сметката.Имаш и бойлер вероятно ,а сте и семейство.Аз живея сам, на централно отопление с топла вода и сметката ми е около 25 лв.
Сметките се трупат и от малки невинни на пръв поглед уреди:
Калпав хладилник,лампа в аквариума,много уреди на стендбай,къпане по час на вода от бойлера и други подобни.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Тоя месец дадох 60 лв а миналия 40 лв.нови [re: Xoлдън]  
Авторнeвeжa (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 16:29



Значи ето как се променят числата. Направих проверка на отчитането на електромера.

Дневната изразходвана електроенергия от 03.02.2008г. до 11.02.2008г. е 73 Квтч, нощната за същото време е 11 Квтч. Нормално ли е това според вас, имам хладилник Еминем, пералня перла 05, бойлер – 3 квт-включвам го само нощес. Днес по светло ми направи впечатление, че червената лампичка не примигваше въобще, тя не присветваше. Абе май някой краде ток от мен, защо сега лампичката не присветва ?



Тема Re: Тоя месец дадох 60 лв а миналия 40 лв.нови [re: нeвeжa]  
АвторSkiGeorgi (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 18:34



Да, бе...ако те крадеше някой, едва ли щеше да ти е такава сметката.Иначе като сметка не е зле.



Тема Re: Тоя месец дадох 60 лв а миналия 40 лв.нови [re: SkiGeorgi]  
Автор ha-ho (непознат)
Публикувано13.02.08 07:09



ехо , аз се отоплявам на парно с дърва и сметка под 80лв. не съм получавал , а за януари имам 115лв. така че твоето си е направо промоция, сега за диода на електромера , представи си старите индукционни електромери , те имаха диск с белег и примерно имаш 600 об. за 1 kW , това значи че белега трябва да премине 600 пъти пред очите ти за да натрупа една единица на броителния механизъм, а когато нямаш консумация диска застава на белег (защото така е настроена спирачката на електромера), статичните или електронни електромери са на същия принцип , имаш примерно 1000 импулса за 1kW , колкото по-голяма ти е консумацията толкова по-често мига и натрупва повече а когато нямаш консумация диода светва постоянно или един вид е спрял на белег.



Тема Re: Тоя месец дадох 60 лв а миналия 40 лв.нови [re: ha-ho]  
Автор blue__ (луд)
Публикувано16.02.08 03:22



Кво мрънкаш с тия 60 лв за декември, а? Грея се на парно с твърдо гориво, имам един хладилник, фризер, 2 телевизора, компютър и бойлер. Готвене на газ. 150лв за декември, пък кво да кажа?

EVN носят сметките и тва е.

п.с. Тва отчитане с частни фирми е голям ташак. По-бързо да им дават терминалите за четене на електромери, че с тия писаници по карнети я минат, я не минат или пишат наизуст.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.