Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:35 13.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Джакузи при двупроводна инсталация?нови [re: Диaн]  
Авторнeзнaйko (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 17:13



Осветително тяло във въпросното джакузи няма (евтин модел; български с италиански чаркове). Утечка може да възникне към водопровода или канала, но и едното и другото са с PVC :(
Та точно затова смятам, че един разделителен траф ще бъде полезен (евентуално с ДТЗ между него и мотора на джакузито).
Проблем остава обаче защитната земя. Това дето влиза в ТАП-а все-пак е работна жица и сигурно има някакъв потенциал; недай боже да прекъсне някъде по етажите (аз съм на 4-ти) - става страшно. А и като се замисля ДТЗ след трафа няма да сработи.
Дайте някаква идея...



Тема Re: Джакузи при двупроводна инсталация?нови [re: нeзнaйko]  
Автор555 (Нерегистриран)
Публикувано03.02.08 11:46



Друг въпрос за ДТЗ - могат ли 2 компютъра, свързани с ЛАН (за интернет) и с кабелна ТВ да предизвикат нежелано изключване на ДТЗ 30 милиампера? Инсталацията е трипроводна.



Тема Re: Джакузи при двупроводна инсталация?нови [re: 555]  
Автор value (unknown)
Публикувано03.02.08 14:14



Имаш предвид, че са с тв. тунер компютрите ли?
Компютрите са изложени на двоен риск първо от към кабела на кабелната и второ от кабела на лана. Вероятността да сработва дефектнотоковата защита заради тях е голяма.
Като знам и някой доставчици как си захранват свичовете по лан кабела, като пускат определени напрежения по свободните кабели нямам думи.
Както знаем има 4 активни жички в кабела а другите са свободни. Тук в моя град е имало ентусиасти навремето дето и 220V са пускали.
Има някой хубави защити за лан на които цената е между 40 и 50 лева.
Иначе за кабелната там нещата са по различни.
Но и в двата случая ще трябва да се установи дали всичко е наред с тези два кабела на лана и кабелната.



Тема Re: Джакузи при двупроводна инсталация?нови [re: value]  
Автор555 (Нерегистриран)
Публикувано03.02.08 18:43



За "изненадите" които идват по ЛАН-а и кабеларките не говорим....
ДТЗ - е от обикновенните (тип АС) още не съм сложил компютрите, питах да знам дали да сменя ДТЗ-то със тип А или да токовия кръг на който са компютрите да не минава през ДТЗ ( е това само в краен случай), смятам да слагам и инверторен климатик - да пусна ли отделен токов кръг за него, как ще се понасят с ДТЗ?



Тема Re: Джакузи при двупроводна инсталация?нови [re: 555]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано03.02.08 19:57



При мен се разбират.Нета ми е кабеларка (коаксиален кабел-модем-LAN вход) ,и климатика е свързан постоянно.Няма проблеми.
При трипроводно изпълнение не трябва да има проблеми.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема за компютъранови [re: 555]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано03.02.08 20:26



За компютрите не мисля че проблема ще е точно от ЛАН-а, погледни каталога на Шнайдер за дефектнотоковите защити, хората си признават че има проблеми с голямата утечка на компютрите, а бе обяснено е в каталога им.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Джакузи при двупроводна инсталация?нови [re: 555]  
Автор value (unknown)
Публикувано03.02.08 20:54



Тук ще намериш доста отговори на въпросите си както каза и Диан



Ако имаш проблем с компютрите ще ги пуснеш на отделен кръг извън ДТЗ осигури си тази възможност при нужда евентуално.
Иначе новите модерни климатици не са вече толкова мощни консуматори та да се налага да са на отделен кръг но определено е по добре ако имаш възможност да е на отделен.

Редактирано от value на 03.02.08 21:12.



Тема PoEнови [re: value]  
Автор vladux (от гората)
Публикувано04.02.08 01:28



В отговор на:

Като знам и някой доставчици как си захранват свичовете по лан кабела, като пускат определени напрежения по свободните кабели нямам думи.



Съществува стандартизиран метод за захранване по LAN кабела:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.