Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 01.07.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Уикипедия - да я пообогатим...нови  
Автор Miru (непознат)
Публикувано20.11.07 22:46



Понаписах малко материал в Уикипедия, най-вече за любознателните хора, които обаче не са се сблъсквали с нашата област. В този форум има 4-5 човека, които добре разбират материята и ако желаят могат да погледнат статиите и да добавят нещо от себе си. Не съм специалист при високите напрежения, но съм осведомен колкото за информация предназначена за неспециалисти:

За Електрическите централи (90% моя)
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B0

За Трафопостовете (100%)
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82

За ДТЗ (40-50%)
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B0



Тема Re: Уикипедия - да я пообогатим...нови [re: Miru]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано20.11.07 22:58



Браво!
Може да се допълни,но е достатъчно за обща култура.
Само не пускай целите линкове,а ги прави с насочване.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Уикипедия - да я пообогатим...нови [re: Xoлдън]  
Авторлюбoпитнa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.07 07:36



Може ли да ги направи някой активирани - в синичко?



Тема Re: Уикипедия - но не и с глупости.нови [re: Miru]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано21.11.07 16:42



Хубаво е желанието ти да го напишеш, но за трафопостовете се налага сериозна редакция. Например " Не е възможно това напрежение да доставя електроенергия на големи разстояния "
За първи път чувам че напрежението доставя ел. енергия. На този отговор се пише 2 огромно 2.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Уикипедия - но не и с глупости.нови [re: Djasta-Prasta]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано21.11.07 17:17



Нека не сме толкова критични.Похвално е,че колегата се е постарал.Ние можем да коригираме в посока на по лесно разбираеми обяснения.
Все пак Уикипедията е четиво за непрофесионалисти.
Много добре е обяснил принципа на ДТЗ (което е ново за БГ).
Мъгляво за обикновения човек е разликата между "защитно зануляване" и "защитно заземяване ".В битовата мрежа на БГ те са обединени,но не винаги ефективни особено в селските мрежи.
Не съм се наемал да допълвам Уикипедията.Не знам как става,а и не съм сигурен,че няма да напиша някоя глупост.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Уикипедия - но не и с глупости.нови [re: Djasta-Prasta]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано21.11.07 18:10



Пич, това е уики, поправи го както смяташ за удачно, верният изказ е в твоите ръце.

Успех.



Тема Re: Уикипедия - но не и с глупости. [re: Eмo]  
АвторSkiGeorgi (Нерегистриран)
Публикувано21.11.07 20:22



Адмирации, колега!!!Много ми хареса това за ДТЗ...



Тема Re: Уикипедия - но не и с глупости.нови [re: Xoлдън]  
АвторGfg (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 09:25



Много лесно става то си пише отгоре редактиране, можеш и ти да поправиш грешките. Извинявай, точно там е майсторлъка, да го напишеш разбираймо и пак да бъдеш точен, а не да правиш хората балами ( по точно да ги заблуждаваш). С една дума ти си тариката и увеличаваш броя на баламите.
Онази там мацка Джаста праста, точно си го е казала, пиши но без глупости.





Тема Re: Уикипедия - но не и с глупости.нови [re: SkiGeorgi]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 09:36



"Икономически е неефективно при това ниво на напрежение да се пренася ел. енергия на големи разстояния" - така преработен изразът, възмутил Дж.П, мисля да върши работа.
3 и 4 реактор, които бяха наскоро закрити осигуряваха още 1500MW. Тия два ВВЕР-а бяха по 440 МW, т.е. общо 880.
Одобрявам инициативата. Обаче не знам дали нещо написано в Уики, може да се редактира от всеки или само се добавя.



Тема Re: Уикипедия - но не и с глупости.нови [re: Djasta-Prasta]  
Автор Miru (непознат)
Публикувано23.11.07 13:57



Съжалявам, колега, но изобщо не съм съгласен с вас. Единствената неточност, е, че трябва да се добави едно "ЧРЕЗ" т.е. "Не е възможно ЧРЕЗ това напрежение да се доставя електроенергия на големи разстояния..." и т.н.
Така, че изразът "глупости" е този, който има нужда от сериозна редакция... Ако имате по-подходящ израз насочен към широката публика по-добре го споделете, вместо да критикувате с такива остри изрази.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.