Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 18.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за честота на генератор  
Авторnoname (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 13:12



Здравейте и ЧНГ на всички !
Имам следния въпрос - в какви граници трябва да бъде честотата на захранващата мрежа?
Проблемът - имаме авариен генератор, който при включване дава 240 В и честотомера му ( от таблото) показва 51 херца и малко отгоре. Другото работи, но UPS -те закачени към него се ошашавят и непрекъснато щракат, минават на батерии и обратно - абе не харесват напрежението. 240 В сигурно не е толоква много, но за честотата не знам .Едни майстори споменаха, че натоварването било малко и затова било така.
Някой може ли да помогне с идея ?



Тема Re: Въпрос за честота на генераторнови [re: noname]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 14:10



Честотата в мрежата варири от 48-52 херца.Даже в момента е 47.Сблъсквал съм се с подобен проблем с дизелов агрегат и проблема му беше,че устройството което трябва да даде газ при натоварване и да вдигне оборотите действаше с малко закъснение и лампите премигваха.Според мен трябва да се види двигателя от специалист и да се смаже тук-там.



Тема Re: Въпрос за честота на генераторнови [re: ивaн]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано11.01.08 14:25



Да не бъркаш нещо с тия 47HZ ?
Системата трябва да се е разпаднала.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Въпрос за честота на генераторнови [re: Xoлдън]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 15:01



ако трябва да бъда съвсем точен 47,8.Уреда ми е доста хубав и скъп, но предполагам че е възможно да дава някакво отклонение.



Тема Re: Въпроснови [re: Xoлдън]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 15:11



А при какво минимално напрежение се разпада системата.Моят инвертор се изключва при 180 Волта,а имам регистрирано напрежение от мрежата 160 Волта.



Тема Re: Въпроснови [re: ивaн]  
АвторDD (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 15:44



Хехе. А дано де да се разпадне системата. под инвертор вероятно имаш на предвид климатично устройство. Никой няма да ти каже при колко волта ще се разпадне.

ще мълчат като кумунисти на разпит.



Тема Re: Въпрос за честота на генераторнови [re: ивaн]  
АвторOM (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 15:49



Иване, няма как честотата на системата да е 47 Hz и ти още да имаш ток, освен ако не си в болница или друга подобна сграда с автономно захранване. Още при 48,5 Hz (ако не бъркам точната стойност) започват автоматично да се изключват по-маловажни консуматори за да се възстанови баланса в системата.
При 47,5 Hz вече започват да се изключват генераторите.



Тема Re: Въпроснови [re: ивaн]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано11.01.08 17:14



Напрежението при теб няма нищо общо с напрежението в системата.При теб зависи от сума ти неща,а в системата се поддържа в общи линии + 5%


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Въпроснови [re: DD]  
АвторИBAH (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 17:18



Под инвертор имам впредвид устроиството след слънчевите панели.



Тема Re: Въпрос за честота на генераторнови [re: noname]  
Авторbakalin (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 17:18



брей , странна честота.
Ей в тоя линк друго казват






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.