Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 25.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Instalacija apartament cena  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано28.09.07 20:51



Kolegi, bihte li mi kazali cena na to4ka i na metar polojen kabel v apartament bez kopaene na kabelen kanal.
Blagodarja vi predvaritelno.



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Timo]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано29.09.07 21:27



Njama li el. tehnici tuka?



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Timo]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано30.09.07 04:48



около 6-7 лв на точка е добра цена (вече гони 10 кинта май)+50 лв монтаж на апартаментно табло
зависи от ктде си ,в софия може цените да са двойни и как така кабела няма да се вкопава-или кабел канал или е нова къща и първо се прави инсталацията и после се измазва?
дано съм помогнал



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: дaнчo]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано30.09.07 11:17



Da pomogna mi i to dosta da si sverja 4asovnika. Sofiiskite ceni gi znam no iskah da razbera na drugite mesta kak varvi montaja.
Tuka e 5 lv na to4ka i 3 lv na metar ako ne se kopae kanal i 50 lv za postavjane na tablo ako e gotovo razbira se.Tova e za novo stroitelstvo a za sa6testvuva6to e po skapi4ko.
Interesuva me kolko struva polaganeto na skara i na kabel varhu skarata?
Blagodarja vi predvaritelno.



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Timo]  
Авторeл.тex. (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 00:06



А някой би ли ми казал какви са цените в София.Горе-долу.И дали освен на точка се плаща и на линеен метър ?!



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: eл.тex.]  
Автор ha-ho (непознат)
Публикувано14.12.07 07:59



ехооо хора тези цени бяха в комунистическо време при монтажа на инсталация в една къща без копане цена под 15 лв. на точка е направо промоция , а със копане около 25 лв. , а за полагане на линеен метър проводник над 5 м. спокойно можем да говорим за едни 5 лв. на метър.



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: eл.тex.]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 10:39



Osven na to4ka se pla6ta na lineen metar. To4ka se razbira: Razklonitelna kutija, lampa, klu4, kontakt i t.n i cenata e 18 lv na lineen metar polojen kabel bez kanal e 3 lv s kanal ska4a dosta zavisi dali e itong, tuhla, beton

ili van6en kabelen kanal.Postavjane i montirane na tablo e ot 70 lv nagore zavisi ot tabloto kato bazovo sravnenie e tabloto na standarten panelen apartament.
Ako se naema stroitelen obekt se slaga i fakta 4e 6te ti gubjat vremeto zaradi standartni tehnologi4ni problemi i taka vremeto za postavene i realizacija na to4ka 6te te zabavi mnogo togava kam to4kata se prikrepva i nadnik ili napravo v ofertata se kalolira nadnik za vseki izminal den. Polaganeto na po debel kabel e savsem razli4no



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Timo]  
Автор @lex (непознат)
Публикувано19.12.07 09:41



А някой би ли постнал една цялостна оферта за жилищна сграда например.



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: @lex]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 10:18



Mnogo biha ti dali oferti, no na tozi etap na razglejdane i davane na oferti v foruma e dosta neseriozno, nali?
Primerno se po4va kato variant, ot kade si, el.4ertej, puskov srok na obekta, zahranvane, fasadno i raionno osvetlenie, zazemitelna mreja, malnieotvodi i t.n. Za momenta e dosta neseriozno njakoi da ti dade oferta



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Timo]  
Автор @lex (непознат)
Публикувано19.12.07 10:54



Не говоря за конкретен обект със срокове и т.н. Все пак ако някой има под ръка нека постне



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: @lex]  
Авторhidrazin4o (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 13:38



Да , мисля че ще интересно и полезно за всички.Поне на се види конкретно оформление и други подробности.Даже може да са примерно една стандартна за апартамент и една за цялостна сграда или друг по-голям обект с външно осветление,мълниезащита,магистрала и т.н.т. Ако имах бих отсканирал една , но с това ще ми се наложи да се занимавам май към края на другата година.



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Timo]  
АвторИBAH (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 12:34



Тимо, хората дето са от бранша постояно коментират цените и са наясно с тях.По обектите се събират бригади от цялата страна и обменят информация.Затова си мисля,че работиш на бюро.Това че не разбираш от това което вършиш е очевидно от тъпите ти изявления.Това ,че пишеш на латиница е праява на индивидуализъм,за да изпъкнеш, защото в обикновеният ти живот постоянно те мачкат.
твоят психолог





Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: ИBAH]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 12:44



Ivane ivane, ne ti se otdava 4eteneto ne ti se otdava i misleneto a kato psiholog si o6te po goljama nula. Prestani da misli6 i da se zanimava6 s instalacii dokato ne si pritrepal njakoi



