Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:46 25.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Моля някой ОВ спец да ме светне:  
Автор Щ-3O4 (Щука)
Публикувано05.09.07 21:53



Става дума за климатик. Ето извадка от каталога:

ИНВЕРТОРЕН ТИП
- ОТД. МОЩНОСТ
ОХЛ. 2.8 KW
ОТОПЛ. 3.5 KW
- КОНСУМАЦИЯ
ОХЛ. 0.78 KW
ОТОПЛ. 0.92

Не ми е ясно как при консумирана мощност 0.92 KW, отделената такава е 3.5 KW ?

Редактирано от Щ-3O4 на 05.09.07 21:54.



Тема Re: Моля някой ОВ спец да ме светне:нови [re: Щ-3O4]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано07.09.07 19:05



това вероятно е климатик девятка и чесна дума така е ,в определени условия
консумира малко и топли много-ако питаш за принципа виж за това трябва много да се пише,а на мен не ми се пише толкова



Тема Re: Моля някой ОВ спец да ме светне:нови [re: Щ-3O4]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано07.09.07 20:29



Taka e , tova e principa na termopompenijat rejim, no kakto kaza kolegata tova sa danni pri opredeleni uslovija a i na men kato nego sega ne mi se pi6e mnogo. Priemi go za verno. Montiral sam takiva s takiva parametri koito rabotjat mnogo dobre.



Тема Re: Моля някой ОВ спец да ме светне:нови [re: Щ-3O4]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано07.09.07 23:42



Прочети това:



Ако не ти стане ясно има и по-подробни описания.
Данните по климатиците са верни. Все пак имай на предвид, че това става при определени условия. Те често се "пропускат" да се споменат. В режим отопление има стандарт - температура на вход на външното тяло 7 градуса и на вход на вътрешното - 19 градуса.


В отговор на:

Автор: Щ-3O4
Тема: Re: Моля някой ОВ спец да ме светне:

Става дума за климатик. Ето извадка от каталога:

ИНВЕРТОРЕН ТИП
- ОТД. МОЩНОСТ
ОХЛ. 2.8 KW
ОТОПЛ. 3.5 KW
- КОНСУМАЦИЯ
ОХЛ. 0.78 KW
ОТОПЛ. 0.92

Не ми е ясно как при консумирана мощност 0.92 KW, отделената такава е 3.5 KW ?



2v6


Тема Re: Моля някой ОВ спец да ме светне:нови [re: 2V6]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 09:46



Преди време имаше дебат на тази тема. Отношението отдадена/консумирана мощност спецовете наричат "коефициент на преобразуване-КОП". Та аз още тогава изразих съмнение, че той е постоянна величина, независима от външната температура и влажност. Според мен производителите и търговците не са коректни, тъй като не предоставят тези данни. При голям студ като се обледи външното тяло, това може да се отстрани само по два начина - или с нагреватели, или ако взима топлина от стаята, т.е. завърти наобратно. И тогава колко ни става на практика КОП-а ?



Тема Re: Моля някой ОВ спец да ме светне:нови [re: ekcпepт]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано10.09.07 12:16



Търговците в България разбира се са некоректни. Производителите все пак дават някакви данни. Това дето съм го написал съм го прочел от табелка на климатик.
На сайта на Мицубиши има разни брошури с графики, но са толкова сложни, че на човек не му стига само висше, трябват и гадателски способности

!
А някъде четох, че при температури -15..-20 градуса тоя прословут КОП става 0.7 - харчи ток 1кВч, вътре отдава топлина 0.7 кВч...

2v6


Тема топлинен двигател :)нови [re: ekcпepт]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано10.09.07 12:37



Това честно казано е топлинен двигател, преди много време го е описал Карно във една много симпатична формулка във която участват само началната и крайната температура, естествено това е без загубите де, които трябва да се извадят. Ако се поровиш за информация ще намериш че това е така наречената "топлинна помпа" която пренася топлината от едно място на друго и за това е необходима енергията и т.н. ето тук има нещо по темата:



В общи линии - ако навън е 10 градуса а ти искаш да ти е в стаята 25 то климатика трябва да преодолее разлика от 15 градуса и ти трябва определено количество енергия но отвън ако температурата падне с още 10 и стане "0" градуса вече енерегията необходима за преноса е по-голяма. Вече като се обледени външното тяло енергията съвсем се покачва.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.