Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 27.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема КАК ДА ПОВРЕДЯ?нови  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 13:46



Как да повредя уредите на вързал се към моята партида съсед.Въпросът е тъп ,но от енергото казаха ,че не е тяхна работа какво става след електромера.А съседа ми изключително нагъл и отрича (нагъл е слаба дума бих казал гьонсурат).При изключване на всички ел уреди ,електромера отчита консумация (електромера е изправен).Моля дайте съвети.Предполагам ,че има вързани и електроника и нагревателни уреди.Технически граматен съм.



Тема Re: КАК ДА ПОВРЕДЯ?нови [re: nik]  
Авторпич (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 14:14



начукай го на жена му.



Тема Re: КАК ДА ПОВРЕДЯ?нови [re: пич]  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 14:35



Съседа не е женен иначе с удоволствие на братовчедка му бих могъл.





Тема Re: КАК ДА ПОВРЕДЯ?нови [re: nik]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 14:53



То не се знае кой на кого ще направи кеф.
За да си сигурен, че електромера няма самоход, трябва да е минал на метрологична проверка. Иначе не можеш да го изключиш като вероятност.



Тема Re: КАК ДА ПОВРЕДЯ?нови [re: ekcпepт]  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 15:15



Електромера е в ред.Аз съм абсолютно сигурен за прикачането.Ще ви дам пример.Тъй като е гарсониера до мен се чува с просто ухо след като сваля предпазителя на таблото(за моя апартамент) и го включа пак се чува компресор или на фризер или хладилник как се включва. На това ако не е 100 процента доказателство здраве му кажи.



Тема Намери къде . . .нови [re: nik]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 15:30



се е 'закачил', вероятно в таблото и го разкарай, издебни го когато се 'закача' отново, със свидетел, снимай го и повикай полиция, след това му скъсай задника в съда. А можеш и кротко да го пребиеш, без много да му личи отвън.

Успех.



Тема Re: Намери къде . . .нови [re: Eмo]  
АвторSkiGeorgi (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 16:46



Ако не беше казал, че се чува звука от тръгване на фризер и т.н., щях да ти кажа, че може да грешиш.И аз така си мислех, че някой ми се е вързал към електромера, защото при изключване на всичко, електромерът все още се въртеше...и така до като един ден един кабел не проби.Явно си е имал някакъв утечен ток, който е завъртал електромера.Но, щом се чува спиране/тръгване на фризер нещата са повече от ясни.Намери къде се е включил към теб и му вкарай кабелите в ****!



Тема Re: Намери къде . . .нови [re: Eмo]  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 17:02



Явно не си се разправял със съдилища за да се увериш ,че чеп за зеле не става от нашата съдебна система.Тук във форума бях чел(но сега не мога да го намеря) чрез диод или нещо се сменяше с фаза и нула при мен и на пи4а му пробиват включените в момента ел.уреди.Той не се връзва от таблото някъде през стените е.Приблизително се досещам и къде е .Но за 5 годишем период ( от толкова ми е съсед) бая ще съм го издържал.И по нашенски чисто балкански тертип преди да разкъртя и изолирам от където се е прикачил искам да му изкарам през носа "икономията му".Всеки тарикат трябва да си намери майстора все пак.Поне аз така мисля.



Тема Re: Намери къде . . .нови [re: nik]  
Авторcвeтyлka (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 19:41



Ами откачаш кабела на изхода на този предпазител и с един повишаващ трансформатор (поне за 5-6 ампера) му подаваш 400-500V след като обаче си изключил всичко свое.



Тема Re: КАК ДА ПОВРЕДЯ?нови [re: nik]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 01:26



a probva li da si izkara6 bu6onite edin po edin? i da vidi6 na koj to4no elektromera spira? Tova 4e si izklu4il uredite ni6to ne zna4i, moje i ute4ka da ima6...vadi bu6onite, i gledaj...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.