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (минаващ)
Публикувано05.01.08 20:37



Не знам Тимо дали седи не бюро или не. Аз лично се интересувам от цените по няколко причини.Първата от които е че в края на годината май ме чака съкращение и ще се връщам към стария занаят с ел инсталациите - това ми е най-вероятната алтернатива.Лошото е че от 12-15 години съм се откъснал от тази работа и нямам реална представа за цените.
Другата причина е , че не е добре да правиш сечено на колеги с по-ниски цени (знам ефекта ) а пък и прекалено високите цени не са за препоръчване.
В близко минало съм работил по тази част но само за много добри приятели , а там цени няма.
Та молбата ми е ако някой може и има желание нека помогне.Ако не желае във форума може и на :
harisson@abv.bg
А пък ако не му се пише нека даде поне телефон - разговорът ще е за моя сметка.
Между другото цените извън България и в София не ме вълнуват.Ще работя в централна България - Казанлък,Стара Загора.
Е - това е ! Дано има останал някой добронамерен. Доста съм помагал ,дано са останали такива хора когато дойде момента аз да се нуждая от инфо.



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: hidrazin4o]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано06.01.08 09:48



Da ti kaja 4esno nalaga mi se i na buro da seda osobenno kato sam na kompa, no v po goljamata 4ast ot denja se zanimavam s tehnika


Cenite v BG i men me interesuvat a sofiiskite i izvan Bg ne sa mi interes, no javno nikoi ne6te da kaje za ceni v provincija i regioni. Tova be celta na postinga mi da se razgledat regionite. Inak na vsi4ki e izvesno 4e tova se pravi po dogovarjane i minavat mnogo prikazki do stiskane na racete i zapo4vane na obekt.
Taka 4e molbata mi e da ne se minava direkno kam e-maili a da se napi6at tuka i rugi da se vazpolzvat ot informacijata.



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Timo]  
Автор @lex (непознат)
Публикувано14.01.08 15:13



Здравейте, продължавам по темата - http://elektrouslugi.com/outpages/okabelqwane2.htm
и това -
http://elektrouslugi.com/oferti/brigada/oferta20.htm
Моля дайте мнение



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: @lex]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 17:06



Prekaleno niski ceni za da sa istinski! Kade e vradkata neznam i kolko sa aktualni no v tozi slu4ai sas sigurnost ne sa realni. Az sam v bran6a i takiva ceni neznaja da ima njakoi da raboti, sredno 4ovek ot bran6a izkarva 60-70 lv na den taka 4e za kakvo govorim. i drugo deto pro4etoh:

Офертата важи за обекти на стойност от 2000лв до 20 000лв.
Доставката на материали се извършва от нас след предварително заплащане



ne6to ne e nared
Materialite se kupuvat ot klienta



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Timo]  
АвторKЛИEHT (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 17:42



В главната станица на линковете дадени по-горе пише "Ценова оферта 2007"



Това ми изглежда по-скоро дънпинг, отколкото промоция
Твърде са ниски за да са верни (сравнявайки ги с цените от по-горните мнения тук), или с такива оферти зарибяват хората.

Ако някой може да покаже някоя реална оферта нека го направи, така ние клиентите ще знаем какво ни очаква



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: hidrazin4o]  
Автор ha-ho (непознат)
Публикувано16.01.08 07:44



Точна оферта без обект и чертеж е трудно да се даде, всичко е според зависи, пак казвам , точката върви между 15 и 25 лв , но това е според зависи, ако си фирма и имаш всичкия наличен инструмент , да , можеш да дадеш оферта според проекта , но иначе не. Прост пример , отиваш в един апартамент зидан с тухли , няма значение батал или дребна тухла където с пет удара и конзолката или разклонителната ти кутия са готови и друго е някой пакетоповдигащ или панелен апартамент където всичко ти е от бетон и за целта ти трябва бор-корона която струва над 300лв. и поради тази причина ти къртиш със някой къртач и губиш време , естествено е цената на единия и другия да се различават. А при по-голям обект като блок например спокойно можеш да смъкнеш малко цената на точка заради по-големия бр. точки, но за такива обекти рядко търсят такива като нас , обикновено търсят фирми с договори, фактури и крайни срокове



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: KЛИEHT]  
Авторunknown (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 09:10



Обявяваш цена 10лв/м2 и си ти. Това не е мазилка или фаянс, но като не знаеш каво те чака и какво ще измислят докато правиш инсталацията с тази цена не се "набутваш".



