Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 21.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема pitanka za krastatнови  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 22:12



Ima li opcija samo ktastati klu4ove bez debjator?
Ima li i opcija pove4e ot edin krastat kam edin devjator?
Vidjah ne6to v edin 4ertej koeto ne mi se vidja logi4no i si pomislih 4e pak skapan proektanta s platena diploma go e pravil



Blagodarja vi za mnenija predvaritelno.



Тема Re: pitanka za krastatнови [re: Timo]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 22:56



Ima mnogo novi ne6ta na pazara ve4e - liht-butonite, naprimer, mogat da zamenqt krystatite i deviatornite klu4ove. Dori ima ve4e klu4ove, s koito se upravlqva osvetlenieto sys zvukov signal - naprimer podswirkva6 i swetva.



Тема Re: pitanka za krastatнови [re: ...]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 18:58



Blagodarja ti, na vatre sam s avtomatikata i tova go znam no me interesuva dali ima variant samo s krastat klu4ove bez devjator i kolko krastatki mogat da se vklu4at v devjator. Inak na4ini 100





Тема Re: pitanka za krastatнови [re: Timo]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 20:09



Няма възможност само кръстати без девиаторни - има схеми на ключовете в Клисаров, но броят им зависи от броя на лампите, които искаш да упраляваш - в двата края на веригата - по един девиатор и по средата - кръстати, но това го преценява проектанта. Тези схеми са вече отживелица - все едно да правиш сметки с дървеното сметало.
ПРОЕКТАНТКА





Тема Re: pitanka za krastatнови [re: ...]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 21:00



kaji mi ne6to pove4e za tezi klu4ove"Клисаров" ni6to 4e sa otjivwelica, ni6to ne znam za tjah. A 4e proekta go prepravih, tova e jasno dano ne sam obarkal ne6to, no kakto i da e. I az mislja 4e njama shema samo s krastatio poneje ne namerih logika osvn ako ke se napravjat na devjatori ;) no s 4 jici :)
ako moje6 objasni mi ili me prati na saita da popro4eta za tezi klu4ove



Тема Re: pitanka za krastatнови [re: Timo]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 21:17



Клисаров е автор на "Справочник на енергетика", но схемите можеш да си ги намериш в Гугъла - напиши горе в десния ъгъл "кръстат ключ" на Гугъл и чети.
ПРОЕКТАНТКА



Тема Клисаровнови [re: Timo]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано20.10.07 22:40








Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема импулсно реле??нови [re: Timo]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано20.10.07 23:09



Преди време ми се наложи да монтирам "импулсно реле" или както там се води от каталога на Шнайдер - блокче с формата и размерите на автоматичен прекъсвач но с 4 крака, 2-та силови са си на местата и 2 малки при подаване на 220 релето си обръща състоянието включено или изключено. Просто за ключове се ползват ключове за стълбищно осветление свързани в паралел, няма сложни връзки, всичко се опростява тотално при натискане на кой да е ключ релето си обръща състоянието включва или изключва. А при тез кръстати истории ше ме извиняваш ама не всеки може да се оправи и да разбере кое как е пускано.

в каталога на Шнайдер "LV_catalog.pdf" на страници 122 и 123 са описани

Редактирано от Диaн на 21.10.07 01:44.



Тема Re: импулсно реле?? [re: Диaн]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано21.10.07 09:49



Te na tova mu vikame tehnicite Light Button.
Tezi gi znam no konkretno se interesuvah ot krastatite.



Тема Re: Клисаровнови [re: Xoлдън]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано21.10.07 09:51



Holdane, blagodarja ti, to4no tova mi trjabva6e.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.