Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:33 29.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Електрически котелнови  
Авторsmehurko (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 16:56



Налага ми се да инсталирам електрическо котле за оттопление в къща. За сега съм се спрял на тези, произвеждани от Екотермал, с възможност за седмично програмиране - 10 или 12 кВ.
Дайте съвет за качеството на тези котли и икономичност, ако някой има лични впечатления от тях.
Благодаря!



Тема Re: Електрически котелнови [re: smehurko]  
Авторaми cera (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 00:30



Ти направо изби рибата!
"10 или 12 кВ електрическо котле "
Ами щом е електрическо то черпи толкова колкото е мощността му. По икономично ще бъде ако е 5 - 6 кВ. Ако гониш икономичност - три климатика дванайсетици ще ти дават същата отоплителна мощност при консумация 3 - 3.5 кВ. в зависимост от марката и модела.



Тема Re: Електрически котелнови [re: smehurko]  
Автор Щ-3O4 (Щука)
Публикувано16.08.07 21:56



Доста ти е голяма отоплителната площ? Такава мощност на котле е за около над 350 м2. Сигурно и за топла вода ще го ползваш.
За икономичност.... ами зависи колко е студено на вън и каква температура искаш да поддържаш. С по-мощно котле ще достигаш по-бързо желаната температура, но пък заслужава ли си първоначалната инвестиция и натоварването на мрежата? Тя автоматиката ще си щрака.
А варианта за отопление с климатик (без обаче топла вода) е по-икономичен заради по-високото му КПД.
Изборът е твой.



Редактирано от Щ-3O4 на 16.08.07 22:00.



Тема олеле, 350m2/10-12kW !?! [re: Щ-3O4]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 11:18



Много му е, казваш, мощността на 'котлето' (котел предпочитам да му викам, че в котлетата се вари боб, но както и да е), че и за топла вода остават, 'отопляване' на 350m2 с 10 - 12kW (за да си го представиш по-ясно: това е 18.7m x 18.7m, които се 'отопляват' с 5 - 6 отоплителни тела по 2kW), говорим за България, нали?

Това на 'климатика' не му се вика КПД (коефициента на полезно действие е друга работа), а КОП (коефициент на преобразуване). Ха ха, ако мислиш, че КОП=КПД, ти си щастливец, да смяташ, че перпетум мобиле съществува.

Успех.



Тема Re: олеле, 350m2/10-12kW !?!нови [re: Eмo]  
Авторkиpkop (Нерегистриран)
Публикувано23.08.07 14:05



Браво Емник. Хубаво му го каза и ме изпревари аз да го насоля. Знаеш си ги работите спор няма, ама ми се струва, че си повече теоретик от колкото практик.



Тема Re: олеле, 350m2/10-12kW !?!нови [re: kиpkop]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано23.08.07 16:11



Ами така е, неизброимо повече инсталации съм сметнал (ама те си работят, какво им пречи) отколкото изпълнил лично (навъртял съм само две, след около 2 седмици ще направя още една, с два топлоизточника).

Успех.



Тема Re: олеле, 350m2/10-12kW !?!нови [re: Eмo]  
Авторшyшy-мyшy (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 09:30



350м2 или 350 м3, тогава сметката ще е друга. Човека иска такова котле защото явно случая му го налага, а с климатик да се топлим е малко относително приятно. Да напомня ли че съществува едно неприятно течение, че липсва така хубавато инфрачервено излъчване. Ами като замръзне външното тяло ко правим се пита. Ако спер тока айде чао а поне загрятата вода в радиаторите ще държи температурата поне няколко часа.





Тема Re: олеле, 350m2/10-12kW !?!нови [re: Eмo]  
АвторЛюбaka (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 16:17



Абе бате да не си колега проектантче?????????



Тема Re: олеле, 350m2/10-12kW !?!нови [re: Любaka]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 03:15



Аааа, не съм, много хилаво плащат.

Успех.



Тема Re: олеле, 350m2/10-12kW !?!нови [re: шyшy-мyшy]  
АвторБoyнc (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 09:22



Това че водата топли няколко часа след спирането на тока е абсолютна химера. Аз живея в Драгалевци и съм с алуминиеви радиатори и ти се подписвам с две ръце, че 30мин радиаторите топлят после са хладки.
Ако искаш най-евтино си зимаш електрическо котле и котле на дърва ама чешко което е на принцип на пиролиза и то се зарежда 4 пъти на ден на по 6 часа, а когато е много студено или си на работа за 8-9 часа електрическото само временно ще се намесва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.