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: unknown]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 10:10



To v tozi red na misli moga da ti predloja i varianta da predloji6 po 1 lv na to4ka i kam polu4enata suma da go sabere6 4isloto s EGN nomera ili nomera na li4nata karta koito ti e po udoben





Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Timo]  
АвторHиkoлoв (Нерегистриран)
Публикувано20.01.08 14:45



Има инсталации и инсталации, без да се види схемата, обекта, да се уточни как ще се полага "скрито под мазилката", в кухините на тухлите, ако стените са от гипсокартон как ще се полага вътре (с гофре или без) по таваните ще се кове или ще се кърти канал или има положено гофре (там може да се преебете жестоко ако арматуристие са изпотъпкали гофретата), какъв обем работа се иска (само окабеляване и свързване, окабеляване свързване и лепене на конзолка, или готова инсталация), ще има ли слаботокова (кабелна интернет домофон телефон противопожарна....), кой ще доставя материала (изпълнителя или възложителя) и кога е краиния срок....
Като кажете точка уточнете се какво е това "точка" някои броят всеки пункт (конзолка, фасунка, ключ, разклонителна кутия) други не броят разклонителните кутии, трети не броят лампите, четвърти ключовете, примерно чорбаджията при които работя сега ги броеше така:
контакт-1т (до 5м кабел)
бойлер с бойлерно табло 2т (до 7м)
об. ключ 1т. (7 м.)
сериен ключ 2т. (10 м)
девиаторен ключ 1,5 т. (двоика девиатори -3т)
лампите(фасунките) не се брояха
цените бяха между 22 и 35 лева на точка но с материала (кабела)



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Hиkoлoв]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано20.01.08 18:09



kofti 4orbadjija

kato vseki drug, broi kakvoto si haresa. Az na takav i dubelite 6te mu smetna za to4ka a lineinijat metar do milimetri 6tot me draznjat takiva. Estestvenno 4e to4ka e razklonitelna kutija lampa klu4 kontakt i t.n i serien da e i devjator da e si e to4ka. Kak njama da smjata lampite za to4ka 4e tova e golemijat 4an4 da se zanimava6 s lampi, da opane6 kanap4eto i da gi montira6 na krivo zna4i slagam mu klu4a i da se spasjava mojata rabota e svar6ena opavam kabela pak koito iska da vklu4va bu6onite na takav 6te mu ba4kam i po negovite zakoni.
Interesno zvu4i.



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Timo]  
АвторHиkoлoв (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 18:29



Не е въпроса кое смята за точка, а колко дава на точка

. На така броени точки даваше 15 лв на точка(Тап-овете ги правехме на 7 лв на предпазител, ДТЗ брояхме за 2) Аз му казах че понеже точката "е относително понятие" си стиснахме ръцете на надник и за сега съм доволен, не се занимаваме с броене и хитруване



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Hиkoлoв]  
АвторHиkoлoв (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 18:31



Разминаването в цените е по следния повод - тези в първия пост са за клиенти (без ДДС) а във втория заплащането за мен :)



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Hиkoлoв]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 23:14



Razminavaneto e i v koja 4ast na grada si vse pak tozi forum go polzvat ot vsjakade


Ti si rabotnik i kazva6 tvojata cena, ne stava6e vapros na teb kolko ti davat a kak varvjat cenite, t.e. kolko vzema 6efa ti i ot koja 4ast na BG si za tova imah v predvid kogato pusnah temata.
naistina me interesuva i kaktogledam se 4ete no uvi samo gledat i bjagat ne kazvat ni6to.
Na nadnik e dobra ideja taka izlagani njama stiskate race i se obi4ate, lo6o nema no i toi e 4ovek 6efa de i toi hljab jade



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Timo]  
Автор value (unknown)
Публикувано03.02.08 08:54



Значи стигаме до извод, че едно окабеляване на апартамент по всички изисквания на наредбата за провинциален град трябва да струва минимум 10 лева иначе е прекарване. За София там е друга България и цените могат да да са и 15 и 20 лева а дори и повече.
За точка тук в случая приемаме: Табло-разклонителна кутия, една точка, разклонителна кутия-контакт, втора точка.
Цените за монтажа на контакти, ключове табла, са си с отделна цена.
Ето и някой цени, които намерих скоро в интернет.



