Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 17.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Справочник по електротехника  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано22.12.07 12:57



От

можете да изтеглите един превъзходен справочник по всички въпроси касаещи електротехниката.Първото издание на справочника е от 1948 г. на фирмата Brown Boweri обединена през 1988 г. с фирмата ASEA под името известно сега ABB.
Фирмите са световно известни и не се нуждаят от реклама.
Справочника (10 преработено и актуализирано издание) е на английски език,независимо ,че е качен на руски сайт.Обема на справочника е във формат pdf.Структуриран е в 18 файла (около 15 MB) съгласно тематиката на отделните глави.




От нулевия файл (*00s.pdf) имате достъп до съдържанието на целия справочник чрез директна препратка.
Справочника е на достъпно ниво илюстриран с практически разчети.Достатъчен за работа е елементарен технически английски език.
Справочника никога не е разпространяван чрез продажба.
Всички авторски права са запазени.
Дано да е полезен на тези,които го нямат.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Справочник по електротехниканови [re: Xoлдън]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 13:18



Холдън, всичко това е хубаво ама като не знаеш език гледаш като теле в зеле.
Има страхотна литература на Български език във всяка обществена библиотека. И се обзалагам с теб, че преди да изнавлезне интерната в нашите домове и ти си чел от там.Сега, като че ли вече не се посещават.Но ги има и книгите са там.





Тема Re: Справочник по електротехниканови [re: Xoлдън]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано22.12.07 15:46



Имам едно издание на "Наръчник на електротехника" на Клисаров и Клисаров от '69 има ги почти същиоте работи и там на Български ама... дядо коледа ако ми донесе скенер може да ги пусна като pdf че с фотоапарата много кофти става копието.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Справочник по електротехниканови [re: ивaн]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 18:23



За да се знае техниката е нужно малко англ.Важни са схемите и математическите формули за тях англ.няма значение..Това обаче се знае от спецовете а не от незнайковците(има се предвид техниката а не литературата).





Тема Re: Справочник по електротехниканови [re: Диaн]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано22.12.07 22:08



Наръчника на Клисаров дори е по стар от този на Броун Бовери.На Клисаров първото издание е от 1935 г.
Това е изключително ценен справочник.Моят екземпляр е от 1966 г.
Има непреходни неща в тия справочници.
Но лошото в случая,че тази библия на Клисарови не е осъвременявана,както справочника на BBC.
Естествено това е по чисто финансови причини.Никой сега няма да влага пари в едно издание предназначено за тесен кръг хора.
И затова си го позволяват само стабилни и богати фирми,които не търсят печалба от едно издание.Дори по вече.То не се продава.
Има и много добра справочна литература на Сименс,която също никога не е била на тезгяха. За съжаление я нямам в елекронен вид.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Справочник по електротехниканови [re: Xoлдън]  
АвторGin (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 16:25



Има издание на наръчника на енергетика от издателство АВС Техника 13 тома са мисля и е около 150.00 лева.



Тема Re: Справочник по електротехниканови [re: Xoлдън]  
АвторHe e нyжeн (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 16:45



Холдъне, и друг път си го показвал. Мнозинството от колегите посещаващи този клуб само могат да ти благодарят за справочника. Разглеждал съм го, действително ми се понрави.
Благодаря ти отново!



Тема Re: Справочник по електротехниканови [re: He e нyжeн]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано30.04.08 18:02



Аз го качих на този сайт с любезното съдействие на колегите от Русия.
Радвам се да е полезен на повече хора.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Справочник по електротехниканови [re: Диaн]  
Автор Джeтepo_Xeлъp (Волтарианец)
Публикувано26.09.09 20:51



Извинявам се, че качвам стара тема. Бих могъл и на бележки да то направя, но съм убеден, че и други ще бъдат заинтригувани. Случайно дядо Коледа да ти е донасял скенер или ако не имаш ли идея откъде може да се купи въпросният наръчник на приемлива цена?

Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!


Тема Re: Справочник по електротехниканови [re: Джeтepo_Xeлъp]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано26.09.09 21:36



Дядо коледа се обърка и донесе 21" монитор... да не ядосам беловласия си замълчах и останах без скенер. Иначе сега имам други ядове, някакъв "не ме видял" и смаза колата, сега се търси колица... и ако остане някой лев за зимата мога да се метна.

Иначе един друг колега беше пуснал тази тема:



Ама 65 лева за издание от преди 30 години нещо не ме кефи идеята. Най-малкото защото е морално остарял и доста нещо го няма вътре. Ползвай справочника на Холдън - на английски ама...

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.