Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:37 25.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпрос за изпълнители по част електро?  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 01:30



Колеги, занимавам се с изграждането на ел. инсталации от няколко години. До сега съм правил такива на частни къщи, където всичко е минавало така, без акт 16 и т.н. Сега ми попадна "хубав обект", на който искам да взема парите, но ми трябва да бъда легитимен. Електроинженер съм, имам опит. Знам, че повечето от вас са изпълннители и затова се обръщам към вас. Ще ми каже ли някой какви са точно изискванията към фирмата изпълнител? Къде слагат подписи, къде не, кой има право и кой не? Обекта е семеен хотел и все пак трябва да се изкара акт 16, но как да направя нещата по-легитимни? Ще съм ви благодарен ако ми отговорите.



Тема Re: Въпрос за изпълнители по част електро?нови [re: питaщ]  
АвторNoi (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 16:46



Mislja 4e njama ograni4enie.Ako imash 4ertej prosto go izpalnjavai po 4erteja i spazvai normite za bezopastnost. Pro4eti i natedba 3 6te ti e ot polza.



Тема Re: Въпрос за изпълнители по част електро?нови [re: Noi]  
Автор ha-ho (непознат)
Публикувано07.12.07 20:37



За такава дейност е редно да си фирма или поне да прекараш дейността си през фирма, а и собственика на хотела или така наречения инвеститор може да иска фактури , а и ако е по ДДС няма начин, а иначе самия обект би трябвало да си има проект за ел. инсталация на базата на който ти да си свършиш работата , отделно трябва да има човек който да изпълнява функцията на технически надзор, който да следи за правилното изпълнение на всички строително-ремонтни дейности на обекта, а и мисля че от там на сетне техническия е човека който трябва да си придвижва нещата за акт 16.



Тема Re: Въпрос за изпълнители по част електро?нови [re: ha-ho]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 22:11



Благодаря ви за отговорите. По принцип знам за наредба 3 и за 4 и съм ги чел. Всичко си правя както трябва, но обектите до сега, които съм правил не са ми искали фактури и такива неща, затова питах по организационните неща, защото не съм си имал разправии с инвеститорски контрол и с технически, затова зададох въпроса. Благодаря ви за отговорите!!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.