Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 24.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: @lex]  
Авторhidrazin4o (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 13:38



Да , мисля че ще интересно и полезно за всички.Поне на се види конкретно оформление и други подробности.Даже може да са примерно една стандартна за апартамент и една за цялостна сграда или друг по-голям обект с външно осветление,мълниезащита,магистрала и т.н.т. Ако имах бих отсканирал една , но с това ще ми се наложи да се занимавам май към края на другата година.



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Timo]  
АвторИBAH (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 12:34



Тимо, хората дето са от бранша постояно коментират цените и са наясно с тях.По обектите се събират бригади от цялата страна и обменят информация.Затова си мисля,че работиш на бюро.Това че не разбираш от това което вършиш е очевидно от тъпите ти изявления.Това ,че пишеш на латиница е праява на индивидуализъм,за да изпъкнеш, защото в обикновеният ти живот постоянно те мачкат.
твоят психолог





Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: ИBAH]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 12:44



Ivane ivane, ne ti se otdava 4eteneto ne ti se otdava i misleneto a kato psiholog si o6te po goljama nula. Prestani da misli6 i da se zanimava6 s instalacii dokato ne si pritrepal njakoi



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (минаващ)
Публикувано05.01.08 20:37



Не знам Тимо дали седи не бюро или не. Аз лично се интересувам от цените по няколко причини.Първата от които е че в края на годината май ме чака съкращение и ще се връщам към стария занаят с ел инсталациите - това ми е най-вероятната алтернатива.Лошото е че от 12-15 години съм се откъснал от тази работа и нямам реална представа за цените.
Другата причина е , че не е добре да правиш сечено на колеги с по-ниски цени (знам ефекта ) а пък и прекалено високите цени не са за препоръчване.
В близко минало съм работил по тази част но само за много добри приятели , а там цени няма.
Та молбата ми е ако някой може и има желание нека помогне.Ако не желае във форума може и на :
harisson@abv.bg
А пък ако не му се пише нека даде поне телефон - разговорът ще е за моя сметка.
Между другото цените извън България и в София не ме вълнуват.Ще работя в централна България - Казанлък,Стара Загора.
Е - това е ! Дано има останал някой добронамерен. Доста съм помагал ,дано са останали такива хора когато дойде момента аз да се нуждая от инфо.



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: hidrazin4o]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано06.01.08 09:48



Da ti kaja 4esno nalaga mi se i na buro da seda osobenno kato sam na kompa, no v po goljamata 4ast ot denja se zanimavam s tehnika


Cenite v BG i men me interesuvat a sofiiskite i izvan Bg ne sa mi interes, no javno nikoi ne6te da kaje za ceni v provincija i regioni. Tova be celta na postinga mi da se razgledat regionite. Inak na vsi4ki e izvesno 4e tova se pravi po dogovarjane i minavat mnogo prikazki do stiskane na racete i zapo4vane na obekt.
Taka 4e molbata mi e da ne se minava direkno kam e-maili a da se napi6at tuka i rugi da se vazpolzvat ot informacijata.



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Timo]  
Автор @lex (непознат)
Публикувано14.01.08 15:13



Здравейте, продължавам по темата - http://elektrouslugi.com/outpages/okabelqwane2.htm
и това -
http://elektrouslugi.com/oferti/brigada/oferta20.htm
Моля дайте мнение



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: @lex]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 17:06



Prekaleno niski ceni za da sa istinski! Kade e vradkata neznam i kolko sa aktualni no v tozi slu4ai sas sigurnost ne sa realni. Az sam v bran6a i takiva ceni neznaja da ima njakoi da raboti, sredno 4ovek ot bran6a izkarva 60-70 lv na den taka 4e za kakvo govorim. i drugo deto pro4etoh:

Офертата важи за обекти на стойност от 2000лв до 20 000лв.
Доставката на материали се извършва от нас след предварително заплащане



ne6to ne e nared
Materialite se kupuvat ot klienta



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: Timo]  
АвторKЛИEHT (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 17:42



В главната станица на линковете дадени по-горе пише "Ценова оферта 2007"



Това ми изглежда по-скоро дънпинг, отколкото промоция
Твърде са ниски за да са верни (сравнявайки ги с цените от по-горните мнения тук), или с такива оферти зарибяват хората.

Ако някой може да покаже някоя реална оферта нека го направи, така ние клиентите ще знаем какво ни очаква



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: hidrazin4o]  
Автор ha-ho (непознат)
Публикувано16.01.08 07:44



Точна оферта без обект и чертеж е трудно да се даде, всичко е според зависи, пак казвам , точката върви между 15 и 25 лв , но това е според зависи, ако си фирма и имаш всичкия наличен инструмент , да , можеш да дадеш оферта според проекта , но иначе не. Прост пример , отиваш в един апартамент зидан с тухли , няма значение батал или дребна тухла където с пет удара и конзолката или разклонителната ти кутия са готови и друго е някой пакетоповдигащ или панелен апартамент където всичко ти е от бетон и за целта ти трябва бор-корона която струва над 300лв. и поради тази причина ти къртиш със някой къртач и губиш време , естествено е цената на единия и другия да се различават. А при по-голям обект като блок например спокойно можеш да смъкнеш малко цената на точка заради по-големия бр. точки, но за такива обекти рядко търсят такива като нас , обикновено търсят фирми с договори, фактури и крайни срокове



Тема Re: Instalacija apartament cenaнови [re: KЛИEHT]  
Авторunknown (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 09:10



Обявяваш цена 10лв/м2 и си ти. Това не е мазилка или фаянс, но като не знаеш каво те чака и какво ще измислят докато правиш инсталацията с тази цена не се "набутваш".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.