Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:59 27.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Стар електромер..  
Авторизнeнaдaн (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 12:32



Здравейте енергетици и не -енергетици. Купих стара селска къща, гледам електромера е стар /мноого стар/ еднотарифен.Няколко пъти казвам на инкасатора да дойдат да си го подменят ама на ановите разпределителни дружества явно не им пука за това /може и да не съм прав де/.
Та един ден си викам , я да им краднем тогава тока.
През живота си не съм краднал ток /друго да:)/.И както съм чувал намирам аз един магнит силен магнит и почвам да го изследвам електромера..е нема и нема .. все си се върти...дяволия някаква.
Наистина ли е е грешка тва дет го казват комшиите?
Айде сега да не ме псувате ..нема да крада- имам си пари да си плащам, ама защо не става?



Тема Re: Стар електромер..нови [re: изнeнaдaн]  
Автор eceo (луд)
Публикувано27.06.07 12:46



Кради сине кради, докато си млад, че като остарееш ще ставаш за ташак..... Така се пееше в една песен, ако си спомняте?


www.ultra-blue.dir.bg

Тема Re: Стар електромер..нови [re: eceo]  
Авторизнeнaдaн (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 21:11



Бе аз вече не съм млад ..така че ..
Айде некои да обясни -като гледам, че консуматорите са хладилник, фризер(24часа) и (една крушка +телевизор по 2 часа )сметка 6-7 лева...нещо не схващам тез
реактивни и активни мощности дет ги пишете тук





Тема Re: Стар електромер..нови [re: изнeнaдaн]  
Автор Xoлдън (старо куче)
Публикувано27.06.07 21:59



Гледай сега.Няма начин един механичен електромер да се завърти по-бързо.Кротвай си,че като ти сложат електронен сметката ще ти скочи 3 пъти.
Няма нужда да го спираш с магнит.Мисля ,че няма какво да спреш.Диска е алуминиев.Магнита вътре е доста силен с близки полюси и се съмнявам да го преодолееш.
Та споко.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Стар електромер..нови [re: изнeнaдaн]  
Автортaйнaтa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 23:32



Туй дет си го чувал за магнита на еднотарифен електромер не става.



Тема Re: А скакво ставанови [re: тaйнaтa]  
Авторлюбoпитko (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 23:36



Освен с чук де





Тема Re: А скакво ставанови [re: любoпитko]  
Автор Xoлдън (старо куче)
Публикувано28.06.07 07:17



Аз лично бих направил един отвор 1 мм. някъде в корпуса така,че да не се вижда много явно.Пъхаш един проводник или рибарска корда и спираш диска.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: А скакво ставанови [re: Xoлдън]  
Авторkm-go (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 09:57



Учи го ве,учи на простотии.И като го изхващат ще ореве нета.По-добре е да си трае и да си кара със старото електромерче.Иначе има много чалъми за прецакване на еон,чез,мез,но трябва да си специалист.



Тема Re: Стар електромер..нови [re: изнeнaдaн]  
Автор gogo163 (непознат )
Публикувано28.06.07 10:08



Първо да кажа, че не съм енергетик!! Номерчето с магнита става с двойнотарифен електрамер, от старите. Намедтва се магнита така, че показалеца на дневна/нощна да е в междинно положение, като по този начин не работят броячите защото не са зацепени. Иначе диска си се върти. Магнита се намества по горната плоскост на електромера. Един тарикат ми го показа навремето. За съжаление на става, където електромерите са в отделна, заключена кутия





Тема Re: А скакво ставанови [re: km-go]  
Автор Xoлдън (старо куче)
Публикувано28.06.07 11:55



Той не може да открадне кой знае колко с тоя кирлив електромер.Те тия,които крадат са в южната част на София.С палатите и гимназиите.
Майка ти жална,ако го хванеш като редови служител на енергото.Направо си уволнен по някой параграф.
Същата работа е и на катажиите.Вчера един комшия се жалваше,че хванал един големец с алкохол и едвам оттървал уволнението.
Бе скапана държава сме.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Казах , че не искам да краданови [re: Xoлдън]  
Авторизнeнaдaн (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 13:29



за 100лв на година да станеш за резил просто не си струва...въпроса бе че по новите неща като че ли по-лесно се поддават на въздействие от старите технологии-затова попитах тук.
Даже съм учуден, като 4ета разни теми тук , че нема успешна "намеса" в електронните ..като си гледам компа

и вирусите и ..




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.