Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:24 11.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Тема Колко ви е сметката за ток?  
Авторpredatora (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 17:45



Незнам какво става при мен ама всеки месец сметката ми се повишава. Имам телевизор, бойлер, пералня(само вечер), готварска печка, и компютъра. От 2 месеца имам монтирана слънчева инсталация за топлене на вода и не сам пускал бойлера, обаче като дойде сметката за ток за миналия месец, беше с 10 кинта по висока от предходния. Аз това немога да си го обясня.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: predatora]  
Автор Mitko197O (експериментатор)
Публикувано17.07.07 19:31



Кръцвай жиците от енергото. Това му е майката....
И аз се готвя за това. Събрал съм 3 UPS-a, няколко стари акумулатора, със следващата премия мисля да си купя фотоволтаичен панел и да му сложа хелиостатно задвижване.

Редактирано от Mitko197O на 17.07.07 19:36.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Mitko197O]  
Авторpredatora (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 20:58



Мислех си за вятърен генератор, но не се намирам в подходящтата зона.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: predatora]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 23:01



и при мен има нещо гнило,всяко лято сменят електромерите,после сметките са ми с по 10 лв отгоре
последната ми е 45 лв,а с същите консуматори преди 3 години имах 25 лв
нямам време да сложа контролен електромер и да засека какво става ама като остана по свободен трябва да взема мерки



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: дaнчo]  
Авторpredatora (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 23:23



Наистина много често взеха да ги сменят електромерите. И тука е така. Вчера взех един от старите електромери (дето са го свалили от таблото и ми го дават щото съм си го платил). Пуснах го и какво видях......

върти на празен ход. Ужассс. Сега мисля тука тея дни да развия бушоните и да ида да видя дали и новия не прави същата работа.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: predatora]  
АвторSkiGeorgi (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 09:11



Как така върти на празен ход ве баси електромера?



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: SkiGeorgi]  
Авторpredatora (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 11:06



В смисъл без товар върти. Бръмчи и върти. Слабо ама все пак ми е бъркал в джоба.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: predatora]  
Автормитю (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 22:28



Фризер,хладилник,авт. пералня,готвене на газ,къпане от слънчева инсталация и предния месец 64 лв. ток,преди това около 42лв.Мамка имммм,имам контролен електромер разлика около 100кwh в моя полза,ама кой ти признава.
Написах



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: митю]  
Авторpredatora (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 22:52



Моята последна сметка беше 85лева, с 9 лева повече от предишната. Нямам обяснение.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: predatora]  
Авторroro (Нерегистриран)
Публикувано31.08.07 18:13



на мен прецедателя на входа ми каза че никой нямало право да има ключ от ел.таблото.само прецедателя и тоя от енергото.исках да си видя и моя ел-р дали не върти на празно,защото редовно имам по 50 лвток за 1 комп,1 хладилник и 1 перална?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.