Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 16.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпроснови  
АвторKypтeв (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 16:11



Какво ще стане ако в един момент 250 000 човека решат да включат (или изключат) 5 - 6 киловата.?Има ли възможност страната ни рязко да набави или отдаде мощност към останалия свят?



Тема Re: Въпрос [re: Kypтeв]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано05.11.07 16:15



ще стане шоуу тайм



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Нищо няма да станенови [re: Kypтeв]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано05.11.07 16:35



рожба златна.
Има "Противоаварийни автоматики" и др. системи,които се задействат в такива случаи и ти спират тока.
(Първо на умниците)





Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Нищо няма да станенови [re: Xoлдън]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано05.11.07 16:37



Айде сега се започва, с автоматиката та и колко време и трябва на автоматиката ако не е тайна ?

Кажи го на рожбата златна.
Да добавя че забравих хихи ми нали е това целта израза де го чукаш де се пука нали се сещаш.
Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Редактирано от Djasta-Prasta на 05.11.07 16:38.



Тема Re:Холдъне айде де говори или замълчинови [re: Djasta-Prasta]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано05.11.07 16:48



Хаха душута златна ако ставаше така лесно нямаше да ми мига тока всеки ден и да гърмят на хората уредите ся не ми защитавай енерго доставчиците или НЕК проблема е нерешим.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Нищо няма да станенови [re: Djasta-Prasta]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 16:57



Следи се честотата като функция на консумацията на активна мощност от системата. Всяка п/ст Ср.Н, която храни трафопостовете, има устройства за автоматично честотно разтоварване АЧР, като към него са свързани групи изводи по степен на натоварване и тяхната значимост. Почне ли да пада честотата под определена граница, първите "жертви" падат за част от секундата, останалите - до няколко секунди. В това отношение няма проблеми.



Тема Re: Нищо няма да станенови [re: ekcпepт]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано05.11.07 17:03



Май не сте разбрали въпроса на човека, при това вкл/изкл. Но да не се впускаме в подробности вие си казвайте че нищо нема да стане пък после си палете свещите или газиниците.

Аз си имам фотоволтаици така че доло горе 45 часа ще издържа.

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re:Холдъне айде де говори или замълчинови [re: Djasta-Prasta]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано05.11.07 17:20



Не защитавам никого.Просто знам нещата тъй като над 30 г. съм бил в занаята.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Нищо няма да станенови [re: Xoлдън]  
АвторKypтeв (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 18:33



Как ще им спрат тока като всички са разпръснати. Единия във Видин, другия във Хасково и т.н.
Каква е тази автоматика ,която да може да изключи само "умниците", при положение, че те са си в договорената мощност?



Тема Re: Нищо няма да станенови [re: Kypтeв]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано05.11.07 22:40



Батка енергетиката има комуникационни връзки,които работят дори да изпокъсаш всички кабели на БТК, да гръмнеш всички GSM клетки , всички спътници, всички радиостанции, да няма Интернет и ток в цялата държава.
Тези връзки се осъществяват по проводниците за високо напрежение с високочестотно уплътняване и са със захранване от мощни акумулаторни батерии.Сега вече има и оптични кабели в гръмозащитните въжета.
А на място кой умник да изключиш се задава.И са на степени.
Как мислите се овладява отпадане блок на АЕЦ,или голяма централа?
Енергетиката не е контакта в къщи.Нещата са много по сложни.
А в договорите тия неща си ги има.Който иска І категория да си слага агрегати и АБ.
Никой не си оставя магарето в калта.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.