Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:13 11.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема вакуумни колекторинови  
Автор 666666 (член)
Публикувано16.12.07 23:07



Моля за актуална инфо къде се продават китайските панели с 20 тръби коуто бяха по 1000 лв



Тема Re: вакуумни колекторинови [re: 666666]  
Автормokъp (Нерегистриран)
Публикувано16.12.07 23:52



Посети http://www.solarism.eu
Точно такива са и вършат добра работа.



Тема Re: вакуумни колекторинови [re: 666666]  
Авторfgd (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 21:24



kade sa prodavat



Тема Re: вакуумни колекторинови [re: fgd]  
АвторMucho (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 23:35



Аз имам селективни, сега в студовете, като напече слънце вдигат до 40-45 градуса. Вакуумните не знам колко повече ще вдигнат и дали е оправдана по-високата им цена.



Тема Re: вакуумни колекторинови [re: Mucho]  
Авторreлe (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 08:46



При същите условия вакуумните ще направят 55-60 градуса.
Въобще не може да се сравняват,все едно да сравняваш Мерцедес и москвич.



Тема Re: вакуумни колекторинови [re: reлe]  
Авторxeлe дo reлe (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 10:13



абре Геле, мн ти са образни сравненията бре, бре бре
ася ми обясни от къв зор да дам 1000 лв и нагоре за нещо дето цяла зима няма да върши никаква работа ( имам 2 бойлера 200 л и 80 л +котел де дийтрих +вана в банята и голяма сметка от ВиК щот жената не се е спряла) Лятото се загряват с най- обикновен плосък турски колектор ( 200лв ) със следяща система.
Къв Мерцедес кви пет лева, както и да го смяташ през ЛЯТОТО на 1 кв м имаш 700 вата ако ще и двойновакуумен да сложш през зимата нищо не можеш загря ( имам впредвид да се изкъпеш и ти и семейството ти и гости ) Когато ндокараш с твоя вакумен колектор вряла вода с тоя дебит зимата ела ми се обади



Тема Re: вакуумни колекторинови [re: xeлe дo reлe]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано19.12.07 10:33



А чета аз тук в тоз форум, а бе незнам вие как я мерите тая слънчева енергия дето пада на 1 кв. м в милата ни радина, едни казват средно 1450 вата на кв.м на година други казват едвам 700 -800, направо ме изумявате. Хеле до геле поне кажи каква ти е площа на турския колектор щото тия 500 литра ще ги загрееш на на куково лято дори ако само си дал 200 лв. Зависи и от вакуумно тръбните колектори дали са така наречените мокри тръби или с топлинни тръби.
Та само да добавя Т на въздуха в отворена вакуумна тръба лятото достигна до 230 гр. по Целзий и реших да не меря повече щото изолацията на термодвойката започна да се топи. Използвах цифров мултимер.
А на плоския колектор ще докараш 80 -110 градуса на абсорбера ако спреш притока на вода в тръбите и то в най- горещите дни от лятото в периода 12.30 -14 часа.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: вакуумни колекторинови [re: fgd]  
Автормokъp (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 09:17



Основно ги разпространяват в София, Силистра и по морето.В Силистра доста фирми си инсталираха такива за БГВ и са доволни защото през зимата за 4 часа слънце вдигат до 45-50 градуса.



Тема Re: вакуумни колектори-глейта на кво попоаднахнови [re: мokъp]  
АвторDOGMA (Нерегистриран)
Публикувано24.12.07 15:07



Тука се е развихрила истинска война , даааалееч от нашите погледи брятя ..глейте кво стаааа



http://solar.sts.bg/forum/viewtopic.php?t=55

http://solar.sts.bg/forum/viewtopic.php?t=3

http://solar.sts.bg/forum/viewtopic.php?t=31


Но всичко е много интелегентно



Тема Прелива от интелигентност чак!нови [re: DOGMA]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано24.12.07 16:59



Вервайте ми на мене, не вервайте на очите си! (цитати от онзи форум):

С две думи: На данните смело може да се вярва. Това е истината. Друга истина няма. И ако случайно утре ти замериш цяла една или две години, и те се различават от данните на NASA и PVGIS, то трябва да знаеш, че техните данни са по-верни.


Но докато в моделите на НАСА наблягат на сателитните замервания, то в моделите на PVGIS наблягат на измервания от наземни станции. И едните и другите използуват сложни интегрални и диференциални термодинамични модели, за да интерполират и изчислят радиацията за всяка една точка на земното кълбо. И при тези изчисления отчитат не само директните радиационни замервания на сателитите и МТО станциите, но и температури, влажности, посока на вятъра и т.н. Тоест моделите им са термодинамични и са с много висока сложност. А получените резултати са с много висока точност. И ако въобще се получат някакви разминавания, то те се дължат на това, че при изчисленията се усредняват различен брой години.


Това е! "сложни интегрални и диференциални термодинамични модели" "замервания на сателитите и МТО станциите, но и температури, влажности, посока на вятъра и т.н" Кой си ти, та да кажеш: Ама инсталацията не дава толкова? Кой си ти, бе! С НАСА ли ще спориш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.