Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:24 28.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема помощ - електрозахранваненови  
Автор Tochkova (непознат)
Публикувано30.08.07 23:32



Здравейте,
Моля за някои разяснения :
Предстои ми строеж на къща близнак/около 170 кв.м./ в София, която съответно трябва и да се електрозахрани. В молбата за предварително проучване изискват да се посочи някаква мощност, а аз не знам колко и какво би ми било необходимо и достатъчно! И също само трифазен ток може ли да се прокара или трябва еднофазен и трифазен заедно. За двете къщи на близнака, две отделни молби ли се подават, предвид собствеността и бъдещето сключване на предварителен договор?
И ако Енергото каже, че не може да захрани парцела, който е регулиран, мачтовите трафопостове решение ли са? Някои знае ли нещо повече за тях - цени, начин на узаконяване и т.н.

Моля помогнете с информация. Ще Ви бъда много благодарна!



Тема Re: помощ - електрозахранване [re: Tochkova]  
Автор Xoлдън (изморен кон)
Публикувано31.08.07 00:00



Абе Миме?
Колко пари даваш за това проучване?
Тук да не сме майки Терезий да ви свършим работа.
Всичко си го пише в нета.
Стига да знаеш да го ползваш.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: помощ - електрозахранваненови [re: Xoлдън]  
Автор Tochkova (непознат)
Публикувано31.08.07 01:18



Вие очевидно сте по вещ в съседния клуб "Само за жени".
С въпросите си се обръщам само към хора, които желаят да ми помогнат, другите - като не щат, не щат и толкоз. От празни приказки полза няма.

С добри пожелания!



Тема Re: помощ - електрозахранваненови [re: Tochkova]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано31.08.07 09:42



Не му се ядосвай, пич е, ама понякога е кисел.
Глей са, не даваш достатъчно информация. Около парцела няма ли мрежа ниско напрежение, та приказваш за мачтови ТП ?
Енергото вече не отказва, стига да си платиш. Скоро не съм им гледал разценките , но преди време беше около 440 лв. такса за монофазно захранване и около 25 лв на линеен метър до захранваща точка, ако пред тебе няма стълб. Говоря за въздушна линия с усукан проводник.
170 м2 къща близнак - предполагам, става въпрос за петното, а не за разгънатата площ.
Та тая къща без проекти ли я строиш ? Щото трябва да имаш и проект ел. част и там мощността е сметната.
Надявам се, не си масовия случай, при който всеки видял повечко пари започва да строи безмозъчно красиво и нерационално.....



Тема Re: помощ - електрозахранваненови [re: ekcпepт]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано31.08.07 10:52



Здравейте,

Къщата естествено ще има проект, но сега първоначално говорим с архитекта.
Та той каза да си подадем молба в Енергото за изходни данни и по тази причина не ми е ясно мощността, която трябва да поискам - като трифазна или монофазна или и двете ....???? Да, петното на къщата е 170 кв.м., а РЗП ще е около 250, защото само единият близнак ще е на два етажа. Най близкия трафопост е на около 400 м. и се притеснявам да не кажат от Енергото, че нямат мощност да ни захранят, въпреки че на масива от парцели е предвидено петно за трафопост. Впрочем притесненията ми идват от това, че преди две години моя близка имаше такъв проблем - пак за Горна Баня става въпрос и й казаха или си купувай трафопост, слагай си го в твоя парцел или няма ток ...



Тема Re: помощ - електрозахранваненови [re: Tochkova]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано31.08.07 11:21



Проектът ел. част не се прави от архитект.
Ти трябва предварително да си наясно какви ще са ти ел. уредите, начинът на отопление и т.н. Това нещо се "облича" в проект. Ако не се топлиш на ток, 8 кВт на близнак са предостатъчни. Нямам впредвид климатиците в отоплителен режим.
Обаче тия 400 м по 25 лв. = 10 000 лв. - това беше за монофазна линия......
Сещаш ли се - Енергото няма да ти откаже тези 8 +8 кВт, обаче трябва да си платиш трасето.
Смени си архитекта - ако е печен, ще си има хора за проекти ел. част, конструктивна, О и В, В и К и т.н., а не да те кара тебе да определяш мощности и да тичаш насам-натам.....





Тема Re: помощ - електрозахранваненови [re: Tochkova]  
Автор Xoлдън (изморен кон)
Публикувано31.08.07 18:51






Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: помощ - електрозахранваненови [re: Xoлдън]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано31.08.07 22:27



Благодаря Ви за отговорите, а това все пак съм го чела и преди:

“Електроразпределение – Столично” АД може мотивирано да откаже временно да присъедини изцяло или частично обект към електрическата мрежа при заявените условия:

* при техническа невъзможност присъединяването да се осъществи в заявения срок за въвеждане на обекта в експлоатация;
* когато присъединяването на обекта води до влошаване условията за снабдяване на други потребители на електрическа енергия поради липса на необходимата мощност.


И именно поради тази причина, питам някой знае ли нещо повече за мачтовият трафопост.



Тема Re: помощ - електрозахранваненови [re: Tochkova]  
Автор Xoлдън (изморен кон)
Публикувано31.08.07 23:15






Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: помощ - електрозахранваненови [re: Xoлдън]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано31.08.07 23:47



Благодаря за линка!

100кVA=80kw - това вярно уравнение ли е?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.