№ Наименование Труд
Брой | Ед. Цена | Общо

1 Монтаж на ТГЛ. - по схема 1 250 250
2 Монтаж на табло апартаментно тип ТАП - 7 1 40 40
3 Монтаж на табло апартаментно тип ТАП - 8 1 40 40
4 Монтаж на табло бойлерно 1 10 10
5 Полагане на PVC тръба ф23 под мазилка скрито и през стени 1м 0,7 0,7
6 Полагане на PVC тръба ф19 под мазилка скрито и през стени 1м 0,5 0,5
7 Изтегляне на проводник ПВ 3х10 мм2 в PVC тръби 1м 2 2
8 Свързване на проводник към съоръжение до 10 мм2 1 1 1
9 Направа и монтаж на металоконструкция за дребни детайли 1m. 3 3
10 Монтаж на осветително тяло с л.н.с. 60W плафониера 1 5 5
11 Монтаж на осветително тяло с л.л. 20W влагозащитено 1 5 5
12 Монтаж на осветително тяло с л.н.с. 60W аплик влагозащитен 1 5 5
13 Монтаж на осветително тяло с л.н.с. 40W нощна лампа 1 5 5
14 Монтаж на осветително тяло с л.н.с. 60W влагозащитено за баня 1 5 5
15 Монтаж на осветително тяло с л.н.с. 60W , пендел 1 5 5
16 Монтаж на осветително тяло с л.н.с. 3х60W 1 5 5
17 Монтаж на осветително тяло с л.н.с. 2х60W 1 5 5
18 Монтаж на осветително тяло 8W, евакуа-ционно 1 5 5
19 Монтаж на лихт-бутон 1 3 3
20 Лампен излаз с проводник ПВВМ скрито под мазилка, средна дължина 6 м. 1 7 7
21 Контактен излаз с проводник ПВВМ скрито под мазилка, средна дължина 10 м. 1 9 9
22 Извод за бойлер с проводник ПВВМ средна дължина 10м. 1 9 9
23 Монтаж на ключ обикновен 1 3 3
24 Монтаж на ключ сериен 1 3 3
25 Монтаж на ключ девиаторен 1 3 3
26 Монтаж на контакт "Шуко" обикновен 1 3 3
27 Монтаж на контакт "Шуко" влагозащитен 1 3 3
28 Монтаж на контакт "Шуко" усилен 1 3 3
29 Полагане на гръмоотводна мрежа от шина 25/4 мм на крепители на покрив 1м 2 2

Редактирано от value на 03.02.08 08:59.



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: value]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано03.02.08 16:31



Nerazbrah mnogo dobre cenite no dokolkoto shvanah ne sa aktualni, na tezi ceni i v provincijata ne se raboti. Prosto njama na4in.
Tuka njakoi be6e pratil linkove, pregledai gi, tam stava vapros ili za danping ili za izmama no i te ne sa realni.



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Timo]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано03.02.08 18:52



не е изключено тези цени да са валидни ако купуваш материалите от тях - знам за случаи когато ти пускат ниска цена на труд а те прекарват с материала...... Примерно аз получавах ПВВМб1 2х1,5 за 57 ст. метъра, а в същото време една фирма която работи на ниска цена на точка ако те ти доставят материала го "доставяше" по 80ст. без ДДС



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Ивaйлo]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано03.02.08 19:29



Imam predstava zatova kazvam 4e ne e realno. Pravih njama da kazvam kade za da ne prozvu4i katoreklama

zazemitelna mreja za kojato vzeh pari4ki koito bjah dovolen, napravih ja za okolo 2-3 sedmici koeto be6e dosta vreme a i takava ne mi se be6e slu4valo da pravja nikoga no klienta be6e vziskatelen mnogo kam podrobnostite. Ta mrejata predstavljava6e mreja varhu kojato se posipaha kama4ki, trambovaha se s valeka i otgore pak mreja kato se zabivaha po tri kol van6no do vsjaka kolona i vatre6no pak do kolona, naistina be6e igra4ka i ot pari4kite bjah dovolen no kato vidjah oferiranata stoinost 4e stava vapros za 14 bona se po4ustvah mnogo izlagan i to 14 bona bez materialite a za materialite iskaha 8 % dostavno skladovi napravo se po4ustvah preeban i to dosta jako. Tova si e i obica za uhoto taka 4e ne mi zvu4i nikak normalno opavaneto na malnieza6titata da stava za stotinki poneje tozi koito pravi zazemitelnata instalacija si opava spusacite i si slaga malnieza6titata kakto i vikaneto a firma da meri.
Tova edin lubitel makar i rabote6 po proekt ne bi go storil ot 4etene v forumi po skoro tuka e interesno standartizacijata na cenite za da ne se preebavame za napred.



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Timo]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано03.02.08 19:44



Аз работя на надница в момента и съм далече от цените на точка, предполагам че би трябвало да е 20-25 лв (е зависи и кое се брои за точка)



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Ивaйлo]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано03.02.08 22:56



Vsi4ko se broi za to4ka i dolu gore tova e otgovor i az sam bil na nadnica no to4kata e po dobre opredeleno






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.