Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:06 16.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Фирма за измерване на заземления в София  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано03.07.07 14:42



Моля препоръчайте ми фирма която може да извърши измерване на земно съпротивление както и други подобни дейности, а също така и фирма, (може да е същата или друга), която извършва професионално заземяване.
рових в гугъла - намерих подобни лаборатории за други градове, за софия - нищо.
уточнявам, че не ми е важно да ми бъде издаден документ за пред някого, а ми трябва качествено заземление.



Тема Re: Фирма за измерване на заземления в Софиянови [re: Boлkoдaв]  
Авторreя (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 16:02



Направи си го сам!
В другите постове за"девиаторните ключове" обвиняваше и обиждаше без да познаваме човека.НЕ СИ ПРАВ.
НЕКА ВСИЧКИ ДА БЪДЕМ СРЕЩУ ТОЗИ КОЛЕГА КОЙТО СЕГА ТЪРСИ ИНФО А В СЪЩОТО ВРЕМЕ ПИШЕ ГЛУПОСТИ ЗА ДРУГИТЕ.ТИ ЖАЛЪК КОМПЛЕКСИРАН ИНДИВИД.Затвори се в черупката си!
Ако искаш може да ти се измери твойто вътрешно съпротивление като ти се вкара неметална сонда която не е много голяма 21см.Има и смазка за по безболезнено измерване.



Тема Re: Фирма за измерване на заземления в Софиянови [re: Boлkoдaв]  
Автор Xoлдън (изморен кон)
Публикувано03.07.07 17:49









Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Фирма за измерване на заземления в Софиянови [re: reя]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано04.07.07 09:18



тъпако, нямаш представа колко сам се излагаш по този начин.
това което аз търся и което той търси са съвсем различни неща. освен това отговор на неговия въпрос има и то в тема, която е от 2 години поне дъвкана. аз не бях против да се пита по въпроса, а да не се отварят 15 теми за едно и също, което вече е казано е преповторено сто пъти.
ако ми посочиш тема, в която са посочени фирми извършващи дейността, от която имам нужда, ще се извиня.
сега, колкото до названието "колега", не бих нарекъл колега, който не знае схема на девиаторен ключ, все пак това е елементарно. аз съм инженер и мога сам да си извърша измерването, но не разполагам с нужните уреди.
освен това ми трябва фирма-изпълнителн на монтажните дейности.

не виждам защо толкова се пенявиш.

ако клуба имаше модератор, можеше някои особено полезни и често търсени информации да бъдат сложени в една-две теми най-отгоре, както и линкове с ценна информация свързана с клуба и така хората ще могат да се информират без да питат постоянно.

колкото до нивото на клуба, за съжаление заедно с колегите, има и такива които постоянно питат за лъжене на електромери и други подобни глупости, което смъква нивото на клуба като цяло.



Тема Re: Фирма за измерване на заземления в Софиянови [re: Xoлдън]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано04.07.07 09:20



Благодаря ти, звънях ти може би един час по-късно, но телефона беше изключен и повече не те безпокоих.



Тема Re: Фирма за измерване на заземления в Софиянови [re: Boлkoдaв]  
Автор Xoлдън (изморен кон)
Публикувано04.07.07 10:46



Бях подремнал.Но Ел.Тест определено ще ти свършат работа.Все пак трябва да си наясно какви изисквания има апаратурата към заземлението.По принцип за всеки конкретен случай трябва проект,или поне разчет,понеже всичко зависи от специфичното съпротивление на почвата и за какво ще се ползва заземяването.Третата фирма(Електроенергопроект) е чисто проектантска,но е от най добрите в РБ.За сериозни неща свързани със скъпа апаратура бих ти препоръчал първо проект и изпълнение от втората фирма(Мега ел),а меренето от ЕлТест.И други могат да го измерят.Има много в София с такава апаратура.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Фирма за измерване на заземления в Софиянови [re: Boлkoдaв]  
Авторreя (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 13:50



Ти глупак ли си? Или се правиш на такъв и гледаш да насочиш мислите на другаде че не ти изнася и за да останеш с чисти ръце.
Май не се усещаш за какво става въпрос.

Ти отговири на лицето представило се с "cxeмa дeвиaтopeн kлюч " със следното изречение : "абе ей малоумник, гледай на кого отговаряш!"-29.06.07 10:35.
даденото лице въобще не е питало къде има схема... , не те е засегнало а казва като тебе че в горните постове има линкове към схеми.
Направи разлика кой какво пита и кой какво отговаря или ти е трудно.
А това че ти е отговорило не виждам да е проблем за да го обиждаш-ЖАЛКО ЧЕ СИ ВИСШИСТ/а колко си ел.инж. ти си знаеш.
Може много да е учил ама интелекта да му е нисък а отделно като няма възпитание и култура още по зле.
Аз бях ти писъл че някой отговарят подред по дати.Това са измислени неписани правила/както и за кирилицата/.А и кой си ти че не само ще съблюдаваш за тях а и ще обиждаш.Това и модераторите не го правят-евала на тях.
Аз мога да кажа че и ти си молоумник,смотаняк и мухлю.



Тема Re: Фирма за измерване на заземления в Софиянови [re: reя]  
Автордиoд (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 14:21



Вярно че тоя "Волкодав" за нищо обижда и се прави на интересен.
Не заслужава никаква помощ.
И трябва се извини без "гея" да му търси фирма за мерене на.........
Щом се надуваш че си електро инженер а всъщото време така се държиш към другите във форумите значи си "въздух под налягане".



Тема Re: Фирма за измерване на заземления в Софиянови [re: Xoлдън]  
Авторbkuzmanov (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 19:49



БЛИЦ ГАРД ООД / BLITZ GUARD LTD
София 1421, ул. Теодосий Търновски 26, вх. 1, ет. 3, тел. 029633949; 029632031; 029630591
Проектиране, доставка и монтаж на заземителни и мълниезащитни инсталации

Много пъти сме ползвали тази фирма. След като забият един кол и земното не стига до нормите куплират за първия кол друг и така се е случвало да забият до 20 метра дълбочина ако почвата позволява



Тема Re: Фирма за измерване на заземления в Софиянови [re: bkuzmanov]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано05.07.07 23:41



благодаря, свързах се вече с тях.
въпроса е приключен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.