Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:34 25.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Инструмент за канали ?нови  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 18:04



Моля дайте ми идея какъв инструмент да ползвам за изкопаване на канали в стена където да бъдат положени гофрирани тръби . Какви са цените .



Тема Re: Инструмент за канали ? [re: lvan]  
Автор Xoлдън (изморен кон)
Публикувано02.09.07 21:44



Къртач с длето във форма на улей.Пиши в Гугъла SDS и ще намериш инфо.SDS е система за захващане на ударни инструменти.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Инструмент за канали ?нови [re: lvan]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано03.09.07 01:51



ама трябва да имаш и перфоратор
става за мазилка и тухла на бетон -зор
там става лесно по друг начин



Тема Re: Инструмент за канали ?нови [re: дaнчo]  
Авторjege (Нерегистриран)
Публикувано03.09.07 08:04



Има и други инструменти за канали, но са по скъпи.
Едното е нещо подобно на "ъглошлайф" с възможност за настройка на дълбочина и ширина на канала.
Другото което ползвам аз понякога за ytong или стари мазилки е "фрезов нож" който се захваща на перфоратора и на въртене и здраво държане

правиш канала. Този нож го купих от магазина за инструменти (сттругарски ножове,фрезови ножове.....свредла ит.н)
Струваше около 40лв



Тема ?нови [re: lvan]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано03.09.07 10:06



А изтървал си най-важното... в какво ще ги копаш - тухла или бетон?? после отгоре какво ще има старомодна варова мазилка или гипс-картон? Има с тънкости във всичко това, просто се пести време и евентуално нерви на комшиите.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: ще е в мазилканови [re: Диaн]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано04.09.07 23:26



Каналите ще ги правя в мазилка , като отгоре отново ще е мазилка . Самите канали няма да са много дълбоки защото ще слагам малки тръби - само за кабели за съобщителна и СОТ система ( нея ще си я правя и ще е с кабел UTP или подобен)

Вариант за ударна бормашина (приспособление за канали) предполагам няма или се бъркам ?



Тема Re: ще е в мазилканови [re: lvan]  
Автор codeine (транквилант)
Публикувано05.09.07 00:24



Недей! С ударна машина ще събориш половината мазилка барабар с тухлите... Мен ко питаш - обикновен чук ще ти свърши прекрасна работа.

P.S. Вземи си и защитни очила както и да копаеш каналите, че ще ти се налага да къртиш на и над височината на очите си...

Редактирано от codeine на 05.09.07 00:27.



Тема Re: ще е в мазилканови [re: lvan]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано05.09.07 02:12



Каква настилка ще ползваш за стаите??? питам понеже праговете (первази) които продават за ламинат могат спокойно да скрият доста кабели - у дома зад праговете вървят коаксиален кабел и FTP. Това по принцип не е най-професионалното решение ама всичко около мен е панел... Можеш да пробваш да къртиш с къртача на перфоратор или с острото на чукче ама зависи каква е мазилката само да не се нацепи и да почне да пада.
Само не слушай разни капацитети които да ти предложат да режеш каналите с ъглошлайф и диск неметал (слава богу никой не го е изръсил още), става бързо, жертваш някой ъглошлайф куча марка и после плюеш прахоляци поне 1 седмица, може да стане кофти... много кофти.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: ще е в мазилканови [re: Диaн]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано05.09.07 07:14



:) аз така с ъглошлайфа прекарах по целия паркинг :) ( бетонен)
стана супер, и само с 3 диска. .
ама наистина е ужасна гадост, аз платих 10 долара на един хаитянец и той го направи вместо мен..



Тема Re: ще е в мазилканови [re: Milenn]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано05.09.07 09:47



То паркинга си е друго не бъркай понятията, ако си навън не е проблем само да изчакаш да почне да духа на някъде да носи парахоляка и почваш да режеш, ама като си в затворено помещение познай какво става с прахоляка, още повече мазилка на толкова години е на 100% варова, все още има активна вар, режещия може да се събуди с нос като камбана. Е проблема си е негов, аз казвам как не трябва да се прави.

А бе при теб цените са други 10$ са си цифра не подлъгвай човека